Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Sa invatam cu Marko Bella...

Postări Recomandate

Eu aveam o parere buna despre Marko Bella - a publicat 18 volume de poezi...vezi: http://ro.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9la_Mar...a_literar.C4.83

 

Un sef de partid educat si echilibrat.

 

Nu stiu de unde i-a venit ideea de a afirma ca limba maghiara trebuie invatata in anumite zone ala Romaniei....

 

Cred ca se confrunta cu probleme politice - alegeri - si incerca sa castige ceva capital electoral.

Daca este asa ...este ok...se apropie campania electorala.

 

Daca afirmatia facuta de dansul nu are legatura cu politica si alegerile care bat la usa...atunci este grav...

 

f.n

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aveam o parere buna despre Marko Bella - a publicat 18 volume de poezi...vezi: http://ro.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9la_Mar...a_literar.C4.83

 

Un sef de partid educat si echilibrat.

 

Nu stiu de unde i-a venit ideea de a afirma ca limba maghiara trebuie invatata in anumite zone ala Romaniei....

 

Cred ca se confrunta cu probleme politice - alegeri - si incerca sa castige ceva capital electoral.

Daca este asa ...este ok...se apropie campania electorala.

Daca afirmatia facuta de dansul nu are legatura cu politica si alegerile care bat la usa...atunci este grav...

 

f.n

 

 

What's up, Doc? de Bugs Bunny...chiar nu aveti nici opinie despre micul si noul pas pentru "inainte" incercat de UDMR...? este deocamdata vorba numai de politica...

 

fn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
What's up, Doc? de Bugs Bunny...chiar nu aveti nici opinie despre micul si noul pas pentru "inainte" incercat de UDMR...? este deocamdata vorba numai de politica...

Nu e nimic de comentat. Nici el nu crede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
What's up, Doc? de Bugs Bunny...chiar nu aveti nici opinie despre micul si noul pas pentru "inainte" incercat de UDMR...? este deocamdata vorba numai de politica...

 

fn

 

 

Ce sa spui la asa ceva? Marko Bella e un frustrat sexual care momentam pescuieste doar doar prinde ceva :doh:

Si cam atat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa spui la asa ceva? Marko Bella e un frustrat sexual care momentam pescuieste doar doar prinde ceva 8)

Si cam atat..

:doh:

care-i legatura ???

Nu are libidou dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mister M ,aici nu cred ca e vorba numai de limba maghiara,e vorba de Transilvania.Marko e ca si si Funar si CVT.

 

:doh:

e poet si el, adevarat...

nicioadata, insa, nu l-am auzit folosind discursul incalificabil al celor doi. niciodata.

si, da, sunt de parere ca administratia din Secuime sa puna mana sa invete si mai bine limba maghiara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:

e poet si el, adevarat...

nicioadata, insa, nu l-am auzit folosind discursul incalificabil al celor doi. niciodata.

si, da, sunt de parere ca administratia din Secuime sa puna mana sa invete si mai bine limba maghiara.

 

 

Corect, dar numai cand toti locuitorii zonelor respective vor vorbi limba oficiala 8)

Nu este rau sa inveti o limba in plus,indiferent care ar fi ea , dar nu sa ti se impuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×