Sari la conținut
Forum Roportal
mary_radu

ajutor!am probleme cu sunetul la unele clipuri facute cu telefonul

Postări Recomandate

Imi merge sunetul la laptop,la winamp,pe you tube,la videoclipurile pe care le-am facut cu aparatul foto,dar nu merge la nici unul din videoclipurile facute cu telefonul mobil

Problema e ca aceste videoclipuri nu se deschid deloc in winamp,in quicktime player,in windows media player,doar in VLC media player.in acest program se vede imaginea,dar nu se aude nimic...

Stie cineva care ar putea fi problema??? :blink:

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai activat la telefon inregistrare cu sunet....oare de ce anticipez raspunsul :blink:

 

si se dechid numai cu vlc-ul datorita faptului ca formatul acestor filmulete nu este recunoscut de programele celelalte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai activat la telefon inregistrare cu sunet....oare de ce anticipez raspunsul :yahoo:

 

si se dechid numai cu vlc-ul datorita faptului ca formatul acestor filmulete nu este recunoscut de programele celelalte...

 

unele sunt in format mp4,altele in format 3gp si nu are nici o legatura cu telefonul pentru ca pe telefon se aud bine si le-am transferat si in calculatorul de birou si in ala se deschideau in orice program si se auzeau normal....

doar in laptop este problema asta...

am telefon samsung E250

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te-a dus capul sa specifici asta de la inceput? sau ti se pare ca e un detaliu nesemnificativ?

 

in rest merge bine suntetul la laptop?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te-a dus capul sa specifici asta de la inceput? sau ti se pare ca e un detaliu nesemnificativ?

 

in rest merge bine suntetul la laptop?

nu te obliga nimeni sa ma ajuti,mai bine nu ma ajuta decat sa vorbesti in halu asta

si am specificat de la inceput ca merge bine sunetu la laptop

 

 

apropo,cred ca te-ai uitat prea mult la dr House si de aia ai limbaju asta...

si mie imi place serialul,dar asta nu ma face sa ma port ca naiba cu oamenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la faptul ca aceste filme merg pe pc si nu pe laptop.....e un detaliu important....si logic...

nu e vina mea ca nu e punctu tau forte....si nu prea dau doi bani pe ce crezi tu...daca pe tine un film te poate influenta incat sa iti schimbi comportamentul e nasol dar la mine nu e cazul...sunt acid ca asa ma facut mama multumita? si lasa tu incercarile de caracterizare dupa avatar ca risti sa musti penibilul.....si ce ma rog ti-am zis de te-ai atacat asa ceva ce nu era real? asta e realitatea nu te-a dus capul sa dai un detaliu important din start mare rahat....detaliu care indrepata atentia catre pachetul de codecuri pe care il ai sau nu pe laptop...ia verifica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VLC nu are nevoie de codecuri externe. Are el intern tot ce are nevoie pentru a citi filme.

Eventual ia cea mainoua versiune a programului.

Apoi, pe laptop este posibil sa ai instalat pachete de codecuri (ace mega codec pack, klite, ffmpeg.....) care contin filtre care se baga peste playere.

Incearca sa dai uninstall, daca ai asa ceva pe laptop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@csifer: pe mine nu ma influenteaza un film,dar sunt multe persoane care se comporta precum un personaj dintr-un film pentru ca au ei impresia ca par mai inteligenti sau interesanti asa si nu aveam de unde sa stiu ca nu faci parte din aceasta clasa de oameni penibili...eu nu sunt capabila sa inteleg(poate ca nu sunt suficient de dezvoltata intelectulal) de ce unii oameni sunt rai fara motiv si mai ales pe niste oameni pe care nu ii cunosc...ma depaseste si recunosc asta...

si recunosc ca nu prea ma pricep la calculatoare,dar pot face pariu ca nici tu nu le stii pe toate!

intorcandu-ne la oile noastre,am DivX codec...

sa il dezinstalez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ce ti-am facut ma? ti-am batut mama cu facaletul? tu te-ai atatcat aiurea si ai incercat sa te dai mare smecherie incercand sa ma caracterizezi...si asta ti-a explodat in fata si acum incerci sa te justifici....e o diferenta intre a fii mai dur in exprimare si a fii rau mai ales ca nu esti tu in masura sa ma judeci(mai ales dupa avatar)....expresia "nu te-a dus capul" reprezinta doar o situatie in care tu nu ai gandit faptul ca acel detaliu poate fii important....nu este nicidecum o jignire dar tu te-ai supus orgoliului si ai considerat asta o jignire....ei bine asta e greseala ta si nicidecum a mea....

 

revenind la oile noastre dezinstaleaza codecul si baga un pachet de codecuri ace-mega codec pack sau k-lite codec pack....acestea contin toate codecurile necesare pt cele mai utilizate formate video....teoretic dupa instalarea unui astfel de pachet nu ar mai trebuii sa ai probleme...

 

P.S. Ce windows ai xp sau vista....intreb pt ca pe xp ai nevoie de aceste pachete dar vista sau windows 7 nu necesita pachete de codec-uri....cel ptuin la mine nu a fost nevoie....

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×