Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

care ar fi un salariu ok pt un student anul 1 sau 2 la drept (cati ani se face dreptul acum? 3 sau tot 4?), pt cca 20 hrs saptamanal? 20 hrs/saptamana e prea mult? ar avea timp?

Editat de Alecu87

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un salariu ok pentru un student ar fi ala pe care il considera el ok, nu cum ne dam noi cu parerea aici.

Trei ani se fac acum. SI nu, 20 de ore pe saptamana nu inseamna mult. Sunt studenti care lucreaza norma intreaga. Pentru ce sa aiba timp, pentru scoala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un salariu ok pentru un student ar fi ala pe care il considera el ok, nu cum ne dam noi cu parerea aici.

Trei ani se fac acum. SI nu, 20 de ore pe saptamana nu inseamna mult. Sunt studenti care lucreaza norma intreaga. Pentru ce sa aiba timp, pentru scoala?

Si pentru scoala si pt un job de 20h/sapt. si tocmai ca nu stiu care ar fi un salariu ok, va cer parerea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, daca studentul doreste musai sa munceasca in timpul facultatii, va fi un norocos sa isi gaseasca ceva acum cu jumatate de norma. Se stie ca in perioada asta concedierile sunt la putere, nu angajarile. Apoi, dupa cum ziceam, 20 de ore ar fi ok, dar depinde si de programul de la facultate sau mai degraba de profesori. Sunt profesori care e pica la examene daca nu le faci prezenta. Iar ca salariu... Nu stiu, un salariu cu juma' de norma pentru un incepator?! :fish: 300-400 de ron. Depinde si de job pana la urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii va da cineva 300-400 RON pe luna la part-time. Eu ma indoiesc...Cu facultatea asta de Drept, greu izbandesti in viata, v-o spun din experienta. Daca nu esti ruda cu cineva din domeniu sau, evident, pila puternica, nu se uita nimeni la tine. Am auzit de cazuri cand dupa terminarea facultatii, pe perioada stagiaturii in avocatura sau notariat nu s-a platit nimic, deci nu exista salariu.

 

Acum vin si eu cu o intrebare: pentru ce sa mai inveti ca prostul atatia ani si sa dai atatea examene? Ca vine vreun prost cu nici liceul care a terminat eu stiu ce curs si castiga insutit fata de tine. Ce ziceti de asta?

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ii va da cineva 300-400 RON pe luna la part-time. Eu ma indoiesc...Cu facultatea asta de Drept, greu izbandesti in viata, v-o spun din experienta. Daca nu esti ruda cu cineva din domeniu sau, evident, pila puternica, nu se uita nimeni la tine. Am auzit de cazuri cand dupa terminarea facultatii, pe perioada stagiaturii in avocatura sau notariat nu s-a platit nimic, deci nu exista salariu.

 

Acum vin si eu cu o intrebare: pentru ce sa mai inveti ca prostul atatia ani si sa dai atatea examene? Ca vine vreun prost cu nici liceul care a terminat eu stiu ce curs si castiga insutit fata de tine. Ce ziceti de asta?

Zic ca spui aiureli. :tease:

Dar si ca sunt relativ adevarate cazurile de care ai auzit.

Este un domeniu unde primeaza cunostiintele dobandite in timpul facultatii.

Apoi se aplica vorba: ai carte, ai parte ! :)

 

Asta nu inseamna ca nu pot fi si foarte multi prosti. Dimpotriva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zic ca spui aiureli. :)

Dar si ca sunt relativ adevarate cazurile de care ai auzit.

Este un domeniu unde primeaza cunostiintele dobandite in timpul facultatii.

Apoi se aplica vorba: ai carte, ai parte ! :tease:

 

Asta nu inseamna ca nu pot fi si foarte multi prosti. Dimpotriva!

 

Adica :

 

1. Spune aiureli

 

2. Sunt relativ adevarate cazurile

 

(adica aiureliile sunt adevarate :tease: )

 

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi, ce intreaba ea, si ce enunta. :)

Poate asa intelegi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zic ca spui aiureli. :tease:

Dar si ca sunt relativ adevarate cazurile de care ai auzit.

Este un domeniu unde primeaza cunostiintele dobandite in timpul facultatii.

Apoi se aplica vorba: ai carte, ai parte ! :)

 

Asta nu inseamna ca nu pot fi si foarte multi prosti. Dimpotriva!

 

Lucrez in domeniu si daca nu era asa, ma abtineam. Insa sunt 100% sigura de ceea ce spun si o spun din experienta.

Esti tu asa sigur ca primeaza cunostintele din facultate? Sigur ca baza trebuie sa o ai, dar primeaza pilele in ziua de azi, indiferent de domeniu.

Si de acord cu tine...prosti sunt destui, stiu si eu cativa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lucrez in domeniu si daca nu era asa, ma abtineam. Insa sunt 100% sigura de ceea ce spun si o spun din experienta.

Esti tu asa sigur ca primeaza cunostintele din facultate? Sigur ca baza trebuie sa o ai, dar primeaza pilele in ziua de azi, indiferent de domeniu.

Si de acord cu tine...prosti sunt destui, stiu si eu cativa!

Da, sunt foarte sigur!

Chestia cu pilele, tine doar de cei care sunt foarte prosti.

Cine are cunostiinte temeinice se descurca oriunde si se evidentiaza mereu.

Cine nu, apeleaza la pile. Astea sunt cazurile de care auzi tu ca nu sunt platiti.

Si care, parintii sunt cei care dau bani sa le tina odorul acolo . :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×