Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

Poti regreta ca te-ai casatorit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da ... poti regreta ca te-ai casatorit?

 

eu regret...nu regret ca am spus "da" in fata Domnului pentru ca inima nu ma minte...asta mi-am dorit...l-am iubit, il iubesc si il voi iubi intotdeauna...dar regret ca mi-am lasat inima sa joace cartea vietii... mi-a fost frica intotdeauna de o casatorie care peste ani sa ramana doar pentru a da bine la public...si el ma iubea...simteam ...insa atata timp cat nu puteam forma o familie...si nu ne puteam mobiliza...si nu puteam comunica...totul se ducea...hartia si juramantul in fata Domnului nu mai inseamnau nimic...pentru o viata in doi nu este suficienta iubirea...regret ca am crezut in noi doi...regret ca nu am stiut sa fac mai mult pentru noi doi...sau poate nu am avut suficienta putere sa lupt...regret ca nu mi-am vazut de viata mea amarata...regret ca am insistat sa visez frumos atunci cand trebuia sa vad realitatea...si regret ca am ascultat povestile lui de copil pentru copil...cu zane care fac minuni...regret ca nu am avut curajul sa schimb drumul atunci cand era momentul...acum este prea tarziu...am pierdut cei mai frumosi ani...am pierdut si speranta ca vor mai fi alti ani...mai multi si mai frumosi....as fi putut avea o viata frumoasa...pacat ca a mai ramas putin timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intotdeauna e destul timp pentru a schimba ceva, depinde de tine, de cat curaj ai pentru a face pasul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intotdeauna e destul timp pentru a schimba ceva, depinde de tine, de cat curaj ai pentru a face pasul.

 

candva...odata...ti-as fi dat dreptate si as fi crezut cu tarie in cele spuse de tine ... si in vorba tatalui meu:"niciodata nu este prea tarziu"....dar acum am obosit sa plang...sa lupt pentru ceva ce-mi doresc si pentru care cred ca am facut multe sacrificii...sa visez ca totul va fi bine si ca vom fi fericiti...am obosit sa ma zbat..sa urlu...sa ma injosesc...sa fiu calcata in picioare...am obosit sa traiesc asa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
candva...odata...ti-as fi dat dreptate si as fi crezut cu tarie in cele spuse de tine ... si in vorba tatalui meu:"niciodata nu este prea tarziu"....dar acum am obosit sa plang...sa lupt pentru ceva ce-mi doresc si pentru care cred ca am facut multe sacrificii...sa visez ca totul va fi bine si ca vom fi fericiti...am obosit sa ma zbat..sa urlu...sa ma injosesc...sa fiu calcata in picioare...am obosit sa traiesc asa....

 

tocmai aceasta oboseala ar trebui sa te ajute, sa-ti dea putere sa schimbi.

scuzele pe care le gasesti pentru a evita sa hotarasti asupra sortii tale pe mai departe denota teama de viata, de necunoscut, de ceva ce-ti doresti dar n-ai curaj sa faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ... poti regreta ca te-ai casatorit?

 

eu regret...

 

 

 

Eu regret ca n-am schimbat sotul, cu casatoria n-am nimic, am doi copiii, regret ca n-am mai multi .... acum insa cu atitea asigurari si alea financiare parca nu-mi convine sa le dau pe din doua..... vreau totul!!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

dar cati ani ai de regreti ca te-ai casatorit?

si eu am regretat lucrul acesta, dar Dumnezeu m-a ajutat sa trec peste regrete.

asa ca am divortat si acum ma simt mult mai libera .....si ma gandesc cu teama cateodata la casatorie :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cati ani ai de regreti ca te-ai casatorit?

ma gandesc cu teama cateodata la casatorie

 

Regretul poate aparea chiar si dupa cateva luni sau un an,nu neaparat dupa multi iar teama trebuie sa-ti fie doar de casatoria cu persoana nepotrivita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Regretul poate aparea chiar si dupa cateva luni sau un an,nu neaparat dupa multi iar teama trebuie sa-ti fie doar de casatoria cu persoana nepotrivita.

 

cred ca ai dreptate

cel cu care am fost era o persoana nepotrivita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×