Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Imbracamintea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Culori delicate, in nuante pastel

 

Indiferent de varsta pe care o aveti, nu va temeti sa purtati haine in nuante pure de roz, bej, caramel - ele fac orice obraz sa intinereasca. Totul este sa nu exagerati in privinta decolteurilor, sau a detaliilor prea tineresti. Alegeti croiurile clasice, clare, care sunt totdeauna moderne. Volanele si funditele sunt pentru adolescente.

 

Stofe usor lucioase

 

Materialele care reflecta usor lumina au calitatea sa imblanzeasca privirea si tenul. Preferati matasea, catifeaua, sifonul, casmirul. Atentie: lurexul, lacul, nylonul si inlocuitorii pentru piele inaspresc si creeaza o impresie masculina.

 

Aratati-va picioarele

 

In general, pielea de pe picioare imbatraneste cel mai greu. Daca nu aveti vene sau vinisoare vizibile, purtati fuste si rochii cu lungime oprita decent, sub genunchi. Si coapsele pot fi aratate, in pantaloni, daca nu sunteti grase, deci fara pantec si solduri mari. O bluza proaspata purtata la un pantalon de culoare deschisa intinereste enorm.

 

Purtati pantofi cu tocuri

 

Daca trupul si picioarele mai rezista, purtati - la ocazii macar - pantofi cu tocuri inalte. Tinuta corpului dobandeste o eleganta pe care pantofii plati o omoara. Nu exagerati, insa, in materie de inaltime: peste 8 centimetri, mersul devine nesigur si batranesc.

 

Ganditi pozitiv

 

Si cand e vorba de haine trebuie sa ganditi pozitiv. Renuntati la prejudecata ca, odata cu varsta, culorile trebuie sa devina terne si intunecate, iar croiurile lalai. In Maramures, femeile batrane poarta catrinte varstate cu rosu si negru si naframe cu flori, fara ca cineva sa se supere pentru asta. La orice varsta, frumusetea vine din suflet, iar cand sufletul este tanar, anii nu se mai numara dupa culori.

Sursa

http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev...loarebgr=fd92c0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.... va dati seama ce bine mi-ar sta intr-un maieu albastru deschis cu un pantalon scurt (sa-mi arat picioarele) roz, totul din matase si cu papuci de plaja cu toc. ....

 

::): ::): ::): ::): ::):

 

in alta ordine de idei, sunt foarte deacord cu tine. urasc asa zisele femei care poarta pantaloni, bocanci, ... :( :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... va dati seama ce bine mi-ar sta intr-un maieu albastru deschis cu un pantalon scurt (sa-mi arat picioarele) roz, totul din matase si cu papuci de plaja cu toc. ....

::(:  ::):  ::):  ::):  ::):

 

 

::): ::): ::): Esti durere!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar la urma urmei....De ce nu??!!! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

titlul topicului este "IMBRACAMINTEA" deci este adresat pentru toata lumea, si in plus este vineri si vine weecaendul.

:dee ::(: :dee ::): :dee ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o nota la articolul din deschidere: se pare ca rozul e supra-uzat. Surse din domeniul modei imi spun ca va trebui sa iesiti in evidenta si cu alte culori, din fericire nu terne. Asa ca uitati de posetute roz si pantofiori asortati, fustite si topuri roz. In fond, acum cativa ani era la moda umblatul in treninguri pe strada :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mahhh nu stiu ce iti spun tie sursele din lumea modei insa rozul a fost dintotdeauna o culoare placuta si apreciata (si nu vorbesc de rozul ala de ti se incruciseaza ochii de la el :!: ) Cat despre.............

umblatul in treninguri pe strada :(

..............Gusturile nu se discuta :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sursele (avizate :pee) din lumea modei imi spun ca periculos de multa lume poarta roz ... risti sa se pierzi in multime - credeam ca scopul e sa iesi in evidenta (dar nu prea mult).

Cat despre trening, e oca sa te imbraci sport, dar nu la ocazii :( Cand zic de strada ma refer la locurile publice in general, incluzand restaurante, conferinte, nunti...

Mie personal mi sa-ar parea o metoda potrivita de protest :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sursele (avizate :pee) din lumea modei imi spun ca periculos de multa lume poarta roz ... risti sa se pierzi in multime - credeam ca scopul e sa iesi in evidenta (dar nu prea mult).:dee

 

:dee Poti iesi in evidenta si din alte puncte de vedere nu numai cel al culorilor pe care le imbraci. Ba mai mult inca, se prea poate sa iesi in evidenta intr-o postura de prost gust. :dee Mie imi place rozul si ATA ETE :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai zic nimic, dar probabil n-ai prea fost prin Timisoara in ultima vreme :( Si mie imi place rozul pe fete, nu fac scandal daca la un chef mai e cel putin o persoana imbracata ca mine, sa.a.m.de.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

awwwwwwwwwwwww da de ce nu mai zici nimic? awwwwwwwwww :)

 

Nu am fost in Romania de ceva timp. In Timisoara nu am fost niciodata. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×