Sari la conținut
Forum Roportal
Crystal_C

Scoala de soferi - Topic combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am gandit ca ar fi bine sa existe si un topic de genul acesta pe aici. Eu fac scoala acum, in curand, cred ca o sa obtin si permisul. :) :P" Nu am nelamuriri, dar daca e sa nu inteleg ceva din legislatie si nu numai, stiu unde sa intreb. :-

Editat de mița
combinat topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o intrebare.

Am gasit acest topic cel mai apropiat de ceea ce ma framanta.

Am 17 ani insa peste 5 luni implinesc 18.(asta insemnand 14 mai).

Vreau si eu sa stiu: Pot face scoala cu cateva luni inainte de a implinii cei 18 ani?

Nu am neaparat pretentia sa iau si permisul , pt ca stiu , sunt constient si in acelasi timp de acord cu asta , ca pana la 18 ani nu il voi avea in portofel , in buzunarul de la spate.

Atat , doar daca pot incepe scoala , urmand ca pe 15 mai de exemplu , sa fiu chemat la examen.

 

Multumesc anticipat!

 

P.S. : In caz ca este nevoie , dau pentru categoria B

Editat de stone_crash_wolf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu scoala se poate face cu cateva luni inainte de a implini 18 ani. oricum nimeni nu iti garanteaza ca pe 15 mai tu o sa fi chemata la examen. acum 3 ani cand am dat eu examenul m-au chemat dupa 3 luni dupa ce m-am inscris. nu stiu daca acum se misca mai bine cei de la politie dar eu atunci a trebuit sa astept destul de mult

 

 

aaa.. si inca ceva.. nu fii prea increzatoare ca o sa iei carnetul din prima pentru ca de obicei politistii evita sa dea carnetul unui tanar de 18 ani pentru ca il considera impulsiv si imprevizibil in trafic.

 

 

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti face scoala de soferi cu 3 luni inaite sa implinesti 18 ani ... Dar iti recomand sa nu faci ... Doarece atunci cand vei termina legislatia te va pune instructorul sa conduci si nu are voie sa te puna la volan daca nu ai 18 ani impliniti . Eu am facut scoala , am permis de 2 luni si ma mandresc cu el ... E greu de obtinut si foarte greu de luat :crazy: ... succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×