Sari la conținut
Forum Roportal
anonim901

poker face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai, nu inseamna ca daca prima te-a dezamagit te va dezamagi si asta. incearca.

si ai grija cand ii zici ce simti, sa nu ii zici chiar tot (daca cumva obisnuiesti sa faci declaratii siropoase), sa n-o sperii. e destul sa-i dai de inteles pentru inceput ca-i draguta si ai vrea sa o cunosti mai bine. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti...

am si io o problema.Imi place de o fata foarte mult;de seara pina dimineata ma gandesc numa la ea.Dar cand is cu ea (o zi pe saptamana la meditatii)incerc sa aflu indicii dc ea ma place din cum vorbeste cu mine , mimica fetei dar efectiv nu imi dau seama.Asa am auzit ca astfel de chesti se pot observa din mimica dar io nu imi dau seama.Ultima oara cand am crezut ca am inteles mimica unei fete si i-am zis ce simt am a ajuns la profudna dezamagire a mea :doh:.....faza asta chiar nu prea vreau sa se repete...

 

as dori niste sfaturi ,dar va rog, serioase...

 

multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai, nu inseamna ca daca prima te-a dezamagit te va dezamagi si asta. incearca.

si ai grija cand ii zici ce simti, sa nu ii zici chiar tot (daca cumva obisnuiesti sa faci declaratii siropoase), sa n-o sperii. e destul sa-i dai de inteles pentru inceput ca-i draguta si ai vrea sa o cunosti mai bine. :focus:

 

 

da ok...da am o mica problema: cum sa ii dau de inteles NUMA ca ii draguta si ca NUMA vreau sa o cunosc mai bine cand eu ma gandesc la ea tot timpu ?? chiar nu ii asa de usor precum suna

 

P.S. mai astept si alte opini si pareri :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noua de-abia ne-au mijit tuleiele si ne apucam de psihologie fina...

 

Omule, asta nu e test-grila sa pui sablonul si sa vezi ce iti iese.

Poate te place, dar nu face grimasa corespunzatoare.

Sau poate nu te place, dar o face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ok...da am o mica problema: cum sa ii dau de inteles NUMA ca ii draguta si ca NUMA vreau sa o cunosc mai bine cand eu ma gandesc la ea tot timpu ?? chiar nu ii asa de usor precum suna

 

P.S. mai astept si alte opini si pareri :P

 

 

ok...presupun ca atunci cand esti la med cu ea....vorbiti adica amical si tot va stiti nu? de ce nu profiti de "subiectul" meditatii si sa ii iei si nr de tel?dupa asta totul poate fi mai usor...poate ea se descurca mai bine la materia respectiva de ce nu o rogi sa te ajute la ceva...daca nu incerci sa ii dai de inteles ca vrei sa va mai intalniti si in alta parete in afara de meditati....cateodata voi baietii sunteti asa lipsiti de inspiratie pe bune chiar nu trebuie sa te gandesti ca gata, iti da cu flit din prima fii si tu mai optimist...si fa primu pas...da ok inteleg ca nu e usor sa ii ii spui ca e doar draguta cand tu esti mort dupa ea...dar ai grija ca daca ii zici direct aia sa nu se sperie... :o: pt inceput ia-o usor....spunandu-i ca e draguta si chiar ti-ar face placere sa iesi cu ea e de ajuns...dupa daca ea accepta usor usor o sa ai timp sa ii spui si adevaratele sentimente...

oricum daca chiar iti place nu o lasa...si urmatoarea data cand aveti med impreuna...incearca sa accentuezi amicitia dintre voi...ai sa vezi ca o sa ai rex... :jester: bafta sper sa iti reuseasca:) pupy:*:*

Editat de bridget jones
mircuitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mda...deci rezumatu la ce sa mai intamplat

 

i-am cerut numarul ...mi la dat

i-am cerut adresa de mes ...mi-a dat-o

 

totu parca era un vis dar visele nu tin..:lol2:

 

am adaugat-o pe lista si acolo la avatar era ea cu un altu :focus:((

 

 

asta prima zi..si de a 2 zi o mutat poza cu poze normale

 

oare asta sa fi fost un semn ca sa o las in pace???....mai are sens sa incerc ceva ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda...deci rezumatu la ce sa mai intamplat

 

i-am cerut numarul ...mi la dat

i-am cerut adresa de mes ...mi-a dat-o

 

totu parca era un vis dar visele nu tin..:crazy:

 

am adaugat-o pe lista si acolo la avatar era ea cu un altu :o:((

 

 

asta prima zi..si de a 2 zi o mutat poza cu poze normale

 

oare asta sa fi fost un semn ca sa o las in pace???....mai are sens sa incerc cv ???

 

in principiu iti poti da seama cand o tipa te place pt ca iti arata ea asta. ce poti face este sa stai chill si sa astepti ca ea sa-ti arate ce ar vrea de la tine, iar intre timp sa agati o alta tipa. in felul asta comunici cu 2 tipe, iar cand cu una nu merge, o ai pe a'lalta.

poker face la poker poate ai observat ca cei care stiu treaba sunt tot timpul calmi si asteapta mai mult ca adversarul sa ia atitudine.

 

asa si cu tipa asta: astepti sa ia atitudine. ii faci 'call' la atitudinea pe care o ia :lol2: , dai raise cand te simti in forta, te retragi cand te simti nesigur.

 

sper sa te ajute :focus:

 

eventual incearca sa fii cat mai deschis la orice subiect, sa dezvolti ideile, sa le sucesti, iar daca iese si o gluma la fiecare 30 min cu atat mai bine. daca tipa nu gusta gluma, go on .. important ii ca tu sa te simti bine in mare parte.

Editat de ClaudiuCC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai io zic sa nu te mai iei dupa mimica.

Intreab-o pe sleau.

Impartim maru` ? (sandwich-ul, sucul etc.)

Si nota de plata ?! :focus:

 

Crezi ca putem decide noi il locul tau ?

Nu poti cere un sfat pt fiecare pas din vaita.

Instincte nu ai si tu ? Singur , nu iei decizii ?

:lol2: ..hmm..am vazut ca ti-ai schimbat avatarul.

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut la toti...

am si io o problema.Imi place de o fata foarte mult;de seara pina dimineata ma gandesc numa la ea.Dar cand is cu ea (o zi pe saptamana la meditatii)incerc sa aflu indicii dc ea ma place din cum vorbeste cu mine , mimica fetei dar efectiv nu imi dau seama.Asa am auzit ca astfel de chesti se pot observa din mimica dar io nu imi dau seama.Ultima oara cand am crezut ca am inteles mimica unei fete si i-am zis ce simt am a ajuns la profudna dezamagire a mea :).....faza asta chiar nu prea vreau sa se repete...

 

as dori niste sfaturi ,dar va rog, serioase...

 

multumesc anticipat

sa iti intre bine in capsor - e o oarecare.si cu asta actionezi fiind tu.daca te place e ok si mergi mai departe, daca nu te place e din nou ok si mergi mai departe.nu faci lucrurile ca sa impresionezi ci pur si simplu le faci fara prea multa vorbarie la inceput..

Editat de dorel1001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×