Sari la conținut
Forum Roportal
simonapm

Alegerea unui aparat foto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua!

pana acum ceva timp am avut un sonyw55, care din pacate mi-a fost furat. fiind primul aparat foto digital cumparat , la inceput mi s-a parut ok, dar cu timpul am inceput sa vad ca nu era chiar extraordinar, insa nu eram atat de dezamagita de el incat sa-l schimb. acum insa ca nu il mai am nici pe acesta, trebuie sa iau altul, insa nu stiu ce sa aleg....

m-am tot uitat pe forum, dar nu am reusit sa ajung la nici o concluzie.

bugetul meu este in jur de 250 de eur, adica un pic peste 10 mil, insa la nevoie il pot mari pentru ceva care intr-adevar sa merite. as vrea un aparat care sa nu fie extraordinar de mare, pentru ca scopul principal pt care il achizitionez este sa fac poze in vacanta si ar fi ideal daca ar putea intra intr-o husa nu tocmai mare care sa il protejeze, fara insa sa ocupe f mult spatiu in geanta.

insa mi-as dori si ca pozele sa iasa f clare si mai spre profesioniste decat spre amatori facute, daca intelegeti ce vreau sa spun

initial m-am orientat spre un sony din gama t , dat fiind faptul ca era f micut, insa nu am citit lucruri prea bune de aparatele din aceasta gama , intelegand ca au f multe minusuri, mai ales la pozele facute pe intuneric, desi au un pret destul de ridicat.

de aceea va rog sa ma sfatuiti ce aparat as putea cumpara.

va multumesc

simona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre cele de la sony gama t (t77 sau t700) ce stii? chiar sunt asa proaste precum am citit? pt ca pur si simplu arata extraordinar de bine , find ideale pt o fata

si ms mult pt sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre cele de la sony gama t (t77 sau t700) ce stii? chiar sunt asa proaste precum am citit? pt ca pur si simplu arata extraordinar de bine , find ideale pt o fata

si ms mult pt sfaturi

 

Unul din asta am eu Sony DSC-T700 si pentru un fotograf de ocazie si concedii este perfect. Nu te lua dupa gura lumii.Fiecare are preferintele sale in materie de aparatura foto. T700 este compact,usor,are 10.1 mega pix si o multitudine de optiuni la setari care vor fi indeajuns pentru "nevoile" tale.Presupun ca nu planifici sa creezi opere de arta in fotografiile tale.

Daca vrei ceva exemple de fotografii facute cu acest aparat,viziteaza pagina mea :

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic52976.html

 

si iti poti forma o parere despre calitatea lor si a aparatului ca le-a facut.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre cele de la sony gama t (t77 sau t700) ce stii? chiar sunt asa proaste precum am citit? pt ca pur si simplu arata extraordinar de bine , find ideale pt o fata

si ms mult pt sfaturi

 

nu prea cunosc sony, dar nu fce parte din preferintele mele. Le consider gadget-uri, cumparate ca sa se asorteze cu rochita.

Sigur, exista si modele profesioniste, seria alpha, dar nu intra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau exemple despre cum nu trebe facute pozele.

 

nu prea cunosc sony, dar nu fce parte din preferintele mele. Le consider gadget-uri, cumparate ca sa se asorteze cu rochita.

Sigur, exista si modele profesioniste, seria alpha, dar nu intra

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine draga,cum spui tu.

Beiby, nu te excita ca dai pe afara :P

io i-am propus strict aparate decente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Beiby, nu te excita ca dai pe afara :D

io i-am propus strict aparate decente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce dragut esti cu Doamnele , lasand la o parte faptul ca astazi este ziua ei!

Scuza,ma daca te enervez dar tu cum iti permiti sa faci pe cineva nevricoasa ? Cred ca se poate discuta contradictoriu si fara a trece la ofense , epitete .

 

eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×