Sari la conținut
Forum Roportal
temporar

Islamizarea Europei. Este o problema reala? Este necesara o reglementare legislativa ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca veniti in Marea Britanie, veti fi probabil frapati, cum am fost si eu, de populatia neasteptat de pestrita. Negri, musulmani, indieni... Sunt multi: cam fiecare a doua sau a treia figura care imi iese in cale mergand pe strada este tuciurie.

Un numar mare de imigranti lucreaza in administratie si servicii publice. Orasul in care locuiesc are cartiere intregi numai de imigranti si strazi numai cu case locuite de indivizi cu turbane si femei infasurate in cearceafuri. Nu imi amintesc sa fi vazut in acesta tara vreun sofer alb la volanul unui taxi pana in prezent.

 

Din rezultatele gasite pe internet, investigand fenomenul:

 

 

->

 

Totusi inca nu mi-e clar: care-i treaba cu "political corectness", cine si de ce are interesul sa aduca hoardele de imigranti africani si asiatici in Marea Britanie si Europa?

Editat de temporar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu e 'all in the name of liberty'?

Nu suntem noi superiorii cu gena democratiei in ADN?

Ma rog, asta acum, ca pana acum ceva timp, domnii mai palizi la fata si cu complexele superioritatii pe partea stanga in directia de mers, ei fiind 'great' britains, domnii cu caleasca din aur au supus si subjugat 1/2 din lumea cunoscuta.

E adevarat, cu intermitente, dandu-le si portughezilor, spaniolilor, olandezilor si mai demult, italienilor ex-romani posibilitatea sa dea m*** pe gratis unor popoare de salbatici.

 

Ma rog, nu chiar pe gratis, pentru ca erau platiti pentru excentricitatea asta. In tone de aur si alte produse lactate.

Carevasazica Sir Richard stramba din nasucul ala rosu de alcoholic cand vede prea multi N'Dugu pe strada?

In ciuda a ce spui tu, este avantajos tocmai pentru Lord, pentru ca indianul munceste pentru minimum wage. Ma rog, in multe cazuri nu e 'minumum' deloc.

Asta in timp ce great fathers s-au dus peste ei, i-au omorat si insclavit pentru ingrasarea State Tresorery de acasa.

Care bogatie a fost mana cereasca pentru actualii locuitori ai UK-ului, care s-au infruptat din colonialismul ancestral.

 

Sau tu cam cum ai vrea: occidentalii sa suga bogatiile Indiilor secole la rand, iar bronzatii sa le suga p***?

 

 

CATA IPOCRIZIE.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca veniti in Marea Britanie, veti fi probabil frapati, cum am fost si eu, de populatia neasteptat de pestrita. Negri, musulmani, indieni... Sunt multi: cam fiecare a doua sau a treia figura care imi iese in cale mergand pe strada este tuciurie.

Un numar mare de imigranti lucreaza in administratie si servicii publice. Orasul in care locuiesc are cartiere intregi numai de imigranti si strazi numai cu case locuite de indivizi cu turbane si femei infasurate in cearceafuri. Nu imi amintesc sa fi vazut in acesta tara vreun sofer alb la volanul unui taxi pana in prezent.

 

Din rezultatele gasite pe internet, investigand fenomenul:

 

 

->

 

Totusi inca nu mi-e clar: care-i treaba cu "political corectness", cine si de ce are interesul sa aduca hoardele de imigranti africani si asiatici in Marea Britanie si Europa?

 

Asiaticii astia si africanii despre care vorbesti si pe care i-ai vazut in Marea Britatine, in mare lor majoritate sunt mai de mult timp acolo. Marea Britanie a fost un imperiu colonial care a adus tot felul de oameni. Normal ca in timp au mai urmat si alti imigranti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Marea Britanie ca imperiu colonial a fost chiar o politica de stat aducerea de mana de munca din diferite parti ale imperiului, asa ca nu ar trebui sa te mire populatia pestrita gasita acolo.

Editat de Piepor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa facem noi un exercitiu de imaginatie duminicala si, presupunand ca britanicii nu ar fi fost un Imperiu ci doar un popor, o populatie intr-un anumit teritoriu: ar mai fi fost ei acum "great"?

Ia sa vedem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia sa facem noi un exercitiu de imaginatie duminicala si, presupunand ca britanicii nu ar fi fost un Imperiu ci doar un popor, o populatie intr-un anumit teritoriu: ar mai fi fost ei acum "great"?

Ia sa vedem.

 

si au si voie sa-si spuna "Great"

ca referitor la Rom^nia au zis sa nu mai speram la Great Romania ca nu e bine, fac urat vecinii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am inteles de ce se plange temporar???ce exact il deranjeaza??? ca romanii sustin ca sunt toleranti...sau gresesc??? anglia pestrita??? foarte bine!! sa se mai regenereze palidul lesinatul si inghetatul sange englezesc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu prea am inteles de ce se plange temporar???ce exact il deranjeaza??? ca romanii sustin ca sunt toleranti...sau gresesc??? anglia pestrita??? foarte bine!! sa se mai regenereze palidul lesinatul si inghetatul sange englezesc!!!

 

era omul mirat

 

referitor la rom^ni fii sigura ca sunt toleranti, dar si cand nu mai suporta si explodeaza mamaliga, sa te fereasca Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×