Sari la conținut
Forum Roportal
maine

am nevoie de cat mai multe opinii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare voua,

 

Deoarece sunt nou pe acest forum si pe "taramul fidelitatii" va cer ajutorul:

 

Iubesc asa de nult o fata incat mi-as da viata pentru ea. Suntem impreuna de 7 luni si ne cunoastem de 11 ani. De curand a fost la un bal de boboci, si a intrat si in disco dupa... eu din pacate nu eram prezent fiind prins in ceva. In Disco cunoaste un baiat... care o saruta, ea nu se trace sau spune NU. Dupa 4 zile imi povesteste ce s-a intamplat, si imi spune ca nu a reprezentat nimic acel sarut si ca ma iubeste si ca regreta.

 

 

Problema mea consta in mai multe aspecte:

1) eu is de principiu ca atunci cand iubesti pe cineva, nu inseli.

2) imi este greu sa o mai privesc ca si inainte de a ma insela

3) nu vreau sa o pierd ca o iubesc, dar nici cu ea nu vrau in unele momente sa fiu.

4) imi este teama ca o sa ma schimb si relatia nu o sa mai fie la fel si o sa se dizolve.

5)vreau sa uit dar nu pot

6)imi vine sa il omor pe nenorocit. {culmea, pt ca sunt o persoana non-violenta, si detest violenta}

7) de ori de cate ori imi zice ceva de genul :"imi este dor de tine/te iubesc/etc" am o retinere care vine din lipsa de incredere.

 

____________________________

 

Ce ar trebui sa fac ca lucrurile sa devina ca la inceput, sau ce ar trebui sa facem sa am incredere in ea.

Sau ce ar trebui facut in privinta celor 7 puncte impuse mai sus. Va rog sa ma ajutati, ca simt ca explodez de cate ori imi vine in minte ce a facut {si ma gandesc non-stop la asta}.

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, in primul rand...cati ani ai?

Nr. 2. cum de ti-a povestit ea chestia asta ...asa dupa cateva zile? N-a avut nici un motiv, nu i-a fost cumva teama ca o sa afli din alta parte, sau ....

Chiar vreau sa stiu cum a ajuns sa-ti povesteasca, circumstantele, cine a adus vorba, etc...

 

Bafta si nu te mai chinui.

Lumea e plina de fete frumoase :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare voua,

 

Deoarece sunt nou pe acest forum si pe "taramul fidelitatii" va cer ajutorul:

 

Iubesc asa de nult o fata incat mi-as da viata pentru ea. Suntem impreuna de 7 luni si ne cunoastem de 11 ani. De curand a fost la un bal de boboci, si a intrat si in disco dupa... eu din pacate nu eram prezent fiind prins in ceva. In Disco cunoaste un baiat... care o saruta, ea nu se trace sau spune NU. Dupa 4 zile imi povesteste ce s-a intamplat, si imi spune ca nu a reprezentat nimic acel sarut si ca ma iubeste si ca regreta.

Problema mea consta in mai multe aspecte:

1) eu is de principiu ca atunci cand iubesti pe cineva, nu inseli.

2) imi este greu sa o mai privesc ca si inainte de a ma insela

3) nu vreau sa o pierd ca o iubesc, dar nici cu ea nu vrau in unele momente sa fiu.

4) imi este teama ca o sa ma schimb si relatia nu o sa mai fie la fel si o sa se dizolve.

5)vreau sa uit dar nu pot

6)imi vine sa il omor pe nenorocit. {culmea, pt ca sunt o persoana non-violenta, si detest violenta}

7) de ori de cate ori imi zice ceva de genul :"imi este dor de tine/te iubesc/etc" am o retinere care vine din lipsa de incredere.

 

_________________________________________________________________

 

Ce ar trebui sa fac ca lucrurile sa devina ca la inceput, sau ce ar trebui sa facem sa am incredere in ea.

Sau ce ar trebui facut in privinta celor 7 puncte impuse mai sus. Va rog sa ma ajutati, ca simt ca explodez de cate ori imi vine in minte ce a facut {si ma gandesc non-stop la asta}.

 

Multumesc.

