Sari la conținut
Forum Roportal
Roxana@ Elena

Cum se face ca.....? Am asteptari prea mari de la cei dragi?

Postări Recomandate

cum se face ca cei ce ar trebuii sa ma sustina in perioade grele au cam uitat ba din contra....ajung tot mie sa imi reproseze situatia,la care s-a ajuns....

acum nu zic ca sunt trista pentru ca mi-a trecut insa ma gandesc asa ,acum dupa ce am stat si am analizat bine situatia,oare nu familia ar trebuii sa ne sprijine in momente grele,sa putem discuta orice cui ei,sa ne sustina ,nu e nevoie sa faca ei nimic anume special ci doar sa ne fie alaturi....

cateodata stau si ma gandesc ce e atat de greu sa il sustii pe cel de langa tine,atat de mult cer? nici nu mai stiu....oricum topicul asta l-am deschis in speranta ca poate voi intelege si eu de ce? si mi-a fost inspirat de trairile mele din ultimele zile dar si de intamplari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai astepta nimic de la nimeni.. Nici macar de la familie.. Se satura toti de probleme, fiecare le are pe ale lui, la sfarsit egoismul invinge si isi gasesc fiecare justificarile lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai astepta nimic de la nimeni.. Nici macar de la familie.. Se satura toti de probleme, fiecare le are pe ale lui, la sfarsit egoismul invinge si isi gasesc fiecare justificarile lor.

Corect! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai astepta nimic de la nimeni.. Nici macar de la familie.. Se satura toti de probleme, fiecare le are pe ale lui, la sfarsit egoismul invinge si isi gasesc fiecare justificarile lor.

 

 

poate daca ai fi ascultat vorbele ce mi le-au zis poate nu ai mai judeca atat de tare....si eu spun in general aici tot ce ma framanta ca in realitate nu am acest lux de a spune ce vreau,ce ma doare,si am nevoia sa ma descarc..... e mai dificl sa zic exact....

oricum stiu ca nu e bine sa te mai bazezi pe cei din jur,si ma doare,pentru ca eu sunt altfel,ii pun pe ei mai presus de mine si asta ma doare....

si nu am deschis subiectul ca sa ma plang ci doar sa zic exact ce simt....sa ma eliberez,fiecare luati cum vreti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate daca ai fi ascultat vorbele ce mi le-au zis poate nu ai mai judeca atat de tare....si eu spun in general aici tot ce ma framanta ca in realitate nu am acest lux de a spune ce vreau,ce ma doare,si am nevoia sa ma descarc..... e mai dificl sa zic exact....

oricum stiu ca nu e bine sa te mai bazezi pe cei din jur,si ma doare,pentru ca eu sunt altfel,ii pun pe ei mai presus de mine si asta ma doare....

si nu am deschis subiectul ca sa ma plang ci doar sa zic exact ce simt....sa ma eliberez,fiecare luati cum vreti

Pai cam aia spunem si noi.

Vezi tu ca ne plangem..?

Dar ne chinuim sa aratam o alta fata decat cea adevarata.

Radem doar pentru a nu se vedea cat de tristi suntem sub masca aia . :think:

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate daca ai fi ascultat vorbele ce mi le-au zis poate nu ai mai judeca atat de tare....

Cred ca m-ai inteles gresit. Nu te judec, iti spun cum sa faci ca sa nu mai suferi cand te dezamageste familia. Familia care nu stie sa fie alaturi, cand unui membru ii este greu, nu este o familie adevarata. Ideea era sa inveti sa nu te mai bazezi pe ei si sa nu fii dependenta emotional de ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca m-ai inteles gresit. Nu te judec, iti spun cum sa faci ca sa nu mai suferi cand te dezamageste familia. Familia care nu stie sa fie alaturi, cand unui membru ii este greu, nu este o familie adevarata. Ideea era sa inveti sa nu te mai bazezi pe ei si sa nu fii dependenta emotional de ei.

 

 

da asta e problemea mea cea mai grava sunt dependenta emotionala de ei.....trebuie sa invat sa nu mai depind de ei sub nici o forma,dar asta cu timpul.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da asta e problemea mea cea mai grava sunt dependenta emotionala de ei.....trebuie sa invat sa nu mai depind de ei sub nici o forma,dar asta cu timpul.....

Nu vrei da depinzi de mine ?

Ma ofer sa te tin in brate. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vrei da depinzi de mine ?

Ma ofer sa te tin in brate. :doh:

 

 

pai nu vreau sa depind emotional de tine...

dar vreau sa ma tii in brate :think: ....deci cum facem.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai astepta nimic de la nimeni.. Nici macar de la familie.. Se satura toti de probleme, fiecare le are pe ale lui, la sfarsit egoismul invinge si isi gasesc fiecare justificarile lor.

Asa e :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×