Sari la conținut
Forum Roportal
only_one

Iubire imposibila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cristina este fata de care m-am indragostit cel mai tare in viata mea. Ea face parte dintr-o clasa sociala diferita de a mea motiv pentru care nu indraznesc sa sper ca va fi a mea vreodata. Am aflat ca este notarita si detine doua cabinete notariale in centrul orasului. Am mai aflat ca este foarte bogata ,are 26 de ani si nu este casatorita, se mai spune ca ar avea un prieten lucru neconfirmat de catre cineva care o cunoaste foarte bine si cu care eu am avut contacte strict in interes profesional.

Are ochii de un albastru intens , chipul ei este de-o frumusete naucitoare , parul ei blond decent coafat este de o frumusete rara, statura ei de diva este extraordinara iar formele ei feminine neexpuse intr-un mod vulgar sunt devastatoare , cred ca orice barbat care a zarit-o chiar si doar pentru o clipa este inebunit dupa ea.

In clipa in care am vazut-o pentru prima data am fost puternic socat ,mi s-a taiat respiratia ,inima-mi batea cu putere iar ochii mi-au lacrimat.

Este o fata decenta si de-o finete deosebita . Mai scurt , ea este o LADY de superclasa. O iubesc enorm .

Odata mi-a raspuns la salut gest care m-a facut foarte fericit , altadata mi s-a parut ca mi-a zambit .

Mi se pare ca este mereu trista.As vrea sa-i aduc fericirea in suflet iar daca fericirea ei inseamna un alt baiat , l-as cauta,l-as gasi si i l-as duce ei . Si as fi multumit stiind-o fericita .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cristina este fata de care m-am indragostit cel mai tare in viata mea. Ea face parte dintr-o clasa sociala diferita de a mea motiv pentru care nu indraznesc sa sper ca va fi a mea vreodata. Am aflat ca este notarita si detine doua cabinete notariale in centrul orasului. Am mai aflat ca este foarte bogata ,are 26 de ani si nu este casatorita, se mai spune ca ar avea un prieten lucru neconfirmat de catre cineva care o cunoaste foarte bine si cu care eu am avut contacte strict in interes profesional.

Are ochii de un albastru intens , chipul ei este de-o frumusete naucitoare , parul ei blond decent coafat este de o frumusete rara, statura ei de diva este extraordinara iar formele ei feminine neexpuse intr-un mod vulgar sunt devastatoare , cred ca orice barbat care a zarit-o chiar si doar pentru o clipa este inebunit dupa ea.

In clipa in care am vazut-o pentru prima data am fost puternic socat ,mi s-a taiat respiratia ,inima-mi batea cu putere iar ochii mi-au lacrimat.

Este o fata decenta si de-o finete deosebita . Mai scurt , ea este o LADY de superclasa. O iubesc enorm .

Odata mi-a raspuns la salut gest care m-a facut foarte fericit , altadata mi s-a parut ca mi-a zambit .

Mi se pare ca este mereu trista.As vrea sa-i aduc fericirea in suflet iar daca fericirea ei inseamna un alt baiat , l-as cauta,l-as gasi si i l-as duce ei . Si as fi multumit stiind-o fericita .

Whoaw tu chiar esti indragostit de ea.Ce imi place.Acum ceva mai multe detalii despre tine,de exemplu va cunoasteti bine sau doar asa putin.Ai incercat vreodata sa o inviti in oras?

Ce te face sa crezi ca conteaza din ca patura sociala este ea,sau tu? Poate ea chiar te va placea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: pt ca poti iubi neconditionat.

Sincer eu nu prea cred in iubiere neconditionata,ca pana la urma tot vrem ceva,adica chiar daca nu e ea cu el,dar tot vrea ceva de la ea...sa o vada fericita,deci in principiu nu vad sa existe iubirea neconditiopnata.Dra admir foarte mult acest tip de iubire si as vrea sa fie cat mai mult. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Whoaw tu chiar esti indragostit de ea.Ce imi place.Acum ceva mai multe detalii despre tine,de exemplu va cunoasteti bine sau doar asa putin.Ai incercat vreodata sa o inviti in oras?

