Sari la conținut
Forum Roportal
CORVINUS

Probleme cu placa video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o placa video forsa geforce fx 5500 256 mb ( stiu, nu e prea performanta dar la banii mei atat mi am putut permite)

si am o problema cu jocurile...... cand intru intr-un joc imi functioneaza pentru putin timp dupa care mi se restarteaza pc-ul lucru ce se repeta de vreo cateva ori dupa primul restart

 

am un intel celeron 2.40Ghz, 1,25 Gb RAM

 

ma puteti ajuta cumva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o placa video forsa geforce fx 5500 256 mb ( stiu, nu e prea performanta dar la banii mei atat mi am putut permite)

si am o problema cu jocurile...... cand intru intr-un joc imi functioneaza pentru putin timp dupa care mi se restarteaza pc-ul lucru ce se repeta de vreo cateva ori dupa primul restart

 

am un intel celeron 2.40Ghz, 1,25 Gb RAM

 

ma puteti ajuta cumva?

 

 

 

 

la fel am patit si eu, dar dupa cateva restartari de genul incepea sa mi se restarteze si in desktop nu doar in jocruri ... de fapt era problema de la sursa nu de la placa video. eplicatia celor de la service: "e chinezarie cumpara o sursa mai de calitate" dar calculatorul e inca in garantie si nu am ce face...sa nu fie si la tine tot de la sursa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si iti aprea o imagine albastra, defapt un scris pe fundal albastru dupa care se restarteaza?

Inseamna ca ai Ram-ii stricati sau incompatibili cu placavideo sau cu ceilalti ram-ii

Am patit si eu astam, aveam 1GB ram video 512 si am renuntat la 512 ram si akm imi merge perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si iti aprea o imagine albastra, defapt un scris pe fundal albastru dupa care se restarteaza?

Inseamna ca ai Ram-ii stricati sau incompatibili cu placavideo sau cu ceilalti ram-ii

Am patit si eu astam, aveam 1GB ram video 512 si am renuntat la 512 ram si akm imi merge perfect.

 

nu nicio imagine albastra doar mi se restarteaza, acuma insa dupa ce am deschis unitatea si am curatato de praf nu imi mai da asa repede restart

Editat de CORVINUS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

verifica temperatura cipului din placa video si nu numai

e posibil ca din cauza prafului( dusmanul cel mare) racirea sa nu se mai faca optim

incalzirea va determina cresterea consumului si daca sursa e slaba nu duce sistemul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am vazut si eu ca sursa e de vina. e o "chinezarie" cum o numesc mai multi dintre voi dar vreau sa stiu un lucru : am observat ca are un cooler si acesta nu functioneaza in mod normal nu ar trebui sa functioneze si daca da trebuie deschis de undeva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am vazut si eu ca sursa e de vina. e o "chinezarie" cum o numesc mai multi dintre voi dar vreau sa stiu un lucru : am observat ca are un cooler si acesta nu functioneaza in mod normal nu ar trebui sa functioneze si daca da trebuie deschis de undeva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×