Sari la conținut
Forum Roportal
Mause2k

Mersul pe role si stressul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt de ceva timp pe acest forum si inca nu am avut curaj sa postez aici. Dar iata am spart gheata. Cateva date despre mine : Am 38 de ani (39 in februarie), lucrez in proiectare si cateodata nu am chef de nimic. Am inceput prin a-mi lua role (K2 daca are vreo importanta). Eu va intreb pe dumneavoastra : Cam cate ore trebuie sa merg pe role (nu trick-uri si alte tampenii) ca sa ma pot elibera de stress ? Doresc raspunsuri in limita bunului simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

direct proportional cu cantitatea de stres care trebuie anihilată

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam asa .Pana nu te mai simti stresat.

Nu e ceva stas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
direct proportional cu cantitatea de stres care trebuie anihilată

 

Multumesc frumos Diela dar imi puteti spune cum vine asta ? (scuze dar am mai primit raspunsuri si va multumesc pentru ajutorul pe care mi-l dati)

 

Va multumesc dar inca mai astept raspunsuri

Editat de Mause2k

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e important CAT de dai cu rolele, mai degraba cred ca ar fi important sa faci asta in mod planificat, sa stii intotdeauna ca in ziua de, la ora de, urmeaza 2-3 ore de relaxare. E important sa stii ca exista un moment in care vine acea relaxare, sa o astepti, sa o anticipezi. Cu adevarat faci fata mult mai bine problemelor cand stii ca va urma si rasplata :blink:

 

Parerea mea ar fi sa iti programezi doua sau trei zile pe saptamana, in functie de timpul disponibil, in care sa iesi de la o anumita ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc frumos Diela dar imi puteti spune cum vine asta ? (scuze dar am mai primit raspunsuri si va multumesc pentru ajutorul pe care mi-l dati)

 

Va multumesc dar inca mai astept raspunsuri

Pai tu esti singurul care stie CAT este de stresat.

Dar si cum spune Justine e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca e important CAT de dai cu rolele, mai degraba cred ca ar fi important sa faci asta in mod planificat, sa stii intotdeauna ca in ziua de, la ora de, urmeaza 2-3 ore de relaxare. E important sa stii ca exista un moment in care vine acea relaxare, sa o astepti, sa o anticipezi. Cu adevarat faci fata mult mai bine problemelor cand stii ca va urma si rasplata :lol:

 

Parerea mea ar fi sa iti programezi doua sau trei zile pe saptamana, in functie de timpul disponibil, in care sa iesi de la o anumita ora.

 

Iti multumesc frumos Justine si sa-ti dea Dumnezeu sanatate. La toti va multumesc pentru raspunsuri :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista un raspuns matematic pentru asta.undeva intre limita de relaxare si accentuare a stresului printr-o epuizare fizica.doar tu poti impune aceste limite.

bine ai venit pe forum! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca exista un raspuns matematic pentru asta.undeva intre limita de relaxare si accentuare a stresului printr-o epuizare fizica.doar tu poti impune aceste limite.

bine ai venit pe forum! :P

 

Iti multumesc tinatina pentru raspunsul tau. Bine te-am gasit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana te simti relaxata... si undeva unde te simti bine... nici prea mult, ca pe urma obosesti. Sa zicem o ora pe zi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×