Sari la conținut
Forum Roportal
costy1

cat sa cer pe o reclama?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De oproximativ 2 luni, mi-am facut un forum pentru studentii de la Spiru Haret, in care discutam despre grile, sesiune...

Mi-am instalat TRAFIC.RO si acum sunt pe locul 135.

Am cam 300-400 de vizitatori unici pe zi si 3000-4000 de click-uri.

Intrebarile mele sunt:

Cand ma vor contacta si pe mine diferite firme pentru a-si pune reclama pe forumul meu?

Cat sa le cer sau mai bine zis cum(o suma de bani pe luna sau la mia de afisari)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ehei poate ai noroc si te cauta ei, dar poate trebuie sa-i cauti tu. Si cat sa ceri, depinde ... depinde de firma, depinde cum creste numarul vizitatorilor ... eu cred ca mai ai de munca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ehei poate ai noroc si te cauta ei, dar poate trebuie sa-i cauti tu. Si cat sa ceri, depinde ... depinde de firma, depinde cum creste numarul vizitatorilor ... eu cred ca mai ai de munca

Pentru forumul meu e mai bine sa cer pe mia de afisari sau o suma fixa pe luna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-le pe amandoua si apoi vezi tu care optiune prefera clientii care te vor contacta sa isi puna reclame la tine pe forum. Imi amintesti de povestea cu socoteala cu ferma de pui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pune-le pe amandoua si apoi vezi tu care optiune prefera clientii care te vor contacta sa isi puna reclame la tine pe forum. Imi amintesti de povestea cu socoteala cu ferma de pui

De obicei cam cat se cere pe mia de afisari?

Dar pentru a afisa o reclama timp de o luna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar n-ar fi mai simplu sa pui Adsense de la Google, macar in footer daca nu si randomly in post, si sa vezi ce CRT ai? Ca sa stii unde stai.

 

Cat despre advertiserii care te contacteaza pe tine, keep dreaming. Nu ai vechime (si deci stabilitate), comunitatea nu e inchegata, plus ca esti pe o nisa foarte stramta. Gandeste-te, fa lista cu cine ar putea sa-si faca reclama la tine, apoi vezi cate astfel de firme au reclame altundeva. Si spune-ne si noua daca iti da cu virgula sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc preturi. Personal eu n-am auzit de firme care sa contacteze vreun forum sa isi puna reclame.. In general se trece printr-o agentie de multimedia iar cu aia trebuie sa iei tu legatura.

 

Dar poate o fi existand, tu stii mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar n-ar fi mai simplu sa pui Adsense de la Google, macar in footer daca nu si randomly in post, si sa vezi ce CRT ai? Ca sa stii unde stai.

 

Cat despre advertiserii care te contacteaza pe tine, keep dreaming. Nu ai vechime (si deci stabilitate), comunitatea nu e inchegata, plus ca esti pe o nisa foarte stramta. Gandeste-te, fa lista cu cine ar putea sa-si faca reclama la tine, apoi vezi cate astfel de firme au reclame altundeva. Si spune-ne si noua daca iti da cu virgula sau nu.

Am adsense , dar nu prea da lumea clik pe ele

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×