Sari la conținut
Forum Roportal
Dr@CuSoRuL

Nu mi se mai aude nimic

Postări Recomandate

Buna ziua. Mai intai sa ma prezint: Eu sunt *Dr@Cu$oRuL* sunt mai nou pe aici. Am si eu urmatoarea problema cu pc`ul.

 

.Nu mi se mai aude nimic. Nici boxe, Nici casti. Nu este din vina boxelor sau a castilor. Am incercat sa reinstalez driverul si inzadar. Cand intru in Winamp si selectez o melodie imi scire asa :

 

 

 

NullSoft DirectSound Output 2.47 (d) Error


Bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration . Error code: 88780078

 

Nu stiu ce sai mai fac. Va rog frumos

sa ma ajutati daca doriti si cunoasteti o rezolvare. Cu stima si respect. *Dr@Cu$oRuL*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua. Mai intai sa ma prezint: Eu sunt *Dr@Cu$oRuL* sunt mai nou pe aici. Am si eu urmatoarea problema cu pc`ul.

 

.Nu mi se mai aude nimic. Nici boxe, Nici casti. Nu este din vina boxelor sau a castilor. Am incercat sa reinstalez driverul si inzadar. Cand intru in Winamp si selectez o melodie imi scire asa :

 

 

 

NullSoft DirectSound Output 2.47 (d) Error


Bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration . Error code: 88780078

 

Nu stiu ce sai mai fac. Va rog frumos

sa ma ajutati daca doriti si cunoasteti o rezolvare. Cu stima si respect. *Dr@Cu$oRuL*

placa de sunet este onboard sau este separata.

daca este onboard, instaleaza driverele placii de baza.

daca este separata instaleaza driverele placii de sunet.

cauta la download drivers .com

.................................................

sau incearca aici..ai explicatii suficiente

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=354473

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o reinstalare a windowsului ar fii o solutie ???

nu...

tot trebuie sa instalezi apoi toate driverele necesare

placa de baza

placa de sunet

modem ( daca ai )

placa de retea ( daca este separata de placa de baza )

placa video ( daca este separata de placa de baza )

etc. etc.

dar ce s-a intamplat de fapt, ce ai facut de nu mai merge?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nici eu nu stiu prea bine ... Ca nu sunt asa but sa nu stiu sa folosesc pc`ul. Dar am vrut sa intalez driverul de la web . Lam instalat iam dat un rr la pc si apoi am vrut sa intru intru pe programul acela care il instalase. Am intrat si mia dat o eroare. Lam lasat asa am zic ca mai incerc alta data. Apoi am intrat in winamp si imi aparea chestia aceea. Si nu mai aveam sunte la nimic. Am intrat in cpanel la dispozitive audio si imi scrie Dispozitiv audio lipsa. :spiteful: Si nu imi mai apare in my computer discurile acele pentru cd-rom /dvd imi mai apare doar disc c/d si flopy si documentele mele . Care ar fii cauza ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nici eu nu stiu prea bine ... Ca nu sunt asa but sa nu stiu sa folosesc pc`ul. Dar am vrut sa intalez driverul de la web . Lam instalat iam dat un rr la pc si apoi am vrut sa intru intru pe programul acela care il instalase. Am intrat si mia dat o eroare. Lam lasat asa am zic ca mai incerc alta data. Apoi am intrat in winamp si imi aparea chestia aceea. Si nu mai aveam sunte la nimic. Am intrat in cpanel la dispozitive audio si imi scrie Dispozitiv audio lipsa. :spiteful: Si nu imi mai apare in my computer discurile acele pentru cd-rom /dvd imi mai apare doar disc c/d si flopy si documentele mele . Care ar fii cauza ????

..............................

cine stie ce ai facut tu pe acolo, pe unde ai umblat...in fine

......

incearca asa:

click (right mouse) pe MyComputer=>Click Properties=>click System Restore

dai restore pe C: unde alegi data apropiata cu data cand ai instalat driverul web--( ai grija sa fie data dinainte de instalarea driver web )

si dai system restore.

o sa mearga...( sper )

apoi ai grija cum iti instalezi driverul camerei web..

bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.io snt mai nou pe aiki .cu toate astea va-s ruga sa imi ziketi shi mie cum pot sa rezolv acceasi problema ca a Dr@Cu$oRuL* .deci io am icercat shi c rr windows shi nu imi merge :think: .nush ce sa mai fac ....!! ast o rezolvare va rog ..! cu stima shi respect Marius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma numesc mcatalyn28.....

vreau shi eu va rog niste indicatii pentru a instala placa audio,deoarece numi merg boxele.....se aude doar un bazait shi doar atat.....nu prea ma pricep

imi spuneti va rog shi mie ce tre sa fac?

 

 

cu respect,

mcatalyn28.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma numesc mcatalyn28.....

vreau shi eu va rog niste indicatii pentru a instala placa audio,deoarece numi merg boxele.....se aude doar un bazait shi doar atat.....nu prea ma pricep

imi spuneti va rog shi mie ce tre sa fac?

 

 

cu respect,

mcatalyn28.

ai incercat cu ultimele drivere audio?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×