Sari la conținut
Forum Roportal
Dedeya

Parere despre tatuaj la fete

Postări Recomandate

Imi poate spune si mie cineva o parere despre un tatuaj micutz( gen o steluta, doua labutze de caine, un fluturas) pe san... decolteu... Si daca are cineva tatuaj si imi poate spune cat timp trebuie sa stau cu pansament la inceput sau ce mai implica ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am doua tatuaje, unul maricel pe spate in zona taliei si unul micut (un fluture) pe glezna dreapta

parerea mea e sa nu ti-l faci pe san, din mai multe motive : e vizibil mereu si exista posibilitatea sa te plictisesti de el, e o zona sensibila, daca e sa ai copii sanii tai se vor modifica considerabil si e posibil ca si tatuajul sa-si schimbe forma.

iti recomand omoplatul, ceafa, gleznele, dar e corpul tau si tu vei decide unde il vrei.

de durut doare doar la inceput si nu asa de tare pe cat se spune

iar dupa nu ai voie sa il uzi timp de 48 de ore, sa-l dai cu o crema super grasa de 2 ori pe zi,sa-l lasi sa respire bine si nu ai voie sa-l expui la soare 6 saptamani

vei purta pansament doar in cazul in care a sangerat putin si e undeva unde va fi acoperit de haine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac , cele micute si delicate . Posed si eu unul . Este mic , discret , pe omoplatul stang ... si din cauza parului lung nici nu se vede , decat cand il port strans . E absolut superb !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi poate spune si mie cineva o parere despre un tatuaj micutz( gen o steluta, doua labutze de caine, un fluturas) pe san... decolteu... Si daca are cineva tatuaj si imi poate spune cat timp trebuie sa stau cu pansament la inceput sau ce mai implica ...

 

Un tatuaj micut si fain e deja 'mainstream'. Ia modelul, arata-l celor apropiati eventual, vezi ce spun si ei inainte de a face o alegere. Ca nah, e important sa alegi bine. Ultima mea prietena are 3 tatuaje, doua faine unul... errr :D Nu ajuta ca cel naspa era cel mai mare. Da' nu de asta i-am dat verde, I swear. :cry:

 

...

iti recomand omoplatul, ceafa, gleznele, dar e corpul tau si tu vei decide unde il vrei.

 

Ceafa e evitata de cei care vor un tatuaj discret, din motive evidente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer mie stelutele, floricele, fluturasii imi par niste chiciuri. nu mi-as face :spiteful:

eu inca caut si de ceva vreme ceva doar al meu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai sunt si exceptii,dar in special fetele care au tatuaj in zona lombara nu sunt prea cuminti ,ca sa nu zic altfel.

 

si pe ce criterii afirmi tu asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de parere ca si femeile pot sa copieze barbatii la tatuaje. adica cand mai vedem cate un brat cu o sirena dezbracata sau o femeie, si voi la randul vostru va puteti face tatuaje cu barbati dezbracati sau cu numele primei si ultimei iubiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×