Sari la conținut
Forum Roportal
Sasha P.

Ati avut parte de fenomene paranormale?

Postări Recomandate

Ati prevazut vreodata ceva ce s-a intamplat apoi? Sau ati reusit sa transmiteti cuiva vreun gand, voluntar sau involuntar? Ati reusit vreodata sa va autohipnotizati sau sa hipnotizati pe cineva? Astept raspunsuri...Sunt foarte interesata de aceste fenomene si as fi foarte incantata daca ati dori sa imi povestiti si mie experientele voastre! :flowers: Sau stie cineva cum poti transmite mesaje prin telepatie, dar in mod voluntar? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai nimerit intr-un loc unde se vorbeste de paranormal,deci aici cat ai sa navighezi tot de astfel de experiente ai sa citesti. :)

Cat despre telepatie voluntara,se poate face daca esti un bun emitator si/sau receptor(depinde daca vrei sa primesti raspuns).daca pana aici esti ok,atunci aseazate pe ceva confortabil,relaxeaza-te,inchide ochii(daca simtii nevoia) si concentreaza-te pe pers.caruia vrei sa-i trimiti mesajul.Gandeste-te la mesaj si vizualizeaza-l cum circula pana la pers. in cauza.Daca si persoana este un bun receptor,mesajul va fi decodat :flowers: Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intuiesc aproximativ cam ce mi se intampla, adica de cate ori cineva imi face o 'nasoala' parca astept asta, simt si ma pun in garda, cat pot si eu...

 

dar cred ca asta e de la prea multe cate mi-au facut binevoitorii :huggles:

 

nu stiu sigur daca se incadreaza la subiectul topicului de fata :good:

Editat de ana _

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clarviziune - mai ales cand eram mic, acum a inceput sa reapara datorita exercitilui...pe concetrare pot viziona aure... pana acum am reusit sa vizionez corect...

si am mai avut ceva perceptii de entitati... la 12 ani (forma, vibratie, gesturi) ma traumatizat putin si am incercat sa scap de acest dar... mare prostie...cativa ani n-am aivut...

Clarzuzul - mai de mult obisnuiam sa ma concetrez pe o intrebare anume si primeam raspunsul in minte... La intrebarile mai complicate era putin mai greu... acest lucru il pot incerca toti... la inceput o sa para greu, dar dupa o sa va minunati...aveti grija ce intrebari puneti ca atunci cand primiti raspunsul s-ar putea sa aveti nevoie de un dictionar...am patito de 2 ori...

Si mai sunt si ideiile acelea care iti apar in cap de genul ...fa stanga si imediat iti dai seama ca daca mergeai in fata cadeai in canalizare...

Decorpozalizare - mai demult cand citeam o carte despre decorporalizari - cum se fac, care e senzatia, ce fel semanifesta- dupa mai multe tentative de a ma decorporaliza am avut aceleasi senzatii cum erau explicate in carte, problema e ca melodia specifica acestei practici mi se termina(am asteptat destul pana incepusera schimbarile de vibratie) si incepea alta total opusa si m-am ridicat putin ca sa o dau de la inceput si mi-am pierdut concetrarea... de atunci am mai incercat de vreo 2 ori , dar nu am mai simtit nimic...

Telepatie - nu stiu cum sa spun, dar cu anumite persoane am o oarecare legatura si percepem momentele cand ne gandim unul la altul...dar nu ma preocupat aceasta practica desi am un exercitiu testat de parapshihologi si care da rezultate...probabil o sa ma apuc sa exersez aceasta putere paranormala...la capitolul asta maica-mea le are cel mai bine...

 

 

Eu unul am avut o perioada de decadere pe parcursul vietii mele incercand sa neg tot ce mi se intampla de teama sa nu par un cretin...practic am reusit sa mi le inhib acete puteri, apoi sa incerc sa le redobandesc...

 

Oricum cand vine vorba de clarauz cunosc pe cineva care efectiv vorbeste cu anumite entitati... si poate afla multe despre multi... mia povestit chestii despre mine care numai eu le stiam...aflate de la entitatile din jur... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Clarviziune - mai ales cand eram mic, acum a inceput sa reapara datorita exercitilui...pe concetrare pot viziona aure... pana acum am reusit sa vizionez corect...

si am mai avut ceva perceptii de entitati... la 12 ani (forma, vibratie, gesturi) ma traumatizat putin si am incercat sa scap de acest dar... mare prostie...cativa ani n-am aivut...

Clarzuzul - mai de mult obisnuiam sa ma concetrez pe o intrebare anume si primeam raspunsul in minte... La intrebarile mai complicate era putin mai greu... acest lucru il pot incerca toti... la inceput o sa para greu, dar dupa o sa va minunati...aveti grija ce intrebari puneti ca atunci cand primiti raspunsul s-ar putea sa aveti nevoie de un dictionar...am patito de 2 ori...

Si mai sunt si ideiile acelea care iti apar in cap de genul ...fa stanga si imediat iti dai seama ca daca mergeai in fata cadeai in canalizare...

Decorpozalizare - mai demult cand citeam o carte despre decorporalizari - cum se fac, care e senzatia, ce fel semanifesta- dupa mai multe tentative de a ma decorporaliza am avut aceleasi senzatii cum erau explicate in carte, problema e ca melodia specifica acestei practici mi se termina(am asteptat destul pana incepusera schimbarile de vibratie) si incepea alta total opusa si m-am ridicat putin ca sa o dau de la inceput si mi-am pierdut concetrarea... de atunci am mai incercat de vreo 2 ori , dar nu am mai simtit nimic...

Telepatie - nu stiu cum sa spun, dar cu anumite persoane am o oarecare legatura si percepem momentele cand ne gandim unul la altul...dar nu ma preocupat aceasta practica desi am un exercitiu testat de parapshihologi si care da rezultate...probabil o sa ma apuc sa exersez aceasta putere paranormala...la capitolul asta maica-mea le are cel mai bine...

 

 

Eu unul am avut o perioada de decadere pe parcursul vietii mele incercand sa neg tot ce mi se intampla de teama sa nu par un cretin...practic am reusit sa mi le inhib acete puteri, apoi sa incerc sa le redobandesc...

 

Oricum cand vine vorba de clarauz cunosc pe cineva care efectiv vorbeste cu anumite entitati... si poate afla multe despre multi... mia povestit chestii despre mine care numai eu le stiam...aflate de la entitatile din jur... :good:

 

ma scuzi ...domnu cu paranormalu' prin el ...as avea nevoie de neste explicatii ca cetesc ...da' nu pricep ...ce inseamna CLARZUZUL? DECORPOZALIZARE ? cred ca am scris bine :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh.. :good:

 

Clarauzul.

Decorporalizare.

 

 

interesanta treaba cu Clarauzul. :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ..nu veni sa-mi explice cum sta treaba cu termenii astia ..paranormali ?:santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decorporalizarea este un fenomen de natura paranormala prin care iti parasesti trupul. De exemplu, daca esti intr-o camera, sa te simti ca si cum ai fi lipit de tavan si iti vezi corpul undeva in camera. E destul de ciudat si greu de realizat, presupun.

Editat de Sasha P.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decorporalizarea este un fenomen de natura paranormala prin care iti parasesti trupul. De exemplu, daca esti intr-o camera, sa te simti ca si cum ai fi lipit de tavan si iti vezi corpul undeva in camera. E destul de ciudat si greu de realizat, presupun.

foarte greu de realizat la inceput... dar dupa te poti decorporaliza la vointa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×