Sari la conținut
Forum Roportal
silviamserban

Austria - amenzi de 300 euro

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

FAMILIILE CU COPII SUB 15 ANI CARE VOR SA CALATORESCA IN AUSTRIA TREBUIE SA STIE CA ACESTIA TREBUIE TINUTI IN SCAUNE SPECIALE PENTRU COPII. AMENDA NU SE NEGOCIAZA SI ESTE DE 300 EURO/ COPIL. NOI AM PLATIT UNA SI NE-AU OBLIGAT SA CUMPARAM SI SCAUN DE LA PRIMUL PECO ATENTIE COPII PINA IN 15 ANI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este un scaun, este un inaltator, pentru ca centura de siguranta sa fie corect pusa

 

FAMILIILE CU COPII SUB 15 ANI CARE VOR SA CALATORESCA IN AUSTRIA TREBUIE SA STIE CA ACESTIA TREBUIE TINUTI IN SCAUNE SPECIALE PENTRU COPII. AMENDA NU SE NEGOCIAZA SI ESTE DE 300 EURO/ COPIL. NOI AM PLATIT UNA SI NE-AU OBLIGAT SA CUMPARAM SI SCAUN DE LA PRIMUL PECO ATENTIE COPII PINA IN 15 ANI

se putea negocia, adica no, noi am negociat, le-am spus ca ne intoarcem in Elvetia si ne luam de acolo. Am scapat si de amenda si de scaun cumparat la suprapret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Locuiesc in Austria de ceva timp insa este pentru prima oara cand aud de asa ceva.. :beee:

din pacate asta este adevarul, doar ca amenda mentionata de cel care a deschis topicul mi se pare exagerata, daca tin bine minte, noua ni s-a pomenit doar de 80 de euro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schicklgruber e de vina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la 14 ani aveam 1.68 m inaltime si 58 kg.... :flowers:

Nu cred ca aveam nevoie de ...inaltatoare... Si daca ai un copil inalt,cum faci? Ca daca ii mai pui inaltatorul ala sau ce o fi, da saracu' in plafon.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut niciodata scaun de masina pentru un copil de 14 ani, chiar sunt curioasa cat e de mare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu la 14 ani aveam 1.68 m inaltime si 58 kg.... :)

Nu cred ca aveam nevoie de ...inaltatoare... Si daca ai un copil inalt,cum faci? Ca daca ii mai pui inaltatorul ala sau ce o fi, da saracu' in plafon.... :o:

Adica vrei sa spui ca acum ai 15 ani ? :doh:

Ca ai aceleasi ..dimensiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca ai un copil inalt,cum faci? Ca daca ii mai pui inaltatorul ala sau ce o fi, da saracu' in plafon.... :o:

exact asta vroiam eu sa intreb. de exemplu, baiatul cel mare a lui vara-mea are 1,82 la 14 ani :) si fata are 1,68 la 12 ani.

ce inaltatoare le mai trebuie la copii astia? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×