Sari la conținut
Forum Roportal
florinno1

problema accesare partitie

Postări Recomandate

sal! am 2 partitii (C si D).am reinstalat windowsul (pe C) si paoi nu mi se mai deschide D ul. ma poate ajuta si pe mine cineva va rog....imi apare open with. ca sa intru in D dau un search la ceva si apoi merge. da direct nu. dupa ca am instalat windowsu cand vroiam sa intru pe D se restarta dar apoi nu a mai vrut sa imi deschida partitia. si cand vreau sa intru in control panel nu merge. va rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dai click dreapta si formatezi partitia D inainte de folosire.....probabil ai umblat si la partitia D cand ai reinstalat windows-ul.....daca nici asa nu merge reinstaleaza windows-ul cu alt cd....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dai click dreapta si formatezi partitia D inainte de folosire.....probabil ai umblat si la partitia D cand ai reinstalat windows-ul.....daca nici asa nu merge reinstaleaza windows-ul cu alt cd....

nu am umblat la D deloc. alta varianta nu e? k nu am pe ce sa stochez 80 giga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal! am 2 partitii (C si D).am reinstalat windowsul (pe C) si paoi nu mi se mai deschide D ul. ma poate ajuta si pe mine cineva va rog....imi apare open with. ca sa intru in D dau un search la ceva si apoi merge. da direct nu. dupa ca am instalat windowsu cand vroiam sa intru pe D se restarta dar apoi nu a mai vrut sa imi deschida partitia. si cand vreau sa intru in control panel nu merge. va rog!

 

 

S-ar putea să fie un virus care a restricţionat accesul la partiţia D. Dacă e aşa,

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt: esti virusat.

Instaleaza un antivirus (eu folosesc nod32, poti incerca si Avira) si apoi baga si Malwarebytes Anti-malware. Scaneaza si curata toate partitiile. Vezi ca e posibil sa ai virusul si pe stickuri USB/cd-uri/dvd-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Special m-am inregistrat pentru mesajul postat aneterior. Am avut si eu aceeasi problema cu privire la nedeschirea partitiilor din calculator (nu se deschideau partitiile deloc si imi cerea sa le formatez) si datorita indrumarilor voastre am reusit sa le deschis.

Va multumesc din suflet.

Editat de Allexaandra
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Special m-am inregistrat pentru mesajul postat aneterior. Am avut si eu aceeasi problema cu privire la nedeschirea partitiilor din calculator (nu se deschideau partitiile deloc si imi cerea sa le formatez) si datorita indrumarilor voastre am reusit sa le deschis.

Va multumesc din suflet.

 

Putini sunt cei care stiu sa multumeasca.

 

 

 

:hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×