Sari la conținut
Forum Roportal
misela

Conversatie cu Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dorii sa va intreb daca se poate face o diferenta atunci cand primesti un mesaj ; nu prin cele 5 simturi fizice ale omului daca este de la Satana (cu gandul sa iti distruga viata) sau de la Dumnezeu?Si daca da....care ar fi acele diferente pt ca si in biserica daca nu ma indoiesc SAtana umbla in zilelele acestea de pe urma..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cel putin nu,dar are acum o putere mult mai mare decat inainte...si mi s-a spus o pilda ...despre maroritatea dracilor...unde erau ei intalniti cel mai des si anume in biserica decat in carciume etc...pt ca sa fure noi suflete...deci...I'm confused

Editat de misela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e vorba de niciun mesaj aici...(cel putin nu pt aceasta este acest topic).Imagineaza-ti daca ar exista o conversatie de unde ti-ai da seama ca este intr-adevar de la Dumnezeu trimis si nu de la Satan

C

Editat de andruța

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa este,dra am vazut exemple in Bilie cum Dumnezeu ii trimitea sa plece in lume in tari indepartate,s-si lase familia si sa plece.nu era un mesaj care sa-l bucure d.p,.d,v. emotional fizic............in cazul asta...cum a reusit sa-si dea seama ca a fist vorba de EL?

 

si daca te-ar ispiti cu un mesaj de acest gen si crezi ca daca esti in biserica e de la D-zeu?

Dumnezeu ne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ,normal,insa daca mi-ar spune sa plec undeva.....as ramane pe ganduri tu nu?

Ma scuzati ca "ma bag"...........Asa cum spune Andruta, cred ca ai simti un anumit imbold. Acei oameni de care vorbesti tu au plecat cu draga inima spre scopul care le-a fost "ales". Nu au pierdut in experientele lor ci au castigat, i-au invatat pe altii. Bine se spune ca pomul bun se cunoaste dupa roadele lui. Si daca merele sunt acre intr-un an , il altoiesti, si tot mai sunt sanse sa dea roade bune............

Asa e si cu drumurile in viata. de multe ori, singuri singurei il alegem pe cel gresit. Apoi ne oprim, ne uitam inainte, inapoi si ne intrebam unde am calcat stramb............Daca ne intoarcem sau ne croim un alt drum din acel punct - avansam. Daca mergem inainte pe un drum despre care "am auzit" ca e infundat, ne impotmolim, avansam tot mai greu.............si nu gasim iesirea.

Dumnezeu e in inima noastra, dar prea rar ne incredintam Lui.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dorii sa va intreb daca se poate face o diferenta atunci cand primesti un mesaj ; nu prin cele 5 simturi fizice ale omului daca este de la Satana (cu gandul sa iti distruga viata) sau de la Dumnezeu?Si daca da....care ar fi acele diferente pt ca si in biserica daca nu ma indoiesc SAtana umbla in zilelele acestea de pe urma..

 

 

Orice se potriveşte cu ceea ce spune Dumnezeu, e de la Dumnezeu, şi, orice care nu se potriveşte, e de la diavol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×