Sari la conținut
Forum Roportal
TheNewBorn

Dragoste adevarata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, numele meu este Alex, am 19 ani si sunt nou pe aici. Am stat mult pana sa ma gandesc daca sa scriu sau nu aceste lucruri si am ajuns la concluzia ca ar fi un pas in fata, deci sa incepem:

 

In cls. aIXa, am cunoscut o fata la o petrecere, mai mare decat mine cu un an. Sincer, nici nu credeam ca se va uita la mine la cat de bine arata, cu toate ca nu parea genul de fata fitoasa and stuff. Totusi, dupa cateva ore de dans si putin alcool, m-am trezit sarutandu-ma cu ea si scotandu-i fire de par albe prietenului meu cel mai bun care planuia de mult sa stea cu ea. Spre finalul petrecerii, am cazut amandoi de acord sa incercam o relatie serioasa.

 

Totul era minunat, o iubeam nespus de mult, tot timpul ma gandeam la ea. Eu nu sunt genul de baiat care sa stea mult cu o fata, dar Adelina chiar era diferita, simteam asta, simteam ca este fata visurilor mele. Aveam o slabiciune deosebita pentru ochii ei verzi.

 

In fine, trecusera exact doua luni de cand eram impreuna, iar eu incepusem sa vad altfel relatia, incepusem sa calc stramb deja, facand planuri cu o fosta iubita pe mess cum sa ne intalnim noaptea pe ascuns si tot felul de prostii. Adelina era genul de om care simtea toate astea dar pe fata ei tot ceea ce puteai citi era indiferenta. Revenind, era ziua noastra, ziua in care faceam doua luni, iar eu o asteptam la o terasa cu niste amici pentru a sarbatori. PROSTIA de care am dat dovada in continuare este iesita din comun. In timp ce asteptam sa vina Adelina, 2 tipe au venit la mine ca sa imi ceara numarul de telefon, iar mai apoi m-au invitat la dans. A fost de ajuns ca sa ma cred cuceritorul cuceritorilor, iar cand Adelina mi-a dat sms cu textul : Unde esti pui? ai ajuns la terasa? (nu voi uita toata viata acest sms), tot ceea ce am putut sa ii dau inapoi a fost : Adelina, imi pare rau dar s-a terminat. Nu stiu ce a fost in capul meu atunci, eram doar un copil prost si nu mi-am dat seama ce mare greseala facusem.

 

Dupa 2 zile deja realizasem prostia pe care o facusem, am incercat sa ii explic pe mess ca am facut o mare greseala si ca o vreau inapoi, ca mi-am dat seama cat inseamna pentru mine, dar a fost in zadar. Nu m-am ales decat cu o replica ce m-a durut foarte tare : " Tu chiar crezi ca ma mai recuceresti acum? "

 

Anii au trecut la fel ca si iubitele, dar nici una nu a mai fost ca ea. Acum sunt cls a XIIa, ea este la facultate. Am vazut-o de mai multe ori prin oras, este superba. Are si prieten. Din cate stiu nu prea e cine stie ce iubire intre ei, sau poate doar gelozia din mine spune lucrul asta. Nici nu ne mai salutam. E dureros pentru mine. Nu am suferit niciodata pentru o fata, dar din moment ce eu dupa 3 ani inca ma mai gandesc la ea, ba mai mult, cred ca inca o mai iubesc, trebuie sa insemne ceva.

 

Motivul pentru care am scris acest topic este de a va intreba : Credeti ca merita sa incerc sa ii spun toate aceste lucruri? Poate acum dupa atatia ani va accepta macar sa iasa la o cafea si sa stam de vorba amical? Sau trebuie sa uit toate aceste lucruri si sa imi vad de viata mea ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivul pentru care am scris acest topic este de a va intreba : Credeti ca merita sa incerc sa ii spun toate aceste lucruri? Poate acum dupa atatia ani va accepta macar sa iasa la o cafea si sa stam de vorba amical? Sau trebuie sa uit toate aceste lucruri si sa imi vad de viata mea ??

Ce-si face omul cu mana lui se numeste lucru manual, dragule.

Sa stii ca sunt oameni si oameni. Sunt oameni care uita si oameni care nu uita niciodata. Probabil ca ea face parte din a 2 a categorie din moment ce a trecut atata timp si inca nu vrea sa te vada. Si probabil ca ai ranit-o destul de mult.

