Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

De ce bucurestenii imi par diferiti?

Postări Recomandate

De 1 an si ceva m`am mutat in bucuresti...m`a kemat datoria,sau mai bine zis facultatea,posibilitatea unei cariere,a unui job de care sunt multumita....cand am vazut ritmul de viata al bucurestenilor,mi`a fost greu sa ma "introduc" in "skema"....modul lor de a gandi si felul in care vorbesc,anumite lucruri care le fac,foarte diferite de modul de viata al oraselor de provincie...sau poate k doar mi se pare,dar nu imi pot opri mirarea...m`am obisnuit oarecum pana si cu mersul lor de "fulger",parca timpul o ia la goana pentru ei...iar mentalitatea unora mi se pare de`a dreptul superficiala...poate ma insel,dar asta este ceea ce vad in fiecare zi pe strada,in baruri,in cluburi,la munca,kiar in casele oamenilor....si un oarecare aer de infumurati inca observ pe kipurile lor istovite de atata munca sau poate nepasare,o reala indiferenta......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa si este ..suntem mereu in lipsa de timp...asta este adevarul..pe cand intr-un oras mic in 10 minute ajungi de la un capat la altul, aici tii se pare o eternitate pana faci acelasi lucru....plus ca oamenii nu se cunosc si de aceea par mult mai reci si distanti...in orasele mici toata lumea cunoaste pe toata lumea si de aici sentimentul de.."oras prietenos"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa si este ..suntem mereu in lipsa de timp...asta este adevarul..pe cand intr-un oras mic in 10 minute ajungi de la un capat la altul, aici tii se pare o eternitate pana faci acelasi lucru....plus ca oamenii nu se cunosc si de aceea par mult mai reci si distanti...in orasele mici toata lumea cunoaste pe toata lumea si de aici sentimentul de.."oras prietenos"...
Asa e,oamenii imi par foarte reci,distanti,kiar cruzi,daca nu ma pripesc in exprimare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eeeeeeeee...nici chiar asa....doar ca nu te cunosc....prietenii sunt altfel....numai ca aici nu gasesti la fiecare pas cate un prieten.. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eeeeeeeee...nici chiar asa....doar ca nu te cunosc....prietenii sunt altfel....numai ca aici nu gasesti la fiecare pas cate un prieten.. :D
Nicaieri in lume nu se "pescuiesc" prietenii......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce iti mai place a interpretezi cum vrei....nu era vorba de pescuit prieteni, ci de faptul ca in orasele mici te intalnesti la tot pasul cu ei, iar aici este mai greu sa ii gasesti, in aglomeratia asta! Ai inteles ingerash blond?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca suntem mereu grabiti!la munca,la scoala....dar gandeste-te si la faptul ca din Salajan pana in Drumul Taberii iti ia cam tot atat cat faci din Bucuresti pana in Ploiesti. :-

Nu suntem atat de reci precum parem,dar nu mai avem asa multa incredere in oameni!Te rog nu ne pune pe toti in aceeasi oala!peste tot sunt diverse tipuri de oameni! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E adevarat ca suntem mereu grabiti!la munca,la scoala....dar gandeste-te si la faptul ca din Salajan pana in Drumul Taberii iti ia cam tot atat cat faci din Bucuresti pana in Ploiesti. :-

Nu suntem atat de reci precum parem,dar nu mai avem asa multa incredere in oameni!Te rog nu ne pune pe toti in aceeasi oala!peste tot sunt diverse tipuri de oameni! :P

Nu v`am bagat in aceeasi oala,stiu k sunt oameni si oameni.....

 

 

Ce iti mai place a interpretezi cum vrei....nu era vorba de pescuit prieteni, ci de faptul ca in orasele mici te intalnesti la tot pasul cu ei, iar aici este mai greu sa ii gasesti, in aglomeratia asta! Ai inteles ingerash blond?
Intelesei,sweety!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga de tine..iti spun eu de ce ti se par bucurestenii atat de diferiti..in primul rand pentru ca asa sunt oamenii,diferiti,si pentru ca oriunde te-ai duce vei da de diversitate.si in al doilea rand pentru ca nu ai reusit sa te desprinzi in totalitate de ce inseamna "acasa"..inca te mai visezi "fetita lu' taticu' "..ori asta nu se mai poate in totalitate,etapele se succed cu repeziciune in viata unui om,trebuie sa inveti repede sa le asimilezi ,sa ti se insusesti si cel mai importanta,din toate sa inveti ceva..

sunt convinsa ca stii perfect la ce ma refer..

asta e sora mea draga,nu va fi mereu cald si bine ca in "cuib"..

 

te pup pisy! si ai grija de tine si de bucuresteanul tau !

:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×