Sari la conținut
Forum Roportal
amonis

va este frica?

Postări Recomandate

Frica este una dintre cele mai cumplite şi mai devastatoare emoţii.

Paianjeni, gandaci, intuneric, spatii inchise si lista poate continua.

Mie imi este frica de viespi (sunt alergica) :P

Voua?post-7523-1128583824_thumb.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi imi este frica de cai si asta ii face sa fie si mai agitati cind sunt in preajma lor.

Te simt.

Am avut o experienta naspa cind eram copchil si mi-a ajuns.

Asa ca ma multumesc cu privitul lor de la distanta de siguranta. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FRICA..hmm..un sentiment f puterinic..as putea spune ca cel mai puternic(desi nu e asa,sau poate doar asa as vrea eu ),pt ca daca aceasta a pus stapanire pe noi..paote sa distruga si dragostea :)(....,multi ..din cauza frici nu situ sa iubeasca,nu "pot" sa iubeasca...,este ca si o bariera imaginara...dar f putini au curajul sa o treaca...de cele mai multe ori au nevoie de ajutor,dar pasul final trebuie sa ii lasam pe ei sa il faca :P

 

in rest...hmm..sa ma gandesc .,de ce imi este frica....Pai imi este frica sa nu raman singur..,cred ca daca ar disparea populatia..cred ca as innebuni...

si imi mai este frica de gandul ca am sa mor ,deci nu mie frica de moarte,doar ca nu as vrea sa mor tanar,intr-un accident sau ceva de genu,ci asa pe la 80 de ani...de exemplu

 

...in rest nu as putea spune ca imi este frica de ceva anume,de ex cum ar fi un animal....,deci normal ca imi este frica daca vad ca se indreapta spre mine 7 pittbuli,,,sau ceva sarpe veninos....dar asta e ceva normal..

 

banuiesc ca frica de Dumnezeu nu tre sa o amintesc :P

 

TaKe CaRe aLL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie frica de shoricei ... :P nu am avut nici o experienta neplacuta , dar cand ii vad asa mici shi cu blana aia gri shi codita lunga shi ... yach! :) sunt scarboshi, un focar de infectie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tuturor ne este frica sa iubim de teama sa nu fim dezamagiti...deci nu este ceva iesit din comun.

Nu exista om caruia sa nu ii fie frica de ceva..frica face parte din viata noastra..cel care zice ca nu ii este frica de nimic este atat de fricos incat ii este frica sa recunoasca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tuturor ne este frica sa iubim de teama sa nu fim dezamagiti...

Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, dar tot ei te si educa :hi:

 

Referitor la topic:

Mi-e teama de esecuri si de ( gandirea unor ) oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie frica de shoricei ... :hi: nu am avut nici o experienta neplacuta , dar cand ii vad asa mici shi cu blana aia gri shi codita lunga shi ... yach! :hi: sunt scarboshi, un focar de infectie!
Si yo am oroare la soareci...sa nu ii vad k fac stop cardiac...si de oameni prosti mi`e cam teama...pt k in urmatorul moment s`ar putea sa ma trezesc cu un par asa aiurea in cap si sa nu stiu de ce a picat.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×