Sari la conținut
Forum Roportal
AlienCore

Dolce... DIGI... BOOM... sau ce?

Postări Recomandate

Salut.

Sunt intr-o mare dilema... am devenit de curand proprietarul unei plasme panasonic 46PY85 si de vreme ce transmisia RCS de pe cablu e oribile vreau sa trec pe satelit.

Intrebarea e ce sa aleg: Dolce... DIGI... BOOM ?

Ma refer din punct de vedere al calitarii imaginii, nu ma intereseaza neaparat canale exotice, ci canalele clasice ... pt restul am HTPC si HD-uri :cry: .

 

Mersi anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut.

Sunt intr-o mare dilema... am devenit de curand proprietarul unei plasme panasonic 46PY85 si de vreme ce transmisia RCS de pe cablu e oribile vreau sa trec pe satelit.

Intrebarea e ce sa aleg: Dolce... DIGI... BOOM ?

Ma refer din punct de vedere al calitarii imaginii, nu ma intereseaza neaparat canale exotice, ci canalele clasice ... pt restul am HTPC si HD-uri ;) .

 

Mersi anticipat.

nu-ti fa probleme in privinta calitatii imaginii...

este super ok...este transmisie digitala...clariate DVD.

sfat:

inainte sa alegi furnizorul de televiziune informeaza-te asupra titrarii si subtitrarii anumitor programe..

de ce spun asta?

tocmai ce mi-am facut abonament la dolce tv...tot pachetul de programe...

si!!!

surpriza:

programe iubite de mine--descovery science, axn crime, travel, si inca cateva programe speciale sunt dublate in limba ungara...

daca nu te deranjeaza--poti opta pentru dolce..

pe mine acum ma deranjeaza ca nu mi-au spus despre asta...ma deranjeaza cumplit..

cum sa-l aud pe bruce willis vorbind in ungureste :cry: ?..vai vai

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) Doame fereste... eu sunt din Ardeal da limba unguriana nu o cunosc...:flowers:

Si nu ai intrebat care e treaba? Nu se poate face nimic?

 

Eu ma refeream daca exista diferenta de calitate a imaginii ... m-am tot uitat pe net si unii se tot agita ca ba unu ba altu ar avea calitate mai buna la imagine.

 

Poate au crezut ca te cheama Marko Bela... :blink:

 

... sau o fi unguri partonii... :cry: :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai ce mi-am facut abonament la dolce tv...tot pachetul de programe...

si!!!

surpriza:

programe iubite de mine--descovery science, axn crime, travel, si inca cateva programe speciale sunt dublate in limba ungara...

daca nu te deranjeaza--poti opta pentru dolce..

pe mine acum ma deranjeaza ca nu mi-au spus despre asta...ma deranjeaza cumplit..

cum sa-l aud pe bruce willis vorbind in ungureste :P ?..vai vai

Eşti un dobermann fără pereche :beee: :P

 

Vezi că se poate schimba canalul de sunet asociat imaginii, din meniuri. Şi la mine era Euronews

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt multumita si cu calitatea imaginii de la UPC , nu cred ca e foarte mare diferenta :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este. Imaginea de la un receptor satelit arată ca o fotografie Kodak sau ca la cinematograf. P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt multumita si cu calitatea imaginii de la UPC , nu cred ca e foarte mare diferenta :beee:

Este. Imaginea de la un receptor satelit arată ca o fotografie Kodak sau ca la cinematograf. P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rds

 

Este. Imaginea de la un receptor satelit arată ca o fotografie Kodak sau ca la cinematograf. P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am de la rds TV, tel., net, deci tot pachetul

am 2 TV, unul mai de proasta calitate si unul de foarte buna calitate, si logic la primul imaginea nu e super, iar la al doilea este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×