Sari la conținut
Forum Roportal
Dek

Rad de emotii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt o persoana timida.Cand conversez cu persoane straine am un fel de fobie si incep sa rad de emotii,si ma simt penibil.

Din aceasta cauza nu am prieteni.

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt o persoana timida.Cand conversez cu persoane straine am un fel de fobie si incep sa rad de emotii,si ma simt penibil.

Din aceasta cauza nu am prieteni.

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

 

 

De ce crezi ca pe ceilalti ii deranjeaza faptul ca tu razi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu rad mai tot timpul atunci cand o situatie care parea grava, plina de incarcatura emotionala, se rezolva cu usurinta, rad cand simt oamenii de langa mine cu nervii intinsi la maxim (pt a destinde atmosfera), uneori rad cand altii au motive de plans si plang cand altii n-ar avea nici cea mai mica tresarile.

dar eu asa prefer, sa iau viata in ras si sa trec prin ea cu zambetul pe buze, facand haz de necaz.

nu cred ca ai o problema reala.

timiditatea insa nu-ti aduce niciun folos. descotoroseste-te de ea. toti suntem oameni, toti am fost nestiutori si nu trebuie sa te intimideze nici macar aceia care la asta se pricep cel mai bine-sa intimideze pe altii. aceia au cele mai mari slabiciuni, asa ca, nu ai de ce sa te intimidezi in fata lor. e destul sa-ti pastrezi bunul simt si educatia celor 7 ani de acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt o persoana timida.Cand conversez cu persoane straine am un fel de fobie si incep sa rad de emotii,si ma simt penibil.

Din aceasta cauza nu am prieteni.

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

 

 

Manifestarea asta e specifică timizilor. Nu eşti prima şi nici ultima, şi, odată cu experienţele de viaţă, adică cu primele lacrimi, suferinţe, va trece totul. Aşa că, bucură-te de tinereţe, bucură-te de timiditate, bucură-te , pentru că, timpul trece repede ! R

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu plangeam pe vremurile cand eram timida :roll:

 

trece, ai rabdare, nu te mai gandi atat de mult la asta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la timizi, acel ras nervos nu e provocat neaparat de ceva hilar, e mai mult o manifestare sablon care sa astupe fastaceala, clipa de stanjeneala

si e chiar nostima,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand eram timida ma manifestam"mutulica" si ma luau toti drept proasta.Acum rad(cand imi aduc aminte).Deci tot de la timiditate mi se trage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti incorogibili.

El are o problema, iar voi va apucati sa povestiti ce faceati voi...

 

Dek, daca e mai mult decat un simplu gest firesc si este ceva care devine agasant si incontrolabil, mergi la un psiholog.

Probabil ca usor-usor, cu ceva exercitiu si inerenta maturizare, o sa iti treaca.

Altfel, sa nu te miri de mecanismele astea ce implica gesturi-reflexe.

Cred ca e destul de celebru cazul unei femei din UK parca, femeie care adormea pe loc daca radea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×