Sari la conținut
Forum Roportal
Tom Bishop

J.F.K.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rezultatul investigatiilor conduse de Comisia Warren a fost unul nesatisfacator pentru majoritatea : Lee Harvey Oswald a actionat pe cont propriu. Jim Garrison a fost singurul procuror care a investigat in paralel cazul daca nu ma insel. Concluzia: FBI,CIA, Casa Alba implicate in asasinat,toata aceasta conspiratie avandu-l ca personaj principal pe vicepresedintele Lyndon Johnson.

Al 35-lea presedinte al S.U.A. asasinat la Dallas in data de 22 nov. '63. De ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rezultatul investigatiilor conduse de Comisia Warren a fost unul nesatisfacator pentru majoritatea : Lee Harvey Oswald a actionat pe cont propriu. Jim Garrison a fost singurul procuror care a investigat in paralel cazul daca nu ma insel. Concluzia: FBI,CIA, Casa Alba implicate in asasinat,toata aceasta conspiratie avandu-l ca personaj principal pe vicepresedintele Lyndon Johnson.

Al 35-lea presedinte al S.U.A. asasinat la Dallas in data de 22 nov. '63. De ce ?

mai are importanta...gata e mort omu..acu degeaba venim si noi sa ne dam cu parerea ca dosarele sunt puse undeva bine sunt ascunse...de ochii lumi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai are importanta...gata e mort omu..acu degeaba venim si noi sa ne dam cu parerea ca dosarele sunt puse undeva bine sunt ascunse...de ochii lumi....

 

 

Eu consider important faptul acesta. De-a lungul timpului s-au vehiculat fel de fel de ipoteze cu privire la asasinarea lui: mafie,cubanezi,rusi,casa alba. Care ipoteza e mai plauzibila ? Mai ales ca si fratele sau a avut aceeasi soarta in '68

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca a fost asasinta de serviciile secrete americane,si cred ca are toate sansele si obama sa-i imparta soarta

 

 

Daca vrei sa realizezi lucruri demne ca sef de stat,nu vei putea pentru ca vei fi linsat. Exact asta s-a intamplat si cu J.F.K. Daca intr-adevar cineva,ca sef de stat sau aflat intr-o functie executiva la conducere, doreste sa realizeze CEVA trebuie sa adopte politica lui Octavian Augustus,pentru ca altfel nu are nicio sansa.

Off topic: Obama nu cred ca va fi asasinat curand,deoarece daca fac asta,il vor transforma intr-un martir. Totusi nu stiu daca isi va putea duce mandatul pana la final,prof. meu de istorie nu ii da 2 ani.

On topic: referitor la J.F.K. Mafia a fost foarte nemultumita de el din cauza ca nu a actionat destul de rapid pentru a-l indeparta pe Fidel de la conducerea Cubei,deoarece acesta cam stricase afacerile Mafiei pe acolo. Multi au incercat sa faca legaturi intre rusi si Mafie insa nu si-au dat seama de ce au pus pe cineva atat de neprofesionist ca Oswald sa-l asasineze ca mai apoi sa nu-l apere. Asta intareste ipoteza conspiratiei,pentru cine mai are indoieli.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei sa realizezi lucruri demne ca sef de stat,nu vei putea pentru ca vei fi linsat. Exact asta s-a intamplat si cu J.F.K. Daca intr-adevar cineva,ca sef de stat sau aflat intr-o functie executiva la conducere, doreste sa realizeze CEVA trebuie sa adopte politica lui Octavian Augustus,pentru ca altfel nu are nicio sansa.

Off topic: Obama nu cred ca va fi asasinat curand,deoarece daca fac asta,il vor transforma intr-un martir. Totusi nu stiu daca isi va putea duce mandatul pana la final,prof. meu de istorie nu ii da 2 ani.

On topic: referitor la J.F.K. Mafia a fost foarte nemultumita de el din cauza ca nu a actionat destul de rapid pentru a-l indeparta pe Fidel de la conducerea Cubei,deoarece acesta cam stricase afacerile Mafiei pe acolo. Multi au incercat sa faca legaturi intre rusi si Mafie insa nu si-au dat seama de ce au pus pe cineva atat de neprofesionist ca Oswald sa-l asasineze ca mai apoi sa nu-l apere. Asta intareste ipoteza conspiratiei,pentru cine mai are indoieli.

totul depinde de el , daca va face asa cum dicteaza CIA si alte structuri secrete are sansa sa-si finalizeze mandatul,pana la urma faptul ca misterul crimei nu a fost elucidat eu consider ca mai indica inca odata faptul ca a fost ucis de cei din spate.

