Sari la conținut
Forum Roportal
Kaleidoscope

Unde ne petrecem timpul liber? Ce recomandati?

Postări Recomandate

Avand in vedere ca ne-am adunat aici, fiind din orase diferite, unii aflandu-se chiar si in alte tari, m-am gandit sa vorbim mai mult despre locul unde locuim. Sunt convinsa ca fiecare are un loc preferat unde isi petrece timpul liber, un restaurant preferat, un loc de care au fost impresionati, fie el un muzeu, un cinematograf, o gradina botanica, un pub, un club. Poate il recomandati si celorlalti. Daca maine am fi in orasul vostru, unde ne-ati recomanda sa mergem?

Voi incepe eu, asa mi se pare normal, daca tot am venit cu propunerea:

Daca sunteti amatori de "viata de club", eu va recomand Kristal Club, din Bucuresti. Cei mai buni Dj si o atmosfera placuta. Daca esti fata si vrei sa te duci singura intr-un club, nu-ti face probleme, vei dansa pana dimineata fara sa iti faca nimeni probleme.

Un restaurant bun, cu specific romanesc ar fi restaurantul "Decebal" situat pe blvd. Decebal. Se mananca bine, preturile sunt ok.

Un pub bun ar fi Irish Pub - "The Harp" din Piata Unirii.

Iarna te simti foarte bine. Au un semineu grozav la parter si daca prinzi si locurile din apropierea lui, poti sa juri ca esti in cabana, la munte.

Voi ce ne recomandati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna la tine preturi bune??Ca sti cum este, in functie de buget poti aprecia daca preturile sunt bune sau nu..asa ca , daca poti, da si cateva exemple... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce inseamna la tine preturi bune??Ca sti cum este, in functie de buget poti aprecia daca preturile sunt bune sau nu..asa ca , daca poti, da si cateva exemple... :huggles:

Pai nu stiu, sa zicem: o ciorba 6 lei :(

o friptura 8-9 lei

Conteaza si calitatea, servirea, atmosfera. Preturi rezonabile. Acum depinde si de bugetul fiecaruia.

Si pentru ca vorbeam de mancare, gateste o vecina. wow, ce bine miroase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai:

-in privintza cinematografelor mie-mi place la nebunie la Hollywood Multiplex...mi se pare chiar mai confortabil decal la Movie Plex din Mall-ul din Militari.

- in privintza restaurantelor problema e mai complexa :( ....inca n-am descoperit localul in care felurile mele preferate de mancare sa fie yummy de la cap la coada (probabil ca nici n-are cum sa se intample asa ceva). Astfel, pentru pizza recomand Capriciosa (Baneasa), Pergola (langa Gara Filaret); ceafa de porc dementiala gasiti la Derby (Eroilor) sau chiar la American House (Dr. Taberei); mititei super buni la Roata (Nerva Traian), Cocosatul (Baneasa) si nu ma pot abtine sa nu mentionez Dealul Negru (asa ca un omagiu adusi celor mai mari si mai buni mici de pe fatza pamantului, dupa cum probabil deja stiti si voi); cirobica de burta sau de costitza afumata cu fasole si salata de ceapa sunt yummy in mai toate localurile de mai sus si chiar la Pui de Urs in Regie, dar vreau sa mentionez ca am fost dezamagit de un local din Dr.Taberei, Grizzley parca, unde am nimerit o ciorba de burta de toata kkua :huggles:; paste (tortelini, spaghete bolonieze si milaneze dar si carbonara) si papanasi buni gasiti "La MAMA" sau Talia (Tineretului). Pentru alte specialitati recomand Taverna Sarbului (undeva in spatele Casei Presei), un local specific sarbesc. Merita sa te duci la o ocazie sau daca vrei sa mananci ceva mai deosbit ce nu gasesti asa pe oriunde. Atentie insa la preturi. Pt 2 persoane ar fi bine sa aveti alocati cam un milion de lei......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai buna pizza in galati cred ca o sa vedeti ca e la full house...club place...

 

dar cel mai important pt mine :"> daca vreti sa va relaxati si sa vedeti ceva frumos gradina botanica... superba..linistita, gasiti si un lac chinezesc plin cu broscute testoase...flori multe bancute de lemn..puteti vedea si o expozitie..depinde de programa, acvariu frumos , planetar...toate la doar 1 leu (cu exceptia planetarului acre e 1 sau 1,5 nu mai stiu sihur si se face doar daca sunt 10-15 pers)

 

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si tu esti din Galati??..Mama....invazie de galatence.. :huggles: .......chiar, nimeni nu a mentionat parcuri, Gradina Zoologica, iesitul la padure....De ce ne gandim toti la mancare si bautura?

Eu sincer sa fiu as prefera un gratar bine facut pe undeva pe la munte sau printr-o padure...dar binenteles ca nu poti sa scoti fata la primele intalniri la padure la gratar :( ...trebuie sa o impresionezi cu ceva si astfel o duci la unul din restaurantele mai sus mentionate.... 8)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hei da eu am spus de gradina botanica....care poti sa o iei cum vrei ca un parc mai civilizat ..o mini padure doar pt relaxare..are zona cu flora romaneasca..unde sunt si niste buturugi si sincer miroase a oaie acolo :">

 

acolo e un amestec de lucruri civilizate unde poti sa te relaxezi :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut si eu grupul forumistilor din galatzi :huggles:

locuri placute pe la noi hmmm ...Art caffe in tiglina decor ca acolo nu am mai vazut,servirea ireprosabila iar pretzurile putzin mai mai mari decat intr-un local plictisitor

cat despre mancare FULL HOUSE :( 8) :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred k pe vremea asta , cel mai dragutz lucru pe care il poti face este sa stai impreuna cu partenerul in casutza, cu un popcorn, cipsuri, nectar, ceva, orice va place voua... in fata tv`ului cu un film dragutz la dvd... caldurica...

Dar k sa fiu shi eu "on-topic" va zic un Ruby`s Thuesday...o Lavazza shi un Kristal Club, Fati Club ceva... :thumbsup:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu imi place viatza de club :P prefer locurile mai putzin zgomotoase de ex sa ies cu pretenii la cafeaa, partiuri mai inchise :) :ok: ...

merg in club destul de rar :hi: cam o data la doua luni :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×