Sari la conținut
Forum Roportal
tenie2k

[PROBLEME] Nu am vise

Postări Recomandate

Salut numele meu este george am 16 ani .. si de la un timp incoace .. atunci cand ma pun in pat .. pur si simplu exact inaite sa adorm ma loveste o durere ingrozitoare de cap si de masele exact ca si cand as lovii tavanul .. mi se face pielea gainia si deodata foarte cald .. nu inteleg ce poate sa fie .. am zis ca am ceva prima data dar se pare ca nu .. se intampla mai mereu .. de vreun an .. numai suport .. si pe langa .. nu am vise .. nici cel mai mic vis .. deloc tot la fel de un an .. sa fie oare chestia ca stau langa un cimitir ???? sau ca am renuntat la credinta ???? Va rog ajutati-ma . Userul dep e forum corespunde cu id de messenger .. .si inca o chestie .. de ce te latra cainii atunci cand ai o gluca pe cap ?? Parerea mea ar fii ca nu pot sa iti vada aura .. si cele care nu au aura sunt spiritele ...

 

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut numele meu este george am 16 ani .. si de la un timp incoace .. atunci cand ma pun in pat .. pur si simplu exact inaite sa adorm ma loveste o durere ingrozitoare de cap si de masele exact ca si cand as lovii tavanul .. mi se face pielea gainia si deodata foarte cald .. nu inteleg ce poate sa fie .. am zis ca am ceva prima data dar se pare ca nu .. se intampla mai mereu .. de vreun an .. numai suport .. si pe langa .. nu am vise .. nici cel mai mic vis .. deloc tot la fel de un an .. sa fie oare chestia ca stau langa un cimitir ???? sau ca am renuntat la credinta ???? Va rog ajutati-ma . Userul dep e forum corespunde cu id de messenger .. .si inca o chestie .. de ce te latra cainii atunci cand ai o gluca pe cap ?? Parerea mea ar fii ca nu pot sa iti vada aura .. si cele care nu au aura sunt spiritele ...

 

 

Multumesc

incearca sa mergi la un control neurologic...

fara misto.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut numele meu este george am 16 ani .. si de la un timp incoace .. atunci cand ma pun in pat .. pur si simplu exact inaite sa adorm ma loveste o durere ingrozitoare de cap si de masele exact ca si cand as lovii tavanul .. mi se face pielea gainia si deodata foarte cald .. nu inteleg ce poate sa fie .. am zis ca am ceva prima data dar se pare ca nu .. se intampla mai mereu .. de vreun an .. numai suport .. si pe langa .. nu am vise .. nici cel mai mic vis .. deloc tot la fel de un an .. sa fie oare chestia ca stau langa un cimitir ???? sau ca am renuntat la credinta ???? Va rog ajutati-ma . Userul dep e forum corespunde cu id de messenger .. .si inca o chestie .. de ce te latra cainii atunci cand ai o gluca pe cap ?? Parerea mea ar fii ca nu pot sa iti vada aura .. si cele care nu au aura sunt spiritele ...

 

 

Multumesc

 

 

BUna George!Problema ta e discutabila din mai multe puncte de vedere.Unul ar fi ceea ce a spus newtask (insa nu prea imi miroase mie a boala detectabila de medic)e bine totusi sa uiti de o grija pt ca sunt pers. care au scapat de simptomele astea cu ajutorul medicului.

Pe de alta parte,am vazut eu bine ca locuinta ta este in apropierea unui cimitir.Este bine de stiut ca la marginile cimitirului sunt ingropati trupurile care in viata fizica au fost atei sau s-au sinucis din diferite motive depresive.Cel mai probabil,tu le esti o victima a "distractiei" lor .Pt ca mi-ai spus undeva in mesaj ca ai renuntat la religie,este f. grav din acest p.d.v..Acum spiritele te pot lua drept "amicul" lor de joaca deoarece ai devenit aceeasi fire ca ei(si ma refer la treptele evolutiei,nu la depresii...etc).

Ai mai spus ca atunci cand mergeai pe afara cu gluga pe tine,canii latrau rau la tine.

Animalelele au un spirit de oobsevartie empatic mult mai dezvoltat decat noi,iar ei probabil au simtit raceala spiritelor care te acompania si voiau sa te atentioneze.

