Sari la conținut
Forum Roportal
:GaGa

Exista egalitate intre barbat si femeie in Islam ?

Postări Recomandate

Eu nu inteleg de ce vor toti predicatorii islamici sa ma convinga pe mine ca de fapt sunt mult mai asuprita si mai discriminata in Occident decat femeile din Iran sau Afganistan.

 

Nu m-au obligat parintii sa ma marit la 8 ani cu cine-stie-ce libidinos, nu ma transeaza nimeni daca aleg pe cine imi place si ma mut la el, am mers la scoala cat am dorit si unde am dorit, aduc bani acasa, ma pot imbraca asa cum imi place si nu sunt obligata sa port cearsafuri negre, pot intra intr-o biserica si sa ii pot spune preotului ca nu sunt de acord cu ce spune el, si ca tot crestinismul e o prostie si de maine voi fi budhista, iar el in cel mai rau caz ma va pofti politicos pe usa afara, sau daca as fi maritata as putea divorta de sot cat ai clipi, as avea sanse sa obtin custodia copiilor si as avea mijloace materiale sa ii intretin, etc.

 

Imi poate spune cineva de ce ar trebui sa mi se para ca nu am destul de multe drepturi aici si ca ar trebui sa le invidiez pe femeile musulmance ninja-primitive, asa cum afirma o sumedenie de ''intelepti predicatori'' islamisti ???

 

Nu cred sub nicio forma ca in Occident femeia este complet egala barbatului, dar pana la acest punct din viata, am simtit ca m-am apropiat destul de mult de acest statut.

 

Ca sa numai zic de faptul ca Islamul incalca toate constitutiile din Europa si al altor tari !!!!

 

Ar trebui interzisa aceasta religie. Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN !!! Ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din Cur-an. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 7, cum isi imagineaza ei cave-men !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg de ce vor toti predicatorii islamici sa ma convinga pe mine ca de fapt sunt mult mai asuprita si mai discriminata in Occident decat femeile din Iran sau Afganistan.

 

Nu m-au obligat parintii sa ma marit la 8 ani cu cine-stie-ce libidinos, nu ma transeaza nimeni daca aleg pe cine imi place si ma mut la el, am mers la scoala cat am dorit si unde am dorit, aduc bani acasa, ma pot imbraca asa cum imi place si nu sunt obligata sa port cearsafuri negre, pot intra intr-o biserica si sa ii pot spune preotului ca nu sunt de acord cu ce spune el, si ca tot crestinismul e o prostie si de maine voi fi budhista, iar el in cel mai rau caz ma va pofti politicos pe usa afara, sau daca as fi maritata as putea divorta de sot cat ai clipi, as avea sanse sa obtin custodia copiilor si as avea mijloace materiale sa ii intretin, etc.

 

Imi poate spune cineva de ce ar trebui sa mi se para ca nu am destul de multe drepturi aici si ca ar trebui sa le invidiez pe femeile musulmance ninja-primitive, asa cum afirma o sumedenie de ''intelepti predicatori'' islamisti ???

 

Nu cred sub nicio forma ca in Occident femeia este complet egala barbatului, dar pana la acest punct din viata, am simtit ca m-am apropiat destul de mult de acest statut.

 

Ca sa numai zic de faptul ca Islamul incalca toate constitutiile din Europa si al altor tari !!!!

 

Ar trebui interzisa aceasta religie. Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN !!! Ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din Cur-an. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 7, cum isi imagineaza ei cave-men !!

mamaaaa, ce spirit de observatie am!

oare de ce ma duce gandul ca si topicul asta este un atac la persoana?

 

Este ca nu prea cunosti legile tarii in care spui ca traiesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' si despre vitriolitatea ta ar incape de-o carte :spiteful:

 

Si nu cred ca exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa numai zic de faptul ca Islamul incalca toate constitutiile din Europa si al altor tari !!!!

 

Islamul este o religie foarte permisiva ...

De ex. iti da voie sa ai 4 neveste ca sclave, (sclavagismul nu e interzis in islam) si la 80 de ani iti da voie sa te insori cu o fetita de 11 ani care a primit primul ciclu menstrual.

Ar trebui interzisa aceasta religie.

Asta din p de v al unei femei, dar poate sunt barbati care viseaza la atata libertate pe care in lumea crestina nici nu o poti visa!

 

Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN !!! Ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din Cur-an. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 7, cum isi imagineaza ei cave-men !!

Vezi ca confunzi religia islamica cu ISLAMISMUL, islamismul e o miscare POLITICA bazata pe interpretarea religiei Islamice.

Islamismul ar trebui interzis cu adevarat ca e mai rau decat fascismul, si din pacate toata lumea islamica s-a radicalizat si a acceptat Islamismul-Fundamentalist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut persoane (de sex feminin) fericite ca sunt fac parte din islam, am vazut de-asemenea si persoane fericite (tot de sex feminin) care fac parte din crestinism, etc.

