Sari la conținut
Forum Roportal
papickk

Superstitie

Postări Recomandate

Pana acum cateva zile daca imi zicea cineva ca 13 este zi cu ghinion nu-l credeam, dar de vre-o 3 zile am devenit superstitios.

Am fost sa imi depun dosarul pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului auto si m-au programat pe 13 ianuarie :)

Este normal sa fiu superstitios? Ce trebuie sa fac sa scap de superstitii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum cateva zile daca imi zicea cineva ca 13 este zi cu ghinion nu-l credeam, dar de vre-o 3 zile am devenit superstitios.

Am fost sa imi depun dosarul pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului auto si m-au programat pe 13 ianuarie :)

Este normal sa fiu superstitios? Ce trebuie sa fac sa scap de superstitii?

 

"Era vineri, 13, Luna plina, noaptea de 13 octombrie 1307 avea sa devina sinonima cu nenorocirea in vechea Europa. Era vineri, 13, Luna plina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda 6august ziua schimbarii la fata si prima bomba hirosima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum cateva zile daca imi zicea cineva ca 13 este zi cu ghinion nu-l credeam, dar de vre-o 3 zile am devenit superstitios.

Am fost sa imi depun dosarul pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului auto si m-au programat pe 13 ianuarie :)

Este normal sa fiu superstitios? Ce trebuie sa fac sa scap de superstitii?

Si ai devenit superstitios pentru ca...ce?

 

Daca iti ofea cineva 13 miliarde de euro, nu ii accepti din superstitie?

Dar 13 femei frumoase?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ai devenit superstitios pentru ca...ce?

 

Daca iti ofea cineva 13 miliarde de euro, nu ii accepti din superstitie?

Dar 13 femei frumoase?

I love 13.... :)

It is my number... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum cateva zile daca imi zicea cineva ca 13 este zi cu ghinion nu-l credeam, dar de vre-o 3 zile am devenit superstitios.

Am fost sa imi depun dosarul pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului auto si m-au programat pe 13 ianuarie :flowers:

Este normal sa fiu superstitios? Ce trebuie sa fac sa scap de superstitii?

neh, te minti singur ... superstitios ai fost intotdeauna . :doh:

 

cum sa scapi ? ia'ti viata in maini ... simplu ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum cateva zile daca imi zicea cineva ca 13 este zi cu ghinion nu-l credeam, dar de vre-o 3 zile am devenit superstitios.

Am fost sa imi depun dosarul pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului auto si m-au programat pe 13 ianuarie :blink:

Este normal sa fiu superstitios? Ce trebuie sa fac sa scap de superstitii?

a fost doar o intamplare nefericita, nu lasa superstitiile sa te conduca in viata! :santa:

 

eu nu cred in asa ceva

de exemplu se spune despre pisicile negre ca ar aduce ghinion , mie imi plac foarte mult si nu mi au adus nici un ghinion pana acum! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a fost doar o intamplare nefericita, nu lasa superstitiile sa te conduca in viata! :o:

 

eu nu cred in asa ceva

de exemplu se spune despre pisicile negre ca ar aduce ghinion , mie imi plac foarte mult si nu mi au adus nici un ghinion pana acum! :doh:

Da chiar... eu am incercat sa am un pet de casa...

am avut o pisica siameza(era a lu unchimio) mi-a luat-o

am a avut birmaneza...mi-a furat-o cineva

am avut alte 5 pisici negrea... mi le-au omorat niste caine(exceptie ultima)...care a fugit fugarita de un caine...ma simt mai bine...ca i-am vazut puii)

 

Bineinteles nu le-am avut pe toate odata...

Cand eram mic cat plageam dupa matele alea negre...

... matele negrea poarta ghiniom?... saracele toate l-au avut(exceptie ultima...pe am invatat-o sa se aprere de caini)in casa mea...

 

Nu ca asi crede in noroc si ghinion... e vorba ca e cam ciudat... nu am voie sa am un animal in casa...

Apoi l-am auzit pe taica-mio ca cica din cauza lui...ca el nu are noroc la animale in casa...de cand e mic (Legea atractiei...cu ea mi-a omotat matele...capil mic atuncea fiind cat am plans dupa ele :) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da chiar... eu am incercat sa am un pet de casa...

am avut o pisica siameza(era a lu unchimio) mi-a luat-o

am a avut birmaneza...mi-a furat-o cineva

am avut alte 5 pisici negrea... mi le-au omorat niste caine(exceptie ultima)...care a fugit fugarita de un caine...ma simt mai bine...ca i-am vazut puii)

 

Bineinteles nu le-am avut pe toate odata...

Cand eram mic cat plageam dupa matele alea negre...

... matele negrea poarta ghiniom?... saracele toate l-au avut(exceptie ultima...pe am invatat-o sa se aprere de caini)in casa mea...

 

Nu ca asi crede in noroc si ghinion... e vorba ca e cam ciudat... nu am voie sa am un animal in casa...

Apoi l-am auzit pe taica-mio ca cica din cauza lui...ca el nu are noroc la animale in casa...de cand e mic (Legea atractiei...cu ea mi-a omotat matele...capil mic atuncea fiind cat am plans dupa ele :) )

si mie mi s-a intamplat asta , dar totusi cred ca e din cauza culorii! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×