Sfatul meu:incearca incet,incet sa te intorci la credinta vie si roaga-te pt ele.Stiu ca deocamdata nu ai sa poti face asta pt ca va trebuii din nou sa crezi in D-zeu mai intai.Daca doresti te opt ajuta cu o metoda spirituala ce te va lua de la zero(asa cum trebuie sa incepi) ca sa observi intunecimea si goliciunea din tine si sa ti le umplii cu lumina pt ca sa numai aiba loc in acea gaura decat spiritele bune pt a te ajuta in viata. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Problema" nu consta in faptul ca nu ai vise............

Daca spui prietenilor, te vor considera o ciudata.

Daca doar vrei sa culegi pareri de pe forum e ok, dar unele ar putea sa te induca si mai mult in "ceata" in care ai intrat

Daca le povestesti parintilor si le spui ca ti-e teama de ceea ce se intampla cu tine si ca senzatiile astea te supara mereu, sper ca sunt suficient de "constienti" sa te duca la un medic.Numai asa poti afla raspunsul. Credinta are si ea rolul ei, depinde in ce crezi................

Iti doresc sa iti gasesti "calea". Pentru asta, lasa deoparte putin "spiritele" si stai cu picioarele bine infipte in realitate. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand.. Duamne, George, ce avatar ai. Am tresarit cand l-am vazut..

In al doilea rand.. despre problema ta, poate fi chiar grav. Consulta un neurolog, chiar si un psiholog.

In nici un caz nu este de la faptul ca ai devenit ateu, iti garantez. Ar fi trebuit sa avem mai multi aceleasi simptome ca tine. :flowers: Si nici faptul ca stai langa un cimitir nu cred ca are legatura.

Cainii simt frica si persoanele care nu ii iubesc. Asta latra ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cainii simt frica si persoanele care nu ii iubesc. Asta latra ei.

 

de obicei da, asa e cum zici. dar ieri treceam pe strada, vb la telefon si aveam in mana o sticla de lichid pt parbrize (albastru), eram imbracata preponderent in negru. ma latra un caine de numa, numa. si mie nu mi-e frica de ei.

am inchis telefonul si s-a potolit ca prin farmec...sau cine stie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ideea este ca : am 2 caini de casa .. mai 3 pisicutze .. si pot spune ca le iubesc .. dar nu stiu ce si cum este .. pur si simplu ceilalti caini ma latra .. si nu imi pot da seama de ce ...

 

OT:se poate ca visele sa le uit atunci cand ma trezesc de fiecare data ??? si va rog daca se poate sa imi raspundeti .. de ce atunci cand ma pun pat .. aproape sa adorm .. simt ca ma lovesc de ceva .. ?? Multumesc pt raspunsurile date pana acum .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ideea este ca : am 2 caini de casa .. mai 3 pisicutze .. si pot spune ca le iubesc .. dar nu stiu ce si cum este .. pur si simplu ceilalti caini ma latra .. si nu imi pot da seama de ce ...

 

OT:se poate ca visele sa le uit atunci cand ma trezesc de fiecare data ??? si va rog daca se poate sa imi raspundeti .. de ce atunci cand ma pun pat .. aproape sa adorm .. simt ca ma lovesc de ceva .. ?? Multumesc pt raspunsurile date pana acum .

 

si eu am avut o perioada in care nu visam nimic, sau cel putin nu-mi aminteam. nu a fost o perioada prea vesela. eu cred ca e o pauza binevenita. profita de linistea aceasta profunda a mintii tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Animalele sunt si ele ca oamenii - nu pot toti sa te placa.

Sau poate ca sunt de vina niste culori care ii intarata pe caini - de exemplu, stiu pe cineva care atunci cand purta o haina portocalie cu albastru intarata toti cainii cand trecea pe langa ei.

Freud a spus ca visele sunt pentru a proteja somnul. Cineva a observat ca, atunci cand e preocupat de aspectele exterioare ale vietii (si nu se analizeaza pe sine, nu reflecteaza mult etc, doar isi vede de viata de zi cu zi) ii vine mai greu sa-si aminteasca visele... Cica visele nu au fost facute pentru a fi amintite si analizate...

Iar starea aceea a ta inainte de a adormi - poate fi anxietate, atac de panica, lipsa de calciu... cauza poate fi psihologica sau nu...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×