Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Lasam fostii sa ne bantuie gandurile? De ce?

Evaluează acest topic

Lasam fostii sa ne bantuie gandurile? De ce?  

82 membri au votat

  1. 1. Lasam fostii sa ne bantuie gandurile? De ce?

    • Nostalgia (sau sentimentele confuze inca)
      33
    • Iluzia ca el e va schimba.
      11
    • Dependenta bolnavicioasa dezvoltata fata de un EL
      20
    • Teama unui nou inceput. Ce va fi, cum va fi, cat va fi. Si daca nu va mai fi?
      14
    • Sexul sigur. Stie ce-ti place, stii ce vrea si e un partener alaturi de care mergi mai departe si daca nu aveti prezervativ.
      5
    • Ceasul biologic care ticaie amenintator in fundal.
      3
    • alte motive
      18


Postări Recomandate

Care sunt motivele (in cazul in care) ne intoarcem la EI?

Sunt destui oameni [barbati si femei deopotriva] carora le este teama de singuratate si se intorc la fostele iubiri din acest motiv. Ai uitat sa treci optiunea asta in chestionar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai . ce topic interesant. ma face sa mi caut batista . nu sunt ironica .

 

 

fostii sunt niste animale :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un fost este un fost. Si traiesc in prezent, nu in trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am intors niciodata la nimeni. Odata ce am terminat-o, terminata a ramas, pentru ca am luat decizia in urma unui lung rationament. Nu s-a terminat de bine ce a fost si nici nu s-ar fi mai putut schimba situatia, de vreme ce am ajuns la decizia asta.

 

Sunt, totusi, o sentimentala. Imi mai aduc aminte, din cand in cand, de cate un EL care a trecut prin viata si inima mea , si ii acord un gand fugar... Ma mai intreb din cand in cand "ce-ar fi fost daca", a cui a fost greseala, daca s-ar fi putut continua. Apoi merg mai departe...

 

Iubirile mele s-au terminat lin, ca ploile de toamna... Nu a iesit cu vorbe urate, cu farfurii sparte sau in orice alt mod ridicol. S-au terminat, pur si simplu. De la sine. Sau am plecat eu.

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiind o intrebare, se presupune ca implica, logic, mai multe raspunsuri, printre care DA (se vede ca exista nu stiu cate variante de da-uri) dar si NU. De ce in chestionar nu exista optiunea de NU?

Poate totusi nu toata lumea sta cu gandul in trecut.

 

Poti sa o discuti aici, nu trebuie neaparat sa te limitezi la optiunile din chestionar. Optiunile acelea erau date pentru CAZUL IN CARE te intorci... deci nu am considerat obligatoriu sa te intorci la fostii... Nu te intorci, cu atat mai bine, cred ca e preferabil asa.

 

Acum am vazut si raspunsul cica...De fapt, nu ai conceput in prima faza ca sunt unii care ar vota NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
şi varianta NU, unde e?

 

Poti sa o discuti aici, nu trebuie neaparat sa te limitezi la optiunile din chestionar. Optiunile acelea erau date pentru CAZUL IN CARE te intorci... deci nu am considerat obligatoriu sa te intorci la fostii... Nu te intorci, cu atat mai bine, cred ca e preferabil asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca primul punct. Sau mai stii. Poate nici ala .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×