Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

metoda pentru a afla despre problema copiilor mici

Postări Recomandate

Am auzit de la cineva despre urmatorul fel de a-ti da seama ce anume il doare pe un copil mic, care nu stie sa vorbeasca sa spuna ce simte: se ia un ou (crud) si se plimba pe corpul copilului, si acolo unde e durerea galbenusul se sparge.

Stie cineva o explicatie?

Nu stiu daca neaparat se potriveste la paranormal, dar altfel nu stiu unde si-ar avea locul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de la cineva despre urmatorul fel de a-ti da seama ce anume il doare pe un copil mic, care nu stie sa vorbeasca sa spuna ce simte: se ia un ou (crud) si se plimba pe corpul copilului, si acolo unde e durerea galbenusul se sparge.

Stie cineva o explicatie?

Nu stiu daca neaparat se potriveste la paranormal, dar altfel nu stiu unde si-ar avea locul...

 

Dar de unde ştii că s-a spart gălbenuşul că doar nu se produce ca o explozie sărindu-ţi coaja şi albuşul

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai eficienta metoda de a sti DACA il doare pe copil ceva e...sa ai auzul bun.

Iar daca esti femeie, nu-ti trebuie nici auz...doar simti.

 

Scuza-ma, dar faza cu oul si copilul e din ciclul 'sa nu tai unghiile copilului in primul an de viata ca e pacat, ci sa le rozi tu sau un alt membru al familiei' ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai eficienta metoda de a sti DACA il doare pe copil ceva e...sa ai auzul bun.

Iar daca esti femeie, nu-ti trebuie nici auz...doar simti.

 

Scuza-ma, dar faza cu oul si copilul e din ciclul 'sa nu tai unghiile copilului in primul an de viata ca e pacat, ci sa le rozi tu sau un alt membru al familiei' ?

 

ai copii ? :blink:

 

 

si ... one more thing ... TEACH ME MASTER !!!

 

Invata-ma cum sa aud durerea cu auzul meu fin ...

 

Am auzit de oameni care aud cum creste iarba ... dar pana acum nu am auzit durerile ...

 

de exemplu ... ce sunet are meningita ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scump fluturas, daca ai copil, stii cand il doare.

Simplu.Plange.

Cand ceva nu e in ordine, plange.

Si la meningita sunt semne ca nu e copilul ok. Crede-ma.

O vecina a mea a avut meningita. Are 4 ani. Si finally s-a descoperit ca are meningita. Dupa multe plimbarici la medici. Si durerea fata si-o exprima, dar nu localiza.

 

Daca am copil? Am avut, am si voi mai avea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai eficienta metoda de a sti DACA il doare pe copil ceva e...sa ai auzul bun.

Iar daca esti femeie, nu-ti trebuie nici auz...doar simti.

 

Ca mama exista o empatie fantastica cu pruncul ... Il doare ceva, simti inainte de a se plange ca este ceva in neregula cu el ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca mama exista o empatie fantastica cu pruncul ... Il doare ceva, simti inainte de a se plange ca este ceva in neregula cu el ...

 

:blink:

dar se pare ca unii cauta durerea cu oul...

Editat de nicnic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scump fluturas, daca ai copil, stii cand il doare.

Simplu.Plange.

Cand ceva nu e in ordine, plange.

Si la meningita sunt semne ca nu e copilul ok. Crede-ma.

O vecina a mea a avut meningita. Are 4 ani. Si finally s-a descoperit ca are meningita. Dupa multe plimbarici la medici. Si durerea fata si-o exprima, dar nu localiza.

 

Daca am copil? Am avut, am si voi mai avea.

 

 

Vorbesti mult si prost .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×