Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am vazut la televizor un sport si cred ca e singurul care mi-ar intra ca o manusa. E vorba de free-running, a fost prezentat pe discovery. In principiu sunt niste tineri care alearga pe acoperisuri, sar garduri, se urca in pomi ... si alte tot felul de chestii inutile. Ei aveau o pregatire fizica excelenta pentru ca faceau asta in fiecare zi, dar nu vad de ce altii nu ar reusi.

Apropo ... nu incercati asta acasa :( - accidentarile sunt inevitabile.

Voi reveni sigur cu noutati, deindata ce revin niste nebuni coruptibili din vacanta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu documentarul. E bestial, sublim, extraordinar. Mi se pare unul din sporturile prin care te eleberezi rapid de toate energiile negative fara a avea nevoie de echipamente speciale si amenajari deosebite, plus ca nu are foarte mult de-a face cu spiritul concurential exacerbat. Nu e o lupta intre indivizi ci o permanenta adaptare la teren intr-o cursa nebuna peste tot felul de obstacole.

 

 

Pe bune ar trebui infiintat un club de Free-Running. Eu M-as inscrie cu siguranta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema tine cel mai mult de conditia fizica :x

Sa fim seriosi, nu cunosc multe persoane care pot sa faca flip inapoi pe ciment si sa ramana intregi.

Asa ca pentru majoritatea free-running se transforma doar in running :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal, am vazut ca mai demult ati vb de free-running si era cineva interesat, oricum eu si cu un tovarah de al meu , facem un crew de asa ceva , care e interesat sa imi dea un mail .

Oricum trebuie putina conditie fizica sa fie putin nebuni (:clap:),si sa aiba echilibru .

Care se simte in stare. ;) :cry:

Editat de Twaste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sport care organizeaza curse in peisajul urban, fiind jumatate sportiv jumatate artistic. Scopul este de a ajunge la destinatie in cel mai rapid mod posibil, folosindu-te de elementele de arhitectura si evitand obstacolele.

La nivel profesional implica multe elemente dificile.

Nu ai zis din ce oras esti si unde aveti de gand sa practicati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din bucuresti spre ghiniounul tau , si nu stiu unde , o sa vedem unde practicam .

Care e interesat sa faca free-running, sau care stie vreun site in care zice de asa ceva sa m anunte . :cry: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Pe mine ma cheama Ionut!Asfi interesat de free running!Am vazut si un film cu unii care faceau chestia asta cu destul de multa clasa!Se numeste Banlieu 13!

Dar sa revin...vreau sa ne intalnim...daca stii mai multe si sa ne apucam de chestia asta!Daca mai esti interesat si daca ai mai multe detalii, te rog nu ezita sa imi raspunzi!

Eu sunt pasionat de ski si de snowboard, de tot ce are legatura cu natura si as face cu placere free running!

Bafta si respect!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×