Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ingeras8

M-a inselat....Il iert?

Rate this topic

Recommended Posts

acum cateva zile am aflat ca iubitul meu m`a inselat intr`un club cu o cunostinta mai veche.... i-am trimis un mesaj si l`am intrebat daca are ceva sa`mi marturiseasca..... a zis imediat DA! A doua zi ne`am intalnit si mi`a marturisit totul... mi`a zis ca a fost o scapare..ca regreta cu fiecare parte a corpului lui si in fiecare minut in care sta treaz...mi`a zis ca e cea mai mare prostie pe care a facut`o, dar cu toate astea l`a ajutat sa-si dea seama ca eu sunt cea potivita pentru el si ca isi doreste din inima ca relatia asta sa mearga mai departe...a zis ca nu-si va ierta niciodata lucul asta si ca cel mai mult il doare ca m`a facut pe mine sa sufar si nu meritam... MI-A JURAT ca nu se va mai repeta lucrul asta....nu`si permite EL sa se mai intample inca o data....

Nu i-am zis nimic...l`am ascultat.....statea in fata mea cu lacrimi in ochi....putin mai avea si izbucnea el in plans... De vina a fost si cantitatea de alcool pe care o consumase, dar nu a dat vina pe asta- si`a asumat toata raspunderea! Mi`a zis ca respecta orice decizie voi lua...chiar dacaa va suferi mult.....Mi`a acordat un timp....m`a lasat sa stau in liniste si sa gandesc la rece toate lucrurile...

Nu stiu ce sa fac....mi`as dori din inima sa`l iert! De la inceput a fost o relatie speciala intre noi....dar nu pot trece asa usor peste aceasta tradare :crazy:

Va rog mult dati-mi un sfat!!!!!.....v`as fi recunoscatoare...

Edited by bridget jones
mircuitoare

Toti barbatii regreta o aventura. Cel putin asta afirma in fata partenerei.

Te-a inselat? Asa te simti? Va trebui sa definesti mai intai "a insela".

Edited by Rami

Si daca nu aflai, tot asa de rau ii parea, cu fiecare parte a corpului lui?

Ce a facut cu acea cunostinta, in club?

daca il ierti sa fii constienta ca nu va mai fi niciodata cum a fost. multi ani de zile nu vei mai putea sa nu il banuiesti idn cand in cand .. si e apasator asta; mai ales ca inca esti atat de tanara, nu stiu daca e sanatos sa te inhami de pe acum sa traiesti o iubire carpacita .. caci ce e f suspect e faptul ca el ti_a povestit tot abia dupa ce ai aflat tu ca te_a inselat, doar se simtea cu musca pe caciula ..

de cat timp sunteti impreuna?

Si daca nu aflai, tot asa de rau ii parea, cu fiecare parte a corpului lui?

Ce a facut cu acea cunostinta, in club?

el a zis k oricum imi marturisea totul...a vrut sa`mi marturiseasca din prima seara...dar nu a avut curaj pt ca totul era fff recent si stia k o sa sufar fff mult...

ce a facut cu ea? evident, s`au sarutat aproape toata noaptea si a stat cu ea :(eu l`am vazut ffff indurerat de tot ce a facut.....dar....nu pot ierta asa usor!!!!!

Toti barbatii regreta o aventura. Cel putin asta afirma in fata partenerei.

Te-a inselat? Asa te simti? Va trebui sa definesti mai intai "a insela".

"m`a inselat" [in cazul asta] = mi`a inselat asteptarile, m`a dezamagit, mi`a tradat sentimentele...

el a zis k oricum imi marturisea totul...a vrut sa`mi marturiseasca din prima seara...dar nu a avut curaj pt ca totul era fff recent si stia k o sa sufar fff mult...

"m`a inselat" [in cazul asta] = mi`a inselat asteptarile, m`a dezamagit, mi`a tradat sentimentele...

Si daca iti marturisea mai tarziu care era diferenta? Nu a avut curaj? Cati barbati au curajul asta? Si cate femei vor sa stie? Bune intrebari,nu?

Cum ai aflat ?

Si daca iti marturisea mai tarziu care era diferenta? Nu a avut curaj? Cati barbati au curajul asta? Si cate femei vor sa stie? Bune intrebari,nu?

Cum ai aflat ?

diferentza era k mi`o marturisea el pana la urma....si poate nu mai eram atat de afectata [crede el....] Intr`adevar....intrebarile tale sunt fff profunde....si nu cred k exista un raspuns concret pt ele....

Am aflat de la un prieten comun care, din greseala, era si el pe acolo..... Sambata s`a intamplat totul si eu am aflat luni seara :|

S-au sarutat toata noaptea? :roll:

Te minte pentru a doua oara.

Delete scrie pe el :yes:

daca il ierti sa fii constienta ca nu va mai fi niciodata cum a fost. multi ani de zile nu vei mai putea sa nu il banuiesti idn cand in cand .. si e apasator asta; mai ales ca inca esti atat de tanara, nu stiu daca e sanatos sa te inhami de pe acum sa traiesti o iubire carpacita .. caci ce e f suspect e faptul ca el ti_a povestit tot abia dupa ce ai aflat tu ca te_a inselat, doar se simtea cu musca pe caciula ..

de cat timp sunteti impreuna?

sunt impreuna cu el de 6 luni.....dar nu avem o relatie sexuala!....ceea ce, intr`un fel sau altul, conteaza!!! pt k nu poate spune ca ma vrea langa el pentru acest lucru......nu are cum! si dak nu e asa, de ce ma vrea ink langa el?? :roll:(((((