Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut tuturor...sunt in clasa a 9-a si de la un timp de vreme am inceput si eu sa mai chiulesc de la scoala :fish: motivele sunt muuulte dar o sa va dau cateva:

1 - nu am invatat lectia si mie frica sa iau nota mica

2 - ma plictisesc cateodata la unele ore

3 - in unele cazuri imi e cam lene :)

si asa putea gasi o gramada...nah stiu ca nu e bine sa lipsesc da catodata chiar simt nevoia sa te mai deconectezi de asa numita scoala care a devenit foarte neplacuta din cauza orelor exagerat de extenuante si programa incarcata.

voi chiuliti?sau ati chiulit vreodata?ce credeti e rau daca mai chiulesti din cand in cand? 8) daca ati chiulit sa spuneti si niste motive :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi chiuliti?

 

Azi am chiulit.

 

 

ce credeti e rau daca mai chiulesti din cand in cand? :fish:

 

Deloc. Este chiar indicat.

 

Dar cu masura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor...sunt in clasa a 9-a si de la un timp de vreme am inceput si eu sa mai chiulesc de la scoala :fish: motivele sunt muuulte dar o sa va dau cateva:

1 - nu am invatat lectia si mie frica sa iau nota mica

2 - ma plictisesc cateodata la unele ore

3 - in unele cazuri imi e cam lene :doh:

si asa putea gasi o gramada...nah stiu ca nu e bine sa lipsesc da catodata chiar simt nevoia sa te mai deconectezi de asa numita scoala care a devenit foarte neplacuta din cauza orelor exagerat de extenuante si programa incarcata.

voi chiuliti?sau ati chiulit vreodata?ce credeti e rau daca mai chiulesti din cand in cand? 8) daca ati chiulit sa spuneti si niste motive :stars:

 

 

La fizica doar :| :)

E Ok profesoara ,doar ca facem prea multe probleme :tease:)

 

Si trebuie sa ma si asculte si nah .. :| mai lipsesc :doh: :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi chiuliti?sau ati chiulit vreodata?ce credeti e rau daca mai chiulesti din cand in cand? :fish: daca ati chiulit sa spuneti si niste motive 8)

Da, am chilit mult....in clasa a XII a, am fost in top 5 la numarul de absente pe colegiu, am fost propusa pentru exmatriculare - noroc ca profesorii au planuri pentru concedii.

Daca ar fi sa o iau de la inceput, as sta dracu in clasa, nu m-as mai intoxica cu atatea sucuri cu acid, ciocolate calde, cafele si tigari.

Motive nu stiu (plecatul de la scoala a devenit obicei), dar de note mici sau de profesori nu-mi era frica. "Nu am invatat lectia" nu intra in discutie in cazul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor...sunt in clasa a 9-a si de la un timp de vreme am inceput si eu sa mai chiulesc de la scoala 8) motivele sunt muuulte dar o sa va dau cateva:

1 - nu am invatat lectia si mie frica sa iau nota mica

2 - ma plictisesc cateodata la unele ore

3 - in unele cazuri imi e cam lene :doh:

si asa putea gasi o gramada...nah stiu ca nu e bine sa lipsesc da catodata chiar simt nevoia sa te mai deconectezi de asa numita scoala care a devenit foarte neplacuta din cauza orelor exagerat de extenuante si programa incarcata.

voi chiuliti?sau ati chiulit vreodata?ce credeti e rau daca mai chiulesti din cand in cand? :) daca ati chiulit sa spuneti si niste motive :doh:

 

 

Si eu am chiulit. Si acum imi pare rau. Si... DA. e rau sa chiulesti. daca tu nu ai invatat lectia din ziua respectiva, fii sigur ca vei fi ascultat ora viitoare. inclusiv din noua lectie ce s-a predat. asa ca tot nota proasta o sa iei. si daca mai e si materie de bac... n`ai decat sa chiulesti cat vrei. :fish:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DA. e rau sa chiulesti. daca tu nu ai invatat lectia din ziua respectiva, fii sigur ca vei fi ascultat ora viitoare.

 

Data viitoare vei fi invatat lectia din cauza careia ai chiulit astazi. De ce sa primesc o nota mica cand pot chiuli si primi o absenta care se poate motiva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Data viitoare vei fi invatat lectia din cauza careia ai chiulit astazi. De ce sa primesc o nota mica cand pot chiuli si primi o absenta care se poate motiva ?

Ar fi frumos,dar de cele mai multe ori nu se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am chiulit la ore care nu ma interesau, si cand nu suportam profesorul, in special intr-a XII-a. Cea mai tare faza a fost cand am intarziat impreuna cu o colega la o ora de matematica, intr-a VII-a, si proful tocmai controla temele, iar eu nu mi-o facusem, si desi ne vazuse intrand si nu ne bagase in seama, asteptand sa ne scuzam, eu am iesit pur si simplu, fara nici o explicatie :roll: Si acum mor de ras cand imi aduc aminte. Normal ca m-a ascultat ora urmatoare si am luat un 4, dar asta e...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×