Sari la conținut
Forum Roportal
Angel_Of_Night

Juramintele in Iubire !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre juramintele in iubire?

 

Adica credeti ca e bine sa jurati in numele iubirii?

 

De exemplu cum ar fi ca el/ea sa plece undeva ... "departe" pentru o perioada lunga ... Si ai jurat ca il/o astepti..Apoi apare o problema in legatura cu familia ta care iti impune totodata sa renunti la el? Ce a-ti face ati renunta la iubirea "vietii" sau la parinti?:roll:?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca cuvintele nu au o importanta atat de mare,decat sa juri si sa nu te tii de cuvant,mai bine taci si faci.

depinde de varsta,daca esti la o varsta la care iti poti asigura singura viata fara sa depinzi de parinti,atunci ai tot dreptul sa-ti urmezi iubirea(doar daca esti convinsa ca si el simte la fel pentru tine)in caz contrar ar trebui sa ramai cu fanilia

(parerea mea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba despre faptul ca parintii nu-ti permit sa-ti urmezi iubirea ci , de faptul ca apare ceva neasteptat, o Problema destul de grava care iti impune sa renunti la iubirea "vietii tale" pentru a-ti ajuta parintii sa depaseasca acel moment . Aaaa.. si esti sigura ca si el are aceleasi sentimente pentru tine.. Ce a-ti face , ati renunta la el pentru parinti , sau v-ati lasa parintii "la greu" si a-ti astepta ca el/ea sa se intoarca pentru a va continua povestea de iubire? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba despre faptul ca parintii nu-ti permit sa-ti urmezi iubirea ci , de faptul ca apare ceva neasteptat, o Problema destul de grava care iti impune sa renunti la iubirea "vietii tale" pentru a-ti ajuta parintii sa depaseasca acel moment . Aaaa.. si esti sigura ca si el are aceleasi sentimente pentru tine.. Ce a-ti face , ati renunta la el pentru parinti , sau v-ati lasa parintii "la greu" si a-ti astepta ca el/ea sa se intoarca pentru a va continua povestea de iubire? :roll:

sincer,la varsta care o am acum si la mintea de acum,mi-as ajuta parintii

dar daca stau si mai gandesc un pik poate impac oaia cu lupul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre juramintele in iubire?

 

Adica credeti ca e bine sa jurati in numele iubirii?

 

De exemplu cum ar fi ca el/ea sa plece undeva ... "departe" pentru o perioada lunga ... Si ai jurat ca il/o astepti..Apoi apare o problema in legatura cu familia ta care iti impune totodata sa renunti la el? Ce a-ti face ati renunta la iubirea "vietii" sau la parinti?:lol:?

depinde de varsta pe care o am cand mi s-ar intampla asta...depinde de cat de mult il iubesc si depinde de cat de absurzi sunt parintii mei...daca ar fi sa mi se inatmple acum,in mod sigur parintii mei nu au cum sa imi impuna asta,e viata mea sentimentala ,domeniu in care ei au restrictie..cat despre juraminte..daca sunt sincere ai putea sa le faci,contand poate pt celalalt acest lucru drept o oficiere a faptului ca o sa il astepti! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As incerca sa-mi ajut parintii, tin mult la ei si nu as putea sa-i las balta pur si simplu. Si m-as gandi la o solutie sa nu pierd nici iubirea... Dar intr-o astfel de situatie eu nu as mai putea fi sigura ca si el ma asteapta sau ca mai tine la mine, cred ca as incepe sa am indoieli...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre juramintele in iubire?

 

Adica credeti ca e bine sa jurati in numele iubirii?

 

De exemplu cum ar fi ca el/ea sa plece undeva ... "departe" pentru o perioada lunga ... Si ai jurat ca il/o astepti..Apoi apare o problema in legatura cu familia ta care iti impune totodata sa renunti la el? Ce a-ti face ati renunta la iubirea "vietii" sau la parinti?:roll:?

Niciodata sa nu spui "niciodata", adica sa nu juri pentru viitor ca nu se stie ce-ti rezerva viitorul.

In orice caz eu nu cred in iubire vesnica intre indragostiti, si nu stiu tu cate iubiri vesnice ai intalnit in jurul tau.

Eu as alege parintii pentru ca ei sunt singurii care-ti ofera iubire vesnica.

Daca te iubeste se intoarce la tine, daca nu se intoarce iubirea lui nu a a fost destul de puternica sa merite sacrificiul tau.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Niciodata sa nu spui "niciodata", adica sa nu juri pentru viitor ca nu se stie ce-ti rezerva viitorul.

In orice caz eu nu cred in iubire vesnica intre indragostiti, si nu stiu tu cate iubiri vesnice ai intalnit in jurul tau.

Eu as alege parintii pentru ca ei sunt singurii care-ti ofera iubire vesnica.

Daca te iubeste se intoarce la tine, daca nu se intoarce iubirea lui nu a a fost destul de puternica sa merite sacrificiul tau.

eu cred ca era vorba ca ea sa il primeasca cand se intoarce...adica juramantul de a mai fi acolo pt el cand o sa se intoarca.eu asta am inteles :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre juramintele in iubire?

 

Adica credeti ca e bine sa jurati in numele iubirii?

 

De exemplu cum ar fi ca el/ea sa plece undeva ... "departe" pentru o perioada lunga ... Si ai jurat ca il/o astepti..Apoi apare o problema in legatura cu familia ta care iti impune totodata sa renunti la el? Ce a-ti face ati renunta la iubirea "vietii" sau la parinti?:lol:?

O parere proasta am.

Si nu e bine sa spui nimic. Sa lasi timpul sa decida.

Si iubirea vietii ??? !! :roll:

De unde le scoateti frate ?

De parca ati avea vre-o 90 de ani, si ati stat numai cu ala . Atunci poti sa spui "iubirea vietii ".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×