Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

a vota sau a...vomita?

a vota sau a voma:  

13 membri au votat

  1. 1. imi vine sa:

    • aleg, sint un catatean responsabil.
      4
    • mi-e greata, imi vine sa vars!
      9


Postări Recomandate

Stim toti cum sta treaba. Din nou trebuie sa alegem, iar peisajul urban ( sau rural, dupa caz) este poluat de diferite afise unde troneaza tot felul de gulere cu cravata, care inconjoara gituri ce sustin capete pe care nu le cunoastem. Iata votul uninominal...ar fi bun daca am sti intr-adevar cu cine votam...Exista doua variante, din care una ar fi ( in extremis, bineinteles) sa candideze oameni care chiar doresc sa intreprinda ceva pentru societatea care o reprezinta. Cealalta varianta o stim : cei care vor sa se capatuiasca si sa ajunga la bani. Dumnezeu stie care-i adevarul. Poate undeva pe la mijloc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am ales ... categoria "voma" ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca amandoua variantele - in succesiune - sunt probabil "solutia" la dispozitia romanului ...votezi raul mai mic dintre cele doua , pe urma urmaresti ce face martafoiul ales in practica si vomezi linistit in confortul locuintei personale :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e simplu

e nevoie si de politica? este

desi nu-mi plac, astia sunt!

de fapt, astia suntem

nu prin sustragere poti schimba ceva ce te nemultumeste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saha , in fapt sa alegi ce ? Sunt aceleasi figuri in politica de 18 ani, schimba puterea prin rotatie, o data iau osul mic, altadata pe cel mare , dar "halesc" intotdeauna din banii publici ... cam asta'i pe scurt politica la romani .

 

S'ai voteze altii , poate ei ii merita ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saha , in fapt sa alegi ce ? Sunt aceleasi figuri in politica de 18 ani, schimba puterea prin rotatie, o data iau osul mic, altadata pe cel mare , dar "halesc" intotdeauna din banii publici ... cam asta'i pe scurt politica la romani .

 

S'ai voteze altii , poate ei ii merita ... .

 

Inteleg ce spui ... si totusi, eu cred ca cele doua rele nu sunt egale - fie si numai fiindca e greu sa il EGALEZI SI IMPOSIBIL SA DEPASESTI in marsavie pe maestrul iliescovici ( cu "i" cat se poate de mic )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu prin sustragere poti schimba ceva ce te nemultumeste!

 

aici iti dau dreptate :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e simplu

 

nu prin sustragere poti schimba ceva ce te nemultumeste!

 

Stiu Puiule, dar n'am gasit alta metoda ... mi'e scarba la propiu si la figurat de clasa ploitica .

 

 

Inteleg ce spui ... si totusi, eu cred ca cele doua rele nu sunt egale - fie si numai fiindca e greu sa il EGALEZI SI IMPOSIBIL SA DEPASESTI in marsavie pe maestrul iliescovici ( cu "i" cat se poate de mic )

iliescu este un criminal, dar este un politician desavarsit . :crazy:

 

Doamne, impusca'ma ... am ajuns sa'l apreciez pe Iliescu ca politician ! :flowers:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×