 

Cat despre a fi liber sau nu, totul e relativ, pentru ca ceea ce pare libertate pentru tine Burka, poate nu e pentru Naeema, si invers.

 

Aruncatul cu vorbe, si atacul la persoana nu fac decat sa puna gaz pe foc (adaugand si quotes cu injuriile alea e cu atat mai condamnabil). Invatati sa va respectati aproapele inainte de toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg de ce vor toti predicatorii islamici sa ma convinga pe mine ca de fapt sunt mult mai asuprita si mai discriminata in Occident decat femeile din Iran sau Afganistan.

 

Nu m-au obligat parintii sa ma marit la 8 ani cu cine-stie-ce libidinos, nu ma transeaza nimeni daca aleg pe cine imi place si ma mut la el, am mers la scoala cat am dorit si unde am dorit, aduc bani acasa, ma pot imbraca asa cum imi place si nu sunt obligata sa port cearsafuri negre, pot intra intr-o biserica si sa ii pot spune preotului ca nu sunt de acord cu ce spune el, si ca tot crestinismul e o prostie si de maine voi fi budhista, iar el in cel mai rau caz ma va pofti politicos pe usa afara, sau daca as fi maritata as putea divorta de sot cat ai clipi, as avea sanse sa obtin custodia copiilor si as avea mijloace materiale sa ii intretin, etc.

 

Imi poate spune cineva de ce ar trebui sa mi se para ca nu am destul de multe drepturi aici si ca ar trebui sa le invidiez pe femeile musulmance ninja-primitive, asa cum afirma o sumedenie de ''intelepti predicatori'' islamisti ???

 

Nu cred sub nicio forma ca in Occident femeia este complet egala barbatului, dar pana la acest punct din viata, am simtit ca m-am apropiat destul de mult de acest statut.

 

Ca sa numai zic de faptul ca Islamul incalca toate constitutiile din Europa si al altor tari !!!!

 

Ar trebui interzisa aceasta religie. Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN !!! Ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din Cur-an. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 7, cum isi imagineaza ei cave-men !!

 

Probabil din gelozia ca nu isi pot manifesta aceasta libertate...cu toate ca subconsitentul este perfect de acord cu drepturile pe care le au femeile in vest, dar indoctrinarea le intuneca mintea?

 

Islam's war on freedom

 

Femeia care accepta sa se acopere cu acele corturi negre sincer nu este sanatoasa si nu ma mir daca avem in vedere ca este victima propropriului sau dumnezeu

Editat de sinoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu.Nu exista egalitate intre barbat si femeie in Islam.Dar nici in Crestinism nu exiasta...doar ca Occidentul,e mai secularizat...asta e diferenta.Religia e nedreapta cu femeile in ambele cazuri.Si e nedreapta cu toata lumea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.Nu exista egalitate intre barbat si femeie in Islam.Dar nici in Crestinism nu exiasta...doar ca Occidentul,e mai secularizat...asta e diferenta.Religia e nedreapta cu femeile in ambele cazuri.Si e nedreapta cu toata lumea...

Avantaj in ateism ... acolo divinitatea nu isi bate joc de femei ca in religii, daca o face cateodata vre-un ateu, poate ramane singur si cu buza umflata.

 

In Islam o sa fie egalitate cu barbatii atunci cand femeile pot avea 4 prostalai ca barbat si le pune patura in cap ca nu cumva vecina pofticioasa si invidioasa sa le vada forma bucii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Islam o sa fie egalitate cu barbatii atunci cand femeile pot avea 4 prostalai ca barbat si le pune patura in cap ca nu cumva vecina pofticioasa si invidioasa sa le vada forma bucii!

 

Barbatii musulmani poarta si ei "patura" in cap si "cearsaf" pe ei Sikaryene deci nu le mai plance tu de mila musulmancelor ca sunt acoperite din moment si ce sotii lor se acopera in acelasi fel. Egalitate in privinta asta? Sigur ca da. Deci pe barbati cine-i mai asupreste si obliga sa se imbrace asa ? Ca doar nu o iesi musulmanu din casa la costum de 4 ace, freza cu tepi si ochelari Armani iar pe saraca nevasta o obliga sa-si traga burqa pe ochi. :jester:

 

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii musulmani poarta si ei "patura" in cap si "cearsaf" pe ei Sikaryene deci nu le mai plance tu de mila musulmancelor ca sunt acoperite din moment si ce sotii lor se acopera in acelasi fel. Egalitate in privinta asta? Sigur ca da. Deci pe barbati cine-i mai asupreste si obliga sa se imbrace asa ? Ca doar nu o iesi musulmanu din casa la costum de 4 ace, freza cu tepi si ochelari Armani iar pe saraca nevasta o obliga sa-si traga burqa pe ochi. :jester:

 

 

Hahaha ce imi place e ca el e in alb bine mersi si cu "patura" colorata in cap iar ea drapata toata in negru pe caldurile alea de 40 de grade .

De ce nu i se permite si ei sa umble in alb ca si lui ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×