Sari la conținut
Forum Roportal
Shiva*

Ce este dragostea pt voi?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din puct de vedere psihologic, dragostea si procesele afective ce aceasta le implica, alcatuiesc fondul si latura energetica a vietii psihice si comportamentului uman, ce intevin ca surse de energie interna care potenteaza activitatea sau chiar ca imbolduri catre anumite actiuni.

Sa fim seriosi.. nimeni nu se gandeste la "definitia stiintifica" atunci cand este pe cale de a se indragosti. Mintea incepe sa "nascoceasca" imagini, ipostaze, dialoguri...

Pentru mine, dragostea a devenit un drog.

De o luna shi ceva , nu am mai avut pe nimeni in viatza mea care sa`mi redea acel sentiment de bine, de bucurie shi de ... euforie.

Imi lipseste.

Abia acum am realizat ce este dragostea pentru mine, ceva VITAL si care ma face sa fiu EU.

 

Dar... pentru voi shi/sau din puctul vostru de vedere?

post-8801-1126448648_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt mine dragostea este un sentiment fara de care nu cred ca as putea trai.as putea ca aseman dragostea cu fluturasii din stomac:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thx :">

Stai linistita, ca fluturasii vin asa deodata, nu te anunta, nu te pregatesc...ei vin si gata..doar ii simti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea e ceva frumos care vine atunci cand te astept mai putzin dar ce am observat la mai multe persoane care au devenit dupa aceea iubitzi prima data cand se vad nu se plac chiar se antipatizeaza.mi sa intamplat chiar si mie, ce zicetzi vi sa intamplat?

scuze dak sunt offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DRAGOSTEA este cel mai frumos lucru care poate exista in oameni,eu fac comparatie cu aerul pe care il respir....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×