Sari la conținut
Forum Roportal
Observ

Ti-ai ierta iubita/iubitul daca te-ar insela?

Evaluează acest topic

Ti-ai ierta iubita/iubitul daca te-ar insela?  

49 membri au votat

  1. 1. Ti-ai ierta iubita/iubitul daca te-ar insela?

    • Da
      11
    • Nu
      16
    • Nu stiu depinde de situatie.
      22


Postări Recomandate

depinde de situatzie..cu cine a facut`o..shi in ce fel a mintzit pt a se scoate..sau cat timp a ascuns aceasta treaba.. shi daca nu as ierta`o i`as face ochii ca lu asta :hi: :hi:

De exemplu cu sefu' tau de la servici care este mai batrin, si ar putea sa-ti fie tata sau bunic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te insala iubita cu seful care poate sa iti fie tata este grav.....apar multe intrebari aici.....ceva e clar ca iti lipseste..ori nu esti bun si a vrut sa simta si ea placere, ori nu ai bani suficienti si el are...

Oricum, mai grav decat sa te insele cu seful este sa te insele cu o ..femeieeeeeeee :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai dc s-o iert daca o pune cu altul?

inseamna ca nu ma merita,asa ca o "tai" frumos

si merg inainte...

vorba ceea:lac sa fie,ca broaste-s destule! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cam aiurea sa spun acuma ca a-si ierta-o sau nu!

Dar... In anumite circumstante DA, cum ar fi... daca mi-ar spune ea, daca nu s-ar fi ceva mai mult de atat (o simpla chestie), daca tin suficient de mult la ea in momentul respectiv... multi de DACA :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi s-a si intamplat si l-am iertat...Intotdeauna am fost de parere ca nu este "un bun care imi apartine", asadar este liber sa faca ce pofteste si cu cine pofteste, atata timp cat stiu si eu ce face si mi-o spune el, nu "gura targului". Am fost de parerea asta pana am patit-o...M-a inselat (si ce e mai dureros ca nu pt sex, ci din dragoste), mi-a zis, dar cand a inceput si cu detalii nu am mai suportat. Nu am suportat in sensul ca am zis "gata, pana aici...de acum indiferent ce faci sau cu cine nu mai vreau sa stiu".

Si l-am iertat, iar relatia nostra nu a mai fost la fel de atunci, dar abia acum realizez asta...la un an dupa ce ne-am despartit.

 

De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, nu stiu daca intradevar poti ierta tradarea...Ar trebui sa poti de vreme ce ai fost de acord cu ea, insa in practica nu este asa usor...Oricum nu poti uita. Asta e clar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca nu poti ierta, ci ca nu va mai fi niciodata la fel. Poate "ierti" si mai acorzi o sansa, dar ramane acea "rana" in relatie. Increderea este pusa la incercare. Sunt insa foarte importante si circumstantele. Poate ca e ceva ce ai facut sau nu ai facut tu. Oricum ar fi, ceva se schimba, mai ales in atitudinea ta si de cele mai multe ori iti pierzi respectul pentru persoana iubita. De uitat nu vei putea uita niciodata.

Daca esti dispus/a sa mergi mai departe si sa treceti peste aceasta "piedica", va trebui sa ingropi reprosurile. Nu-i poti spune unui om ca l-ai iertat, dar ii amintesti mereu ca te-a inselat, si-l suspectezi pentru orice mica "abatere" de la ceea ce stii ca face de obicei. Daca nu iti raspunde la telefon, nu te gandesti ca nu e langa telefon sau nu il aude, ci ca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde foarte mult cand o face.. (la inceputul relatiei sau cand deja incepi sa tii la persoana aia) si depinde tare mult de conceptiile tale. Si Ariana, sa stii ca poate el incerca la un moment dat sa te faca mai mult geloasa decat sa intre in detalii. Barbatii au nevoie tot de atata de multa atentie ca si femeile, doar ca ei stau mai prost la exprimare, si fac foarte multe gafe incercand sa scoata de la tine o anume stare de spirit.

Parerea mea e ca atata timp cat iubesti persoana in cauza si ii oferi tot ce poti tu nu ar trebui sa te insele. Daca totusi te inseala inseamna ca de fapt nu te merita cu adevarat si nu te iubeste asa cum esti. Cine te iubeste nu incearca sa te schimbe... Daca vrea ceva diferit de ceea ce tu esti sa te lase in pace inca de la inceput.. pentru ca va creea ceva ce sigur nu ii va place..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, l-ash ierta... Am iertat de prea multe ori pana acum, asha k de ce m-ash opri data viitoare?

Cu siguranta l-as ierta... shi si-ar lua lumea in cap astfel incat si-ar permite sa mai faca ink o data aceeasi prostie k shi prima (?) oara, stiind k eu il iert.

Pacat k acum nici macar nu mai am pe cine sa iert ... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×