Sari la conținut
Forum Roportal
Moonchild'

Cradle of Filth

Postări Recomandate

Am auzit de ei de ceva timp dar nu i-am ascultat , abia azi i-am ascultat si sunt exceptionali , sunt geniali .

Trupa a evoluat de la black metal la genuri mai comerciale precum gothic metal,symphonic black metal si alte stiluri de extrem metal,pe cand temele versurilor si imaginatia sunt puternic influentate de literatura,poezia,mitologia gothica precum si de filmele horror.De obicei au fost perceputi ca fiind o trupa satanista deoarece versurile melodiilor aveau referire la satanism.Avand in vedere sondajul facut de revista ,,Metal Hammer,, sunt cea mai de succes formatie britanica de la Iron Maiden pana in zilele noastre.

Ma mir cum de nu am gasit nici un topic despre ei .

Acesta va fi dedicat fanilor .. Ce parere aveti despre aceasta trupa ? :D

post-155750-1221727201_thumb.jpg

post-155750-1221727114_thumb.jpg

Editat de Vampire.freak

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de ei de ceva timp dar nu i-am ascultat , abia azi i-am ascultat si sunt exceptionali , sunt geniali .

Trupa a evoluat de la black metal la genuri mai comerciale precum gothic metal,symphonic black metal si alte stiluri de extrem metal,pe cand temele versurilor si imaginatia sunt puternic influentate de literatura,poezia,mitologia gothica precum si de filmele horror.De obicei au fost perceputi ca fiind o trupa satanista deoarece versurile melodiilor aveau referire la satanism.Avand in vedere sondajul facut de revista ,,Metal Hammer,, sunt cea mai de succes formatie britanica de la Iron Maiden pana in zilele noastre.

Ma mir cum de nu am gasit nici un topic despre ei .

Acesta va fi dedicat fanilor .. Ce parere aveti despre aceasta trupa ? :D

Aveau referire la satanism pt.ca se cred cool, dragii de ei.

Ah, si n-ai gasit niciun topic despre Cradle pt.ca putini ii asculta. Mie, spre exemplu, imi place o singura melodie: Nymphetamine.

O sa mai cresti si, pe masura ce dai de alte formatii si diversifici, o sa vezi ca nu-s big deal. "Extremismul" atrage, dar o sa te moderezi in privinta muzicii, o sa vezi.

Apropos, pe multi ascultatori de black i-am auzit catalogand formatia asta gen "rusinea" subgenului. Acu`fiecare cu ale lui... preferinte.

Editat de Enchantress

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropos, pe multi ascultatori de black i-am auzit catalogand formatia asta gen "rusinea" subgenului. Acu`fiecare cu ale lui... preferinte.

Ok , poate in Romania se intampla asta ! Dar dupa cum am zis "sondajul facut de revista ,,Metal Hammer,, sunt cea mai de succes formatie britanica de la Iron Maiden pana in zilele noastre"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oriunde incape si mai bine ..dar nu cred ca suntem noi in masura sa spunem daca mai au sau nu de lucru :spiteful:

nu-ti place, nu asculti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac chiar daca cica-s satanisti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi plac chiar daca cica-s satanisti.

cica ... :yahoo:

Ar fi multe de argumentatat pentru ce'ai spus tu mai sus dar nu au versuri de sataniste , au versuri goth (in mare parte )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×