Sari la conținut
Forum Roportal
MaxJuve

Cum repar o prostie?

Postări Recomandate

Buna dimineata tuturor!

 

Am si eu o problema,faptul ca sunt prost il stiu,si e de dorit sa nu il mai amintiti.

Istoria incepe cam asa:

Sunt un fotbalist incepator la o echipa din divizia A(U18) care este satelitul lui Besiktas Chisinau,avem acelasi patron,am fost ales capitan foarte rapid,nu din motivul ca joc excelent,ci din motivul ca eram unicul din echipa ce judecam fara sentimente,de cate ori am fost in situatii dificile am iesit si am tras echipa dupa mine.Luni la ora 4:00 am plecat in Adana pentru 15 zile (pentru 5 meciuri cu niste echipe turcesti),nu jucam la nici o cupa pur si simplu asta a fost dorinta patronului.Am ajuns in Adana si am avut primul meci marti la ora 17:00,eu nu am dorit sa plec pentru ca am dorit sa vin in Romania pe 5 zile.Am de o vreme o problema cu genunchiul drept si am decis ca ma pot folosi de ea pentru a-mi atinge scopul,si dupa primul meci am acuzat o accidentare,ma rog am mintit ca nu pot juca si trebuie sa revin in Moldova am fost nevoit sa astept pana vineri la ora 6:00 deoarece sunt inca minor si am venit cu un barbat din staff-ul tehnic,pana aici toate-s bune daca pot zice asa,am sosit aici in Moldova si am aflat niste vesti care m-au dat gata,deci eu omul fara sentimente cum eram numit inainte ,am fost invartit pe degete,am tradat o echipa intreaga pentru ca mai apoi sa fiu lovit cu palma peste "bot" tocmai de la cine ma asteptam mai putin,vizita in Romania a cazut definitiv,echipa am tradat-o m-am prostit singur,fata am pierdut-o,deci rezulta ca am pierdut totul ce era pus in joc.Si culmea ca totusi coechipierii ma tot suna sa ma intrebe cum ma simt,deja minciuna e prea mare dar nu pot da inapoi.

 

Imi spune si mie careva ce trebuie sa fac,stiu ca am procedat ca un las,stiu cum vine Echipa la Chisinau renunt la postul de capitan,dar ce sa fac ca sa nu ma mai simt atat de prost pentru ca am tradat oamenii ce aveau incredere in mine si m-am tradat si pe mine,stiu ca unicul vinovat sunt eu,dar poate sunt unele cai ca sa scap de povara aceasta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ziceai ca ai avut mai demult probleme cu genunchiul, deci nu i-ai mintit si nu are rost sa renunti la a fi capitanul echipei

 

orice greseala ti-o asumi, tragi invatamintele din ea si megi mai departe incercand sa n-o repeti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ziceai ca ai avut mai demult probleme cu genunchiul, deci nu i-ai mintit si nu are rost sa renunti la a fi capitanul echipei

 

orice greseala ti-o asumi, tragi invatamintele din ea si megi mai departe incercand sa n-o repeti

genunchiul e ok,ma mai inteapa dar e normal,greseala mi-am asumat-o insa am dezamagit multa lume,unii ma aveau ca model de gandire acum m-am facut de rusine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca nu esti perfect si ai gresit ... tocmai acuma poti fi model de gandire

 

poti arata si altora ca nu renunti sa mai tragi la poarta daca prima data ai dat-o in bara (asta ca tot esti fotbalist :spiteful:), ca nu ingropi capul in nisip, ca gresesti ca si ceilalti, dar ai taria s-o recunosti si sa inveti lectia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca nu esti perfect si ai gresit ... tocmai acuma poti fi model de gandire

 

poti arata si altora ca nu renunti sa mai tragi la poarta daca prima data ai dat-o in bara (asta ca tot esti fotbalist :spiteful:), ca nu ingropi capul in nisip, ca gresesti ca si ceilalti, dar ai taria s-o recunosti si sa inveti lectia

merci de incurajare,poarta o apar :) am vorbit cu cativa si ei au inteles trebuie doar sa ma impac si cu mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajungi tu la o intelegere si cu tine

 

:spiteful:

 

P.S. deci tu te bucuri cand altii o dau in bara? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ajungi tu la o intelegere si cu tine

 

:spiteful:

 

P.S. deci tu te bucuri cand altii o dau in bara? :)

 

incerc doar ca nu-mi reuseste

 

da,atunci ma bucur,mai ales cand eu sunt vinovat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
consulta un psiholog

ia niste calmante

trece ea si fara psiholog cred,dar vad ca se rezolva cate un pic,a mai ramas sa vad ce fac cu fata si cam atat

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×