Sari la conținut
Forum Roportal
silviu_m74

Cine a auzi de...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

prevenirea cancerului cu factor de transfer de la 4LIFE...a auzit cineva de asa ceva pana acuma???http://www.4life.com/TransferFactor.aspx

Buna da eu am auzit pentru ca tatal meu a avut cancer si am apucat sa-i dau o luna tratament cu transfer factor din pacate n-am reusit sa imi dau seama prea bine de efectele transfer factor deoarece era in ultimul stadiu prea tarziu a fost orice pentru el....eu i le dadeam capsulele desfacute si pulberea dizolvata in actimel deoarece in stadiul lui orice pastila l-ar fi deranjat la stomac ce sa zic merita incercat...cat a luat tratamentul analizele ii ieseau bunicele dupa ce a intrerupt ca nu mai ajungea comanda mai rpd totul parca s-a prabusit n-a mai putut nici manca...tare a-si fi curioasa daca pe altii ii ajuta mai mult...personal am si vorbit cu o distribuitoare din afara care are si un site despre transfer factor si mi-a spus ca este un lucru minunat, dar avem si in tara distribuitor...atat pot spune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!

vrei sa vorbim despre transfer factor?

desigur...m-ar interesa sa stiu mai multe despre factorii de transfer...se pare ca aceste mici molecule reprezinta medicina viitorului!!!!daca detine cineva informatii amanuntite,rog sa ma contacteze pe mail: silviu_m74@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg de ce trebuie sa vorbiti pe privat? Este vorba de un tratament secret? O fi ala pe care-l lua Pacino in Angels of America? :huh:

nu este vb de ceva secret,dar pe forum nu cred ca este voie sa spunem denumiri de firme,sa nu creada ca facem reclama...cu toate ca eu as face reclama,sa cunoasca toata lumea ca exista o modalitate de a preveni si a trata cu mare succes o multitudine de boli si afectiuni cu acesti factori de transfer,care sunt purtatorii informatiei sistemului imunitar dezvoltat al mamei catre fat,odata cu administrarea primului lapte,denumit colostru-colastra(cunosc cazuri de astm,dermatite cronice,lupus,leucemie,hepatita tip B si C,hiperactivitate la copii,diverse alergii,artrita reumatoida,diverse forme de infectii cu bacterii si virusi) vezi youtube"factor de transferencia"...sau cu mai multe detalii pe mail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:bye: Ei,spanac! Auzi...publicitate. :) Atunci,de ce ai mai deschis topicul?

Sau pe mess e mai usor de "aburit" oamenii? :cry: Te temi ca pe public,se gaseste careva sa-i influnteze,sa le "deschida ochii" si sa-ti strice repertoriul? :)

Zi-i frate,deschis ce ai de zis daca esti un om cinstit ca nu-ti ia nimeni jugulara chiar daca faci publicitate...nu esti primul si nici ultimul care ar face.

Ca la cununie:"cine are ceva de zis,sa zica acum ori sa taca pe veci!"

So...cine a probat si cine ce stie despre aceste produse? :) Ce pot face in cazul unui cancer cu metastaze ma intereseaza.

A probat cineva acest produs? :P Ceva rezultate? Ca pretul e destul de piperat vad...intre 40 si 500

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol: Ei,spanac! Auzi...publicitate. :D Atunci,de ce ai mai deschis topicul?

Sau pe mess e mai usor de "aburit" oamenii? ;) Te temi ca pe public,se gaseste careva sa-i influnteze,sa le "deschida ochii" si sa-ti strice repertoriul? :lol2:

Zi-i frate,deschis ce ai de zis daca esti un om cinstit ca nu-ti ia nimeni jugulara chiar daca faci publicitate...nu esti primul si nici ultimul care ar face.

Ca la cununie:"cine are ceva de zis,sa zica acum ori sa taca pe veci!"

So...cine a probat si cine ce stie despre aceste produse? :cry: Ce pot face in cazul unui cancer cu metastaze ma intereseaza.

A probat cineva acest produs? :lol: Ceva rezultate? Ca pretul e destul de piperat vad...intre 40 si 500€.

http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294

Nu inteleg la ce te referi cand spun "aburit".....si nu am de ce sa ma tem,pentru ca toata istoria TRANSFER FACTOR este reala si multi oameni care au folosit aceste produse au avut rezultate excelente,chiar si in cazurile unor boli considerate nevindeabile,precum diabetul,sau tot felul de alergii....si daca esti interesat sa vezi ce pot face in cazul unui cancer cu metastaze,nu ai decat sa te informezi,internetul este la indemana tuturor....pe youtube sunt marturii ale oamenilo care au folosit asa ceva .poti cauta FACTOR DE TRANSFERENCIA.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Link&db=pubmed&LinkName=pubmed_pubmed&from_uid=8993752

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact! Tocmai d'asta zic:zi-ne si noua daca ai probat.Vrem sa auzim de la cineva sigur nu,publicitate si "gogosi"de pe net.

Ca avem destui "sfinti" hillluminati si p'aci... :blink: pe forum...care se dau mari si rotunzi scremindu-se sa-si faca un brand si sa agate creduli.

Tu,daca vrei sa faci un bine semenilor,posteaza...si citeste vreun amarit care-ti va ura de sanatate.

Daca faci pe enigmaticul...e "curat-murdar"... :blink: vorba lui Pristanda...ce urmaresti.Nu te supara...

Asta,ca idee.Nu ma refer la tine,silviu.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×