 

Lucrurile nu vor fi niciodata ca la inceput...cel putin nu pt tine,(pt ca pe tine te-a ranit f tare ..facand ceea ce a facut...,desi dupa cum spune ea "ca nu a insemnat nimik pt ea"....(poate ca e asa ..)dar a insemnat ceva pt tine).....,la ea ar putea sa fie ca si la inceput ,asta daca chair nu a insemnat nimik..si a spus ca regreta...,problema este urmatoarea...,nici nu stiu daca sa iti zic sau nu..,paote te afund si mai tare in ganduri,...sper ca nu..,deci...daca pt ea nu a insemnat nimik....,de ce a facuto daca a stiut ca te are pe tine(trebuia sa se gandeasca ca te raneste...si trebuia sa cantareasca...acel "nu inseamna nimik",aceea atractie pe moment(probabil)..cu ceea ce insemni tu pt ea..si sa vada incotro se inclina balanta),dar tot odata spun ca suntem oameni si ca gresim...,pacat ca ii ranim si pe cei din jurul nostru..dar ce sa faci...c'est la vite!...si inca ceva..sa ziceam ca a facuto.si ca regreta...,asta ar putea sa isi intareasca sentimentele pt tine,pt ca poate a vrut doar sa vada daca paote sa fie cu altu...,nestiind ce simte fatza de tine..si sarutandul pe acel tip,paote sia dat seama..(dar asta nu e o scuza...,exista si alte cai de a afla asta,fara sa te raneasca)..exista atatea de spus aici,si paote multe sunt gresite....,sti fiecare vede altfel lucrurile...,cel mai bine sti tu!

Credema ca inteleg f bine ce simti...si ti-ai exprimat f bine ptc de vedere si ceea ce simti....,totul ii sa iti dai seama tu din comportamentul ei...ce simte ea pt tine..,si ea ar trebui sa puna putin osul la bataie ca sa iti recastige increderea.....

Sper sa se rezolve intre voi,si sa treci cu bine si aceasta "incercare" ! :crazy: ,dar nu uita ca indiferent ce se va intampla NU E SFARSITUL LUMII,..tot ce are inceput are si sfarsit....,WE HAVE TO MOVE ON....,desi sper ca la voi inca nu e cazul :artist:

 

TAKE CARE ALL :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am citit raspunsurile ce ti l-ea dat si altii ,vreau sa spun ca sunt de acord cu "aiCuraj" eu spre exemplu eram la intilnire cu prietena mea ,si am venit sa o conduc acasa ,in acest timp cit noi mai stateam si vb de dupa colt a aparut un baiat,ea brusc s-a ascuns dupa mine ...( n-as vrea sa spun ca m-am simtit tare bine)am intrebat-o ce s-antimplat a zis ca :"Nu nu nu e nimic,n-ai de ce sa-ti faci griji"Eu i-am spus dc e asa ADIO

Acum sint ft precaut, si nu ma port cu ea cum ma purtam inainte(m-ia mai facut farse de acestea)

Asa ca eu iti recomand acelas lucru sa fii prudent, nu e numai decit un motiv sa te desparti de ea ,dc zici ca o iubesti si nu poti trai fara ea,dar nu lsa sa fii prietenul de rezerva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai rabdare... si eu am trecut prin o situatie similara acum ceva timp... ai rabdare si incearca sa te detasezi un picutz (sa pui piciorul in prag) ca daca nu o vei face sigur vei plange mai tarziu... va vedea ca SE POATE si ca o ierti si va mai gresi... Incearca sa "te desparti" sa vezi ce spune...

Testeaza dragostea ei si vezi daca se merita sau daca nu cumva esti doar tu cel care iubeste...

Oricat de mult ai iubi nu poti acoperi si ceea ce simte ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O facut`o o data... e de ajuns pentru totdeauna!

Eu nu am putut trece peste chestiile astea... pe mine m-au ranit prea mult...

Faptul k o ierti , nu o determina decat sa continue sa te insele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aiCuraj a spus imi mate parte totul... sunt is altii care au spus bien lucrurile

 

nu sunt de acord cu faza ca daca o ierti ii dai automat nas..poate ca constientizeaza..si eu am fost ca tine si stiu cum e ...nici acum dupa 3 luni si ceva de la incident nu am uitat cu totul si am momente in care ii vine sa ii scot ochii..te schimbi dar daca exista sentimente intre voi nu te schimbi foarte mult...la mine a fsot situatia de asa natura ca sa cam schimbat el...

