Sari la conținut
Forum Roportal
Black CAT

Despre Olimpiada

Postări Recomandate

Am imprumutat un televizor...special pentru olimpiada. Si da! am auzit de tunere, dar nu se compara...In alta ordine de idei...Gabi Szabo apare pe pagina de atletism a website-ului oficial al olimpiadei (http://www.athens2004.com/), dureros e ca doar acolo, ca de alergat... la urmatoarea olimpiada. Ghinion (nu zic care!).

 

Ben Ami - mormaind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fugea atletul iepure prin padure, si cum fugea el asa... da peste vulpe - care fuma o marijuana, tolanita fiind intr-o poienita, la soare. "Ce faci vulpeo, te ingrasi ca nesimtita la soare, mai lasa dracu marijuana aia ca o sa faci cearcane de o sa se uite vulpoiul la catele, la bursuce, la iepurici... si tu o sa-o iei la deget de najpa ce esti. Mai bine hai cu mine sa faci jogging - sanatate curata!"...

Vulpea il priveste atenta, arunca scarbita tigara si incepe sa alerge alaturi de iepure.

Cum alergau ei prin padure... dau peste lup. Asta, cu ochii pierduti in oglinjoara, tragea pe nas niste cocaina. "Ce faci mai lupule aici? Tragi coca? si de coana lupoaica vrei sa am grija eu? Mai bine hai cu noi la un jogging ca uite in ce hal atarni".

Cu ochii inrositi, dar atent... lupul da o laba peste oglinjoara - imprastiind resturile prin iarba - si pleaca la alergare alaturi de vulpe si iepure.

Si tot alergand ei trei prin padure... dau peste urs. Asta, cu garoul pe brat, isi pregatea intrarea in lumea viselor. "Bai ursule, ce pana mea bagi atata heroina in tine, ma? La ursuleti nu te gandesti? Cui ii lasi? Mai bine hai cu noi sa faci sport, sa te mai intremezi oleaca, sa-ti vina chef de viata."

Gandindu-se pentru o clipa, ursul arunca seringa cat colo, desfacu garoul si se alatura bucuros gastii de sportivi....

Si alergara, si alergara....

La un moment dat ... ursul se opreste din alergat si zice catre ceilalti: " Ce mama-dracu, bai! De cate ori ia Iepurele EXTAZY alergam ca idiotii prin padure!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fugea atletul iepure prin padure, ..."

 

Hai ca mi-a palcut gluma! :( ::(: :( Daca tot e olimpiada, sa ne apucam si noi de ... fuga? Eventual de fuga de raspundere sau de fuga de la lucru ... ::):

 

Sunt curioasa si eu cum evolueaza olimpiada, sper ca sportivii nostri sa vina acasa cu cat mai multe medalii.

Asa ca sa le tinem pumnii!

Si sa avem cat mai multe noutati pe forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si am uitat sa mai adaug: CAPITALUL are un supliment special, gratuit, referitor la participarea sportivilor nostri la Olimpiada din Grecia.

 

Ce mi sa-a parut mai "interesant" este faptul ca delegatia Romaniei va fi redusa ca numar, desi Grecia putem spune ca e la o aruncatura de bat de noi. Numai la Seoul delegatia Romaniei a fost mai redusa ca numar de sportivi.

Si nu cred ca se pat compara cele doua distante. Asa ca macar sa le tinem pumnii sportivilor nostri sa confirme dictonul "Putini, dar buni!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU!..m-a deranjat atata fast.Piere de Coubertain se rasuceste oleaca prin pamant. La ce mai trebuiau focurile alea de artificii? Acum pe bune...Toti tiganii de pe la noi si-au facut un obicei in a-si sarbatorii nuntile si zilele de nastere cu artificii. Nu e doar poluare - de mai multe feluri - ci si o inepta manifestare a prostului gust aristrocratic...

Pe mine ma intereseaza spiritul olimpic (Olimpismul este o filosofie de viata, afirmand si armonizand intr-un ansamblu echilibrat calitatile corpului, vointei si spiritului. Stabilind alianta dintre sport, cultura si educatie, Olimpismul se doreste creatorul unui stil de viata fondat pe bucuria efortului, a valorii educative a bunului exemplu si pe respectul principiilor etice fundamentale universale) si istoriile personale.. Eroul olimpiadei trecute a fost uitat...era un inotator dintr-o tara cu nume exotic... care sa-a apucat de sport cu 6 (sase) luni inainte de olimpiada.

 

Ben Ami - atent la nuante, nu la culori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU!..m-a deranjat atata fast.Piere de Coubertain se rasuceste oleaca prin pamant. La ce mai trebuiau focurile alea de artificii? Acum pe bune......  

Pe mine ma intereseaza spiritul olimpic (Olimpismul este o filosofie de viata, afirmand si armonizand intr-un ansamblu echilibrat calitatile corpului, vointei si spiritului. Stabilind alianta dintre sport, cultura si educatie, Olimpismul se doreste creatorul unui stil de viata fondat pe bucuria efortului, a valorii educative a bunului exemplu si pe respectul principiilor etice fundamentale universale) si istoriile personale.. Eroul olimpiadei trecute a fost uitat...era un inotator dintr-o tara cu nume exotic... care sa-a apucat de sport cu 6 (sase) luni inainte de olimpiada.

Pana la urma vad ca noi suntem singurii care dezbat acest subiect. Adevarul este ca mie mi-a placut totusi festivitatea de deschidere, in special scena alegorica cu ADN-ul si parada personajelor istorice ale Greciei.

Este adevarat ca totul a fost impopotonat nejustificat, dar asta este: deschiderea festiva, (uneori intreaga Olimpiada si miscare sportiva) devin din ce in ce mai mult sOW-BIZ. Altfel nu ar putea sa umple arenele si stadioanele ... si cum ar reusi sa isi acopere cheltuielile? :(

Si sa nu uitam, rolul jucat inca din Grecia antica de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cheltuielile pentru Olimpiada de la Atena sa-au amortizat CU 2 ANI IN URMA...

Rusine viitorului multicampion olimpic la inot, americanul michael

phelps, care in timpul intonarii imnului sua...si-a scos "coronita

de ramuri de maslin". Ce se doreste a insemna un asemenea gest?

 

Ben Ami - amendand comportamente contrare spiritului olimpic

 

PS: mare pacat pentru lipsa de concentrare a lui Covaliu si Alina

(judo) care au pierdut medaliile olimpice ... de putin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×