Ce te face sa crezi ca conteaza din ca patura sociala este ea,sau tu? Poate ea chiar te va placea.

 

 

Nu ne cunoastem prea bine , eu execut o lucrare de extindere a unui spatiu comercial care se afla in apropierea cabinetului ei notarial. Doar de acolo o cunosc iar detaliile pe care le-am scris aici despre ea le-am aflat de la o angajata de-a ei.Aceeasi sursa m-a informat ca LADY CRISTINA are prieten dar acest lucru nu a fost confirmat de catre o alta persoana care sustine ca o cunoaste bine pe FRUMOASA CRISTINA.

Angajata ei care sustine ca ea are prieten , s-ar putea sa fi nascocit asta doar din invidie.

Cand vorbesc despre ea , imi lacrimeaza ochii n-am mai vazut atata frumusete la o femeie nici pe strada nici la televizor si nici in reviste de moda .

Am avut un vis nocturn cu ea in care i-am vazut chipul surazand .

As vrea s-o vad fericita mereu , este un pol al frumusetei .

Nu pot decat sa lacrimez resemnat .

Nu pot sa visez la ea. N-am nici o sansa s-o pot avea vreodata, dar vreau s-o vad zambind mereu,as fi fericit daca as sti ca ea este fericita . Este fata pe care o iubesc . Nu vreau sa fie trista si singura , sper ca cel care-i va fi iubit se va ridica la valoarea ei extraordinara.

Pana la urma se va stinge dragostea mea pentru ea , insa de fiecare data cand am s-o revad voi simti fiorii surprizei extraordinare pe care i-am simtit de fiecare data cand am zarit-o. Nici o fata n-a reusit sa-mi provoace astfel de stari deosebite.

De-acum inainte am sa stau departe de ea si-am sa renunt la visul prostesc de-a o avea langa mine. Am sa lupt cu dragostea folosind ca arma principala faptul ca stiu ca ea n-ar accepta niciodata sa se vada cu persoane banale . Sper ca voi reusi sa uit aceasta iubire puternica care ma-ntristeaza si ma face fericit in acelasi timp. Imi voi gasi o noua ocupatie care sa ma ajute sa rezist unei furtuni sentimentale fara precedent in viata mea . Voi incerca sa redescopar frumusetea din toate ,imi voi aminti mereu ca nu intotdeauna poti avea ceea ce-ti doresti si ca ceea ce-ti doresti poate sa-si piarda sclipirea alaturi de tine . Ma inclin pana la pamant in fata unei LADY de o frumusete devastatoare luandu-mi ramas bun de la extraordinara speranta de-a o avea alaturi pe Frumoasa CRISTINA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa stai linistit, o sa ramana doar un vis. cand eram mai tanar mi s-a intamplat si mie sa imi placa de o fata asa cum descrii tu toata situatia, dar singura problema era cea de conceptie asupra lucrurilor, fapt care nu ar fi putut sa ne apropie vreodata iar ea nu ar fi putut sa ma priveasca ca fiind mai mult de un prieten...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer eu nu prea cred in iubiere neconditionata,ca pana la urma tot vrem ceva,adica chiar daca nu e ea cu el,dar tot vrea ceva de la ea...sa o vada fericita,deci in principiu nu vad sa existe iubirea neconditiopnata.Dra admir foarte mult acest tip de iubire si as vrea sa fie cat mai mult.

Fata... conditionata e atunci cand vrei ceva pentru tine, cand cauti un folos personal in relatia aia, nu cand ii vrei binele celuilalt, orice ar insemna asta pentru tine...

