Sari la conținut
Forum Roportal
giorgiana

sunteti gelosi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deloc, sau la limita minima... prefer sa-mi bazez relatia pe incredere...... daca mi-e inselata increderea.. asta inseamna... k nu se merita.... asa ca move on.. so.....de ce sa fiu gelos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori extrem de geloasa..incerc sa ma "educ" singura si sa ma scap de obiceiul asta prost de a fi posesiva si geloasa..daca reusesc de tot ve anunt acum sunt la stadiul in care mai am momente de "luciditate" in care sunt calma si intelegatoare :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ,nu cred ca sa merita sa iti irosesti fortele si sentimentele pe asa ceva;daca relatia te satisface si esti fericit/a,nu vad de ce ai fi gelos/oasa... :haha:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deloc, sau la limita minima... prefer sa-mi bazez relatia pe incredere...... daca mi-e inselata increderea.. asta inseamna... k nu se merita.... asa ca move on.. so.....de ce sa fiu gelos?

 

aici ne asemanam.

 

Nu ca nu mi-ar pasa sau ca as iubi superficial. Dimpotriva, iubesc sincer si am incredere in iubita mea. Incredere nu inseamna naivitate, ci a-l cunoaste si respecta pe celalalt.

Nu ma simt inselat si nici gelos daca prietena mea iese cu un baiat. Oricine are dreptul la prieteni si la comunicare. Si stiu ca nu le da nimic din ce imi e rezervat mie. Si de altfel si ea ma respecta si ma anumta cand iese in oras cu cineva. Obisnuia sa imi ceara voie, dar i-am spus ca nu e nevoie pentru ca nu ii sunt stapan. Ea e insa geloasa. Si asta ma amuza. Dar ma straduiesc sa nu ii prea dau ocazia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata maturitate.... vai.. :lol2:

Eu m-am educat bine. Stiu ca nu am motive si cand mergi pe baza de incredere, cam greu devii irascibil si atunci din lipsa de persoane cu care sa te certi. Mi-aduc aminte un moment cand ne plimbam prin gradina botanica si el s-a intalnit cu o eleva de-ale lui. Cand m-am intors si am vazut-o pe-aia cum ii zambea, (vai dom' profesor") m-am aprins instantaneu fara sa-mi dau seama. Si tot asa mi-a trecut umflandu-ma rasul ce cretinatati mi-au trecut cateva secunde prin cap.

si pe mine ma amuza cand devine gelos mai ales ca-mi spune oooooorice. Dar nu-i dau ocazia sa vada asta, raman serioasa cat pot. si oricum nu are motive si apoi, stie si el :haha:

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gelozia are rolul ei intr`o relatie....uneori este o dovada de dragoste,alteori,cand este dusa la extreme,se transforma in neincredere....

Eu de cand ma stiu am fost o fire mai geloasa,mai posesiva,mai fara limite,mai..."dusaaaa"..... :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu eram geloasa decat atunci cand acorda mai multa atentie prietenilor lui decat mie ... Shi asta s-a intamplat destul de rar ... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×