Practica structurilor secrete se practica si in URSS si in Rusia,putini stiu ca la conducerea URSS se afla Mikoyan,care practic el conducea uniunea,el a rezolvat criza din caraibe si el a fost cel care a pus baza relatiilor URSS cu Cuba insa nu a putu accede la postul de secretar de partid din cauza KGB-ului,la fel au fost si cele 2 razboaie cecene actualul FSB livra arme atat cecenilor cat si soldatilor rusi,la fel a fost si in 1993 cand a fost criza de la Casa Alba din rusia soldata cu pana la 1500 de morti cum sustin oponentii lui Eltin.

prin toate astea vreau sa mentionez ca orice sef de stat (superputere) este condus din spate de multe organizatii,iar el e nevoit sa joace dupa cum i se canta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul depinde de el , daca va face asa cum dicteaza CIA si alte structuri secrete are sansa sa-si finalizeze mandatul,pana la urma faptul ca misterul crimei nu a fost elucidat eu consider ca mai indica inca odata faptul ca a fost ucis de cei din spate.

Practica structurilor secrete se practica si in URSS si in Rusia,putini stiu ca la conducerea URSS se afla Mikoyan,care practic el conducea uniunea,el a rezolvat criza din caraibe si el a fost cel care a pus baza relatiilor URSS cu Cuba insa nu a putu accede la postul de secretar de partid din cauza KGB-ului,la fel au fost si cele 2 razboaie cecene actualul FSB livra arme atat cecenilor cat si soldatilor rusi,la fel a fost si in 1993 cand a fost criza de la Casa Alba din rusia soldata cu pana la 1500 de morti cum sustin oponentii lui Eltin.

prin toate astea vreau sa mentionez ca orice sef de stat (superputere) este condus din spate de multe organizatii,iar el e nevoit sa joace dupa cum i se canta

 

Mai da' era mason sau nu ? Stiam ca JFK si Lincoln au fost singurii presedinti ai SUA care nu au facut parte din aceasta organizatie. Desigur,daca nu,nu putem exclude si o eventuala implicare a masoneriei in asasinat. Este ceva incredibil si demn de studiat,toate agentiile guvernamentale ale SUA, CIA,FBI, si Casa Alba cu Johnson in frunte unite pentru a ucide familia Kennedy.

Totusi ce i-a trebuit sa mearga prin Dallas cu decapotabila ? Chiar asa de important era electoratul de acolo ?

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îs perfect de acord cu faptul că Lee Oswald, un tip ușor confuz, dezechilibrat, îl împușcăpe JFK. Testele balistice făcute de experții FBI, dovezile copleșitoare de la fața locului -martori, arma crimei, amprente, comportamentul schizoid anterior lui Lee, îl indică fără drept de apel ca principalul suspect.

De ce totuși îl împușcă Jack Ruby un mafiot local notoriu, care dădea exact doi bani pe principii sau valori morale, dar care brusc cedează suferinței și durerii și-l împușcă în direct și înconjurat de poliție?

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inexplcabil e si faptul ca , un tip dubios ca Lee Oswald poate sa introduca, pe sub nasul politiei arma , inDepozitul de carti, aflat chiar pe traseul strabatut de masina prezidentiala,

Editat de Canaris

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intot deauna am pretins ca romanii sunt asii teoriilor conspirative. Cele mai traznite si debile teorii care cineva anormal ar fii putut sa inventeze.

De exemplu, cum a adus Oswald arma la magazia de carti din care a tras in presedintele Sua ? Pur si simplu ca el a lucrat acolo si a adusarma cu mult timp inainte. Ca dece a calatorit presedintele intr-o masina deschisa? Ca asa a vrut . Sa-l vada toata populatia. Ca ceausescu a calatorit cu o masina blindata, asta nu este un bun exemplu." Chiar asa de important era electoratul de acolo ? " Tu intrebi sau propui inca o teorie traznita?

 

Daca servicile secrete a lui SUA ar fii vrut sa-l omoare pe JFK l-ar fii omorat mai elegant dar cam amestecati aci oalele. Sua nu este si nu a fost URSS si nu Rusia. Greu de crezut asta din partea unor cetateni care s-au nascut intr-un regim tare bolnav si tare comunist unde asa teorii poate se potriveau.

 

Stalin cel mare, cand sa zapacit inainte de moartea sa,a avut o ideie fixa ca doctorii evrei vor sa-l omoare si a facut o mica "epuratie in care au fost omorati o multime de doctori,toti evrei.

In folosul culturii va recomand: http://www.lovendal.ro/wp52/uciderea-lui-stalin-si-complotul-medicilor-sai-evrei/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×