 

poti incerca sa ii spui ca ai vrea sa terminati relatia sa vezi cum reactioneaza...eu nici nu a trebuit sa-i spun ca vreau asa ceva..am spus doar ca nu stiu daca pot trece peste si deja ii cazuse lume ain cap...depinde cum hotarasti sa iei situatia...

tine-ne la curent cu situatia :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord in mare parte cu Shiva....desi mai am ceva de adaugat....o poti ierta si s`ar putea ca ea sa aprecieze gestul tau , si puteti fi mai fericiti ca inainte....desi normal,ca la inceput nu va mai fi!in principiu,un om care inseala o prima data,o va face mereu,pentru k ii intra in "sange"!iar oamenii buni sunt luati de prosti...si sunt atatea femei pe lume,incat nu merita sa te opresti la ea,mai ales k daca nu s`a opus,inseamna k asta a simtit atunci...e de ajuns un singur gand la altul,asta spune mai mult ca orice....mergi mai departe,nu merita!fii demn!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa iei o pauza, ai nevoie. Daca ea a venit la tine si ti-a spus asta, inseamna ca totul e bine, te iubeste. Nu ai de ce sa-ti faci griji, gresesti daca o condamni.. Iti spun sincer, este mai bine ca s-a intamplat acum si asa. Te iubeste cu adevarat!!!...Daca nu te iubea, nu iti spunea..a gresit, iar omul este supus greselii. Merita iertarea ta, iar cand spun asa, o spun pentru ca simt :) ...Ai grija de tine prietene si treci peste asta cu o pauza de putin timp ..stai de vorba cu ea! Acum esti furios, ai nevoie sa te gandesti!Bafta multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare voua,

 

Deoarece sunt nou pe acest forum si pe "taramul fidelitatii" va cer ajutorul:

 

Iubesc asa de nult o fata incat mi-as da viata pentru ea. Suntem impreuna de 7 luni si ne cunoastem de 11 ani. De curand a fost la un bal de boboci, si a intrat si in disco dupa... eu din pacate nu eram prezent fiind prins in ceva. In Disco cunoaste un baiat... care o saruta, ea nu se trace sau spune NU. Dupa 4 zile imi povesteste ce s-a intamplat, si imi spune ca nu a reprezentat nimic acel sarut si ca ma iubeste si ca regreta.

 

 

Problema mea consta in mai multe aspecte:

1) eu is de principiu ca atunci cand iubesti pe cineva, nu inseli.

2) imi este greu sa o mai privesc ca si inainte de a ma insela

3) nu vreau sa o pierd ca o iubesc, dar nici cu ea nu vrau in unele momente sa fiu.

4) imi este teama ca o sa ma schimb si relatia nu o sa mai fie la fel si o sa se dizolve.

5)vreau sa uit dar nu pot

6)imi vine sa il omor pe nenorocit. {culmea, pt ca sunt o persoana non-violenta, si detest violenta}

7) de ori de cate ori imi zice ceva de genul :"imi este dor de tine/te iubesc/etc" am o retinere care vine din lipsa de incredere.

 

____________________________

 

Ce ar trebui sa fac ca lucrurile sa devina ca la inceput, sau ce ar trebui sa facem sa am incredere in ea.

Sau ce ar trebui facut in privinta celor 7 puncte impuse mai sus. Va rog sa ma ajutati, ca simt ca explodez de cate ori imi vine in minte ce a facut {si ma gandesc non-stop la asta}.

 

Multumesc.

 

Si eu sunt de principiu ca atunci cand iubesti nu inseli, cred ca toata lumea e asa din principiu. Dar de la vorba la fapta e cale lunga. Oricum trebuie luate in considerare sinceritatea fetei. Este de o sinceritate extraordinara, pentru ca daca era alta, chiar daca iti zicea ca s-a sarutat cu altul, nu iti spunea ca de fapt nu s-a tras la o parte sau sa-i spuna NU, ci iti zicea doar ca s-a sarutat cu el, deci SINCERITATEA e o calitate care trebuie apreciata. Eu zic ca sa nu-ti faci griji si sa treci peste asta, ea sigur va aprecia. Asta nu inseamna a-i da nas cum ar spune altii, ci e dovada de noblete, si de generozitate, deci calitati de apreciat la un om. Sarutul ala a reprezentat pentru ea dovada ca inca e atractiva si pentru altii parerea mea.. era doar o confirmare a farmecului personal... poate ar trebui sa-i dai mai multa atentie, si sa-i spui ca e frumoasa (daca simti asta) spune-i ce simti, si spunei ca vrei sa treceti peste asta impreuna.. spune-i ca o intelegi...

 

Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×