 

Daca este adevarat ce povestesti, tu iubesti o icoana. Stii vreo ceva despre ea, stii ce fel de suflet are, ce fel de caracter? Poate nu ti-ar mai placea de ea, daca ai cunoaste-o mai bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fata... conditionata e atunci cand vrei ceva pentru tine, cand cauti un folos personal in relatia aia, nu cand ii vrei binele celuilalt, orice ar insemna asta pentru tine...

 

Daca este adevarat ce povestesti, tu iubesti o icoana. Stii vreo ceva despre ea, stii ce fel de suflet are, ce fel de caracter? Poate nu ti-ar mai placea de ea, daca ai cunoaste-o mai bine.

 

 

 

Nu stiu daca poate intelege o femeie . Dar eu cred ca o fiinta atat de frumoasa nu poate fi urata pe dinauntru. Eu cred ca e buna la suflet si ca are un caracter deosebit avand in vedere faptul ca este o HIGHESTCLASS LADY.

CUTTING CREW - I JUST DIED IN YOUR ARMS TONIGHT

Asa simt eu acum, vizionati clipul si spuneti-mi parerea voastra.

MULTUMESC.

Editat de only_one

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce crezi ca ea nu te-ar putea iubi?

Ai niste calitati,care sunt rare...incearca

Lupta daca vrei sa castigi.

Iti doresc succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca poate intelege o femeie

Ba tocmai pentru ca sunt femeie, poate ca inteleg mai bine decat crezi. Nu de putine ori, femeile frumoase sunt vanitoase, pline de sine, egoiste, cred ca li se cuvine mai mult decat merita, de fapt.. Altfel nu s-ar fi nascut vorba aia despre marul frumos pe din-afara si viermanos pe dinauntru. Eh. Nu zic ca ea ar fi asa, pentru ca nu o cunosc, dar este o posibilitate.

Si, daca imi dai voie, nu cred ca poti numi iubire, ceea ce simti tu. Iubesti un om pentru ce este el ca si intreg, or tu nu o cunosti, nu poti decat sa speri ca este asa cum vrei tu. Si ma intorc la ce am zis initial, iubesti o icoana. Iti faci iluzii, iubesti o himera. Iubesti un invelis si ii dai continutul sperantelor tale.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce crezi ca ea nu te-ar putea iubi?

Ai niste calitati,care sunt rare...incearca

Lupta daca vrei sa castigi.

 

 

 

Draga KAHILA

Cand o vad apropindu-se simt ca-mi pierd puterile , parca ametesc si nu mai pot respira . Este ca un uragan care ma poate dobora definitiv. O salut politicos si incerc sa-mi maschez socul sentimental al carui atac nu-l pot opri nicicum.

 

Nu stiu cum as putea s-o abordez. Am aflat id-ul ei de mess. dar la incercarea mea de-a o adauga in lista mea mi-a raspuns cu un ignore . I-am descoperit si Nick-ul de pe HI5 si i-am solicitat prietenia dar ea a refuzat rapid.

O domnisoara m-a sfatuit sa-i transmit un mesaj pe mess. in care sa-i scriu ceea ce simt , fiindca ea va primi mesajul meu chiar daca mi-a dat ignore.

Iata mesajul pe care i l-am trimis :

 

Sarut mana Superba LADY .Mi-ai oferit odata un zambet care m-a fermecat , poate a fost doar o iluzie care a reusit sa ma faca fericit. As fi vesnic fericit daca as sti ca si tu esti fericita. Mi-ar place sa stiu ce te-ar putea face fericita si as face tot ce-mi sta-n putinta sa-ti aduc acel ceva. Eu voi continua sa visez la tine imaginandu-mi chipul tau surazand de fericire.

 

Sunt fermecat de frumusetea ta extraordinara. Ma inclin pana la pamant in fata unei LADY de superclasa ca tine.

 

IAR LA URMATOARUL LINK ESTE MELODIA PECARE I-AM DEDICAT-O:Demis Roussos - When forever has gone

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×