Eu iti zic sa... incerci. Poate s-a schimbat ceva in 3 ani. Daca nu accepta, ar fi cazul sa-ti vezi de viata ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact ce vrei tu sa auzi de fapt,pentru ca posibil sa o fii jignit atat de tare pe fosta prietena incat sa nu mai vrea sa auda de tine.Dar tinand cont ca au trecut 3 ani sunt sanse sa va mai intalniti la o cafea,insa nu te astepta ca ea sa vina cu bratele deschise,poate doar ca amici,si nici nu te astepta ca ea sa isi paraseasca iubitul pentru tine. Ti-ai facut totul cu mana ta,fiecare plateste pentru greselile facute,insa poate ai invatat ceva pentru viitorul tau.Eu as putea sa iti dau un raspuns pe care ti-l doresti tu,dar nu cred ca este cel real.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-si face omul cu mana lui se numeste lucru manual, dragule.

Sa stii ca sunt oameni si oameni. Sunt oameni care uita si oameni care nu uita niciodata. Probabil ca ea face parte din a 2 a categorie din moment ce a trecut atata timp si inca nu vrea sa te vada. Si probabil ca ai ranit-o destul de mult.

Eu iti zic sa... incerci. Poate s-a schimbat ceva in 3 ani. Daca nu accepta, ar fi cazul sa-ti vezi de viata ta.

 

 

De vorbit am mai vorbit pe mess, totul amical, de facultate si ii spuneam ca apreciez la ea faptul ca a facut ceea ce ii placea ei mai mult : medicina veterinara. Era fascinata de animale 8->. Nu am avut curajul sa deschid subiectul despre ceea ce a fost atunci va dati seama. Din cate o stiu, este ambitioasa de fel, dar nu cred ca dupa atata timp ar refuza sa iasa cu mine la o cafea din cauza ca am avut o relatie care nu a mers.

 

Ms pt sfat, Miss Bitch, asa am de gand sa fac :think:

 

insa nu te astepta ca ea sa vina cu bratele deschise,poate doar ca amici,si nici nu te astepta ca ea sa isi paraseasca iubitul pentru tine

 

Mi-as dori enorm sa iesim la o cafea, ar fi suficient sa pot prinde acel moment in care sa ii zic toate astea. Eu nu vreau acum sa ma bag peste ea ca sa il lase pe ala cu care e si stuff .. eu doar vreau sa ii spun toate astea si daca ea crede ca mai este ceva de facut ar fi extraordinar. Mi-as indrepta fiecare greseala de 10000x .

 

10x erena :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De vorbit am mai vorbit pe mess, totul amical, de facultate si ii spuneam ca apreciez la ea faptul ca a facut ceea ce ii placea ei mai mult : medicina veterinara. Era fascinata de animale 8->. Nu am avut curajul sa deschid subiectul despre ceea ce a fost atunci va dati seama. Din cate o stiu, este ambitioasa de fel, dar nu cred ca dupa atata timp ar refuza sa iasa cu mine la o cafea din cauza ca am avut o relatie care nu a mers.

Inseamna ca primul pas e facut. Insa... nu te iluziona asa de mult in privinta reactiei ei. S-ar putea sa nu-si mai doreasca nimic, fie ca n-a trecut inca peste si vrea sa te pedepseasca, fie ca nu mai simte nimic pentru tine.

 

Numa bine :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu te gandesti intens la ea si esti indragostit de ea , spune-i si ei ...Poate mai ai inca o sansa...Daca ii spui ai o sansa, daca nu-i spui, ai zero sanse... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o vrei doar pentru ca e singura care ti-a scapat asa usor, daca v-ati fi impacat ai fi calcat stramb din nou. move on!!

 

 

fast_motion, imi plac aventurile, dar ea chiar nu a fost asa ceva. PROBABIL a fost a2a fata la care am tinut, si dupa ea nu a mai fost nimic, decat relatii de 1zi - 1 sapt si ATAT. :|

 

10x anyway :jester:

 

Daca tu te gandesti intens la ea si esti indragostit de ea , spune-i si ei ...Poate mai ai inca o sansa...Daca ii spui ai o sansa, daca nu-i spui, ai zero sanse... :think:

 

 

Isis27, asta vreau si eu, sa ii spun, dar totusi, astfel de lucruri daca i le-as spune pe mess poate ar crede ca fac la misto. So, ca sa pot sa i le spun as avea nevoie de un "friendly-date" nu? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivul pentru care am scris acest topic este de a va intreba : Credeti ca merita sa incerc sa ii spun toate aceste lucruri? Poate acum dupa atatia ani va accepta macar sa iasa la o cafea si sa stam de vorba amical? Sau trebuie sa uit toate aceste lucruri si sa imi vad de viata mea ??

 

Poate pentru Adelina ta nu mai conteaza, dar pentru altii in situatia ta da . :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

minunile nu exista :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×