Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

M-am tot uitat pe aici si nu am vazut pe nimeni sa fi deschis un topic cu/despre Cold play. E posibil ca nimeni sa nu stie de ei sau muzica lor?

Alaturi de ATB, Cold play e una din trupele mele preferate. M-am indragostit de multe dintre melodiile lor de la prima ascultare!

Viva la vida

Save me

Violet hill

Yellow

Clocks

Speed of sound

Talk

Sunt doar cateva dintre ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e siuna dintre trupele mele preferate......celmai mult imi place melodia "What if"....e superba,dar si celelalte melodi imi plac foarte mult:D......pacat ca la sfarsitul anului trecut solistul trupei Coldplay,Chris Martin,a anuntat ca formatia intentioneaza sa se desparta:(.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ca vor sa se desparta dupa ce au primit atatea premii pentru melodia " Viva la vida" dar inca nu am vazut stirea ca s-au despartit. Sau am ramas in urma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am discografia, dar e cam mult de ascultat. Ma multumesc sa ascult ce stiu, cam ce ati dat voi exemplu aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca acum sunt intr-un concert prin continentul American urmand ca apoi sa revina in Europa. Un lucru bun, nu s-au despartit si nu au facut pauza... inca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am descoperit in 2005 cu melodia Speed of Sound, melodie desemnata piesa anului 2005, de altfel. :P

 

Coldplay este una dintre trupele mele preferate si chiar daca au devenit comerciali si au facut un album mediocru precum Death and all his Friends, piesele lor din trecut sunt profunde, pline de semnificatii si very touching.

Printre preferate amintesc: The Scientist, Beautiful World, Swallowed in the Sea, Fix You, Green Eyes, etc etc.

Sunt de parere ca cei care nu ii agreeaza, nu i-au ascultat cu adevarat :P

Plus...concertele live...incomparabile! se vede calitatea :pardon:

 

p.s. ma zgarie la ochi sa vad "Cold play" la titlul topicului.

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×