Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
sora1994

Stiinte Sociale

Recommended Posts

Poti urma Facultatea de litere si stiinte sociale....stiu doar ca faci aproximativ 8 ore pe saptamana iar matematica dispare din start.

Buna . Materiile predate la profilul stiinte sociale sunt : istorie , romana ( 6 7 ore pe saptamana am facut eu) , engleza si franceza ( numarul de ore se stabileste in functie de care e limba 1 si limba 2 ) in clasa a noua vei face logica , in a 10 psihologie , in a 11 economie , in a 12 filosofie . Normal ca vei face si geografie matematica ....fizica chimie si biologie ( doar pana a 10 inclusiv ) . ce facultate poti urma? Litere , jurnalism , filosofie , limbi si literaturi straine , comunicare si relatii publice . am terminat stiintele sociale. imi cer scuze daca nu am fost coerenta

Poti urma Facultatea de litere si stiinte sociale....stiu doar ca faci aproximativ 8 ore pe saptamana iar matematica dispare din start.

poate in noul sistem de acum . cand eram eu am facut matematica doar ca nu se punea accent pe ea :blink:

Edited by loneliness4ever

teza dai la romana istorie materiile de profil ( logica economie psihologie si filosofie ) si limba straina . o ora sau doua pe saptamana se acorda materiilor ( mate fizica chimie )

nu ai pentru ce :blink: cand ai nevoie mai apelezi la noi :blink:

la facultatea de litere nu se face matematica...m-am interesat eu....urasc matematica :blink:

lydya nu se face matematica insa se face romana pe paine . si ce romana ? gramatica limbii romane . si se ia frumos de la inceputuri . practic facultatea de litere e frumoasa din anul 2 sau 3 . daca esti doar pasionat de literatura nu e o buna recomandare facultatea de litere . faci si latina chiar :blink: stii in liceu materiile par simpatice . insa in facultatea gradul si nivelul de informare este mai ridicat si mult mai greu de absorbit daca nu stii sigur ce iti place . cand o sa termine liceul sa se gandeasca foarte bine ce va face . si faza cu profesorii care au fost simpatici in liceu la materiile alea nu mai tine la facultate pentru ca nu toti profesorii sunt la fel . alegerea corecta e in functie de materia de suflet dar si de metodologia din facultate

Edited by loneliness4ever

lydya nu se face matematica insa se face romana pe paine . si ce romana ? gramatica limbii romane . si se ia frumos de la inceputuri . practic facultatea de litere e frumoasa din anul 2 sau 3 . daca esti doar pasionat de literatura nu e o buna recomandare facultatea de litere . faci si latina chiar :blink: stii in liceu materiile par simpatice . insa in facultatea gradul si nivelul de informare este mai ridicat si mult mai greu de absorbit daca nu stii sigur ce iti place . cand o sa termine liceul sa se gandeasca foarte bine ce va face . si faza cu profesorii care au fost simpatici in liceu la materiile alea nu mai tine la facultate pentru ca nu toti profesorii sunt la fel . alegerea corecta e in functie de materia de suflet dar si de metodologia din facultate

asta e chin adevarat, mai bine fac numnai matematica