Sari la conținut
Forum Roportal
Andraas

Doar o problema de dragoste ... un sfat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. Sunt oarecum nou pe acest forum.

 

Am sa va spun pe scurt povestea mea..

 

Acum 6 ani am cunoscut iubirea vietii mele care de altfel acum are si meseria de actrita. Aveam 21 de ani eram oarecum tanar si nelinistit. Ne-am intalnit la mare intr-un grup de prieteni comuni. Imediat mi-a placut de ea si sentimentul a fost reciproc si asa am ajuns sa fim impreuna. Eu stateam in botosani in vara aceea deoarece eram student, iar ea e din iasi. Dupa ce am plecat amandoi de la mare cu o nostalgie, eu m-am intors acasa si ea la fel. Nu am rezistat nici 2 saptamani si am venit in Iasi cum am putut, doar o sa vad. Totul a fost ok chiar era si ziua ei si ne-am simtit super. Apoi a vent toamna si eu am venit in iasi. Ma invitat la ea acasa, i-am cunoscut familia, totul era super. Ne intalneam numai la ea acasa deorece avea numai 18 ani si este f atasata de familie. DUpa 5 6 luni sa intamplat o mica cearta deorece la un chef ea sarutase un prieten oarecum al meu.. si eu aflasem. Am suferit oarecum auzind asta, dar ea a zis ca nu a fost practic nimic si am iertat-o pt ca eu tineam f mult la ea.

 

Apoi totul a fost ok ne intalneam in continuare la ea acasa, zambeam, faceam chestii impreuna, eram super fericit. Tin sa mentionez ca ea sta cu sora, mama si bunica ei, atat. Era un pic situatia bizara deoarece ai ei veneau tot timpul peste noi. Intrebau tot felu de chestii care nu contau pt noi .. gen daca vrem un ceai , daca vrem o cafea. Politicos, dar fiindca se repeta dn ora in ora era putin enervant. Amandoi ne plangeam de lipsa intimitatii si am gast eu o solutie de craciun cu un apartament imprumutat de la un prieten in CTA. Acolo a fost pentru mine practic primul semn d e intrebare... Deci am ajuns, ne-am mutat urma sa stam 3 saptamani... faceam totul impreuna, dormeam impreuna etc... era super... apoi ea a descoperit mircul ... si tot statea si statea si vorbea pe mirc.. tin sa precizez ca e o fire f sociabila, deschisa... cateodata vb prea mult, dar mie imi era super draga. In noaptea de revelion venisera niste prieteni dn Cta si toti eram impreuna si eu m-am suparat putin ca pretena mea nu e langa mine .. ea statea pe mirc.. Am trecut si peste asta, ne-am intors in iasi ... si am observat ceva cand ne-am dat jos din tren... ea mi-a zis vb maine si a luat bagajele repede si a plecat acasa... am ramas f mirat deorece ea se plangea de lipsa intimitatii .. dar nu am dat importanta, am mers mai departe...

 

 

Dupa aceasta perioada totul a fost ok, ne intalneam la ea acasa din nou, insa era o problema ca eu nu ajutam destul la treburile casei. Ai ei insistau f mult pe tema asta. Nu m-a deranjat la inceput deoarece eram dornic sa o ajut pe ea pt ca o iubeam si nu mi se parea ceva greu. Chiar ma si angajasem, de 6 luni aveam banii mei si totul era ok pt noi. In vara acea ne-am dus impreuna la mare.. eu de acu aveam salariul si eram oarecum boieri, sa zic asa :pardon: Totuj a fost ok la mare, ne-am distrat, am mers cu mai multi prieteni .. binenteles, au fost mici certuri ... eu trebuie sa recunosc, sunt o persoana destul de impulsiva si ma aprind cam repede, dar am trecut impreuna peste aceste certuri....

 

Can am venit in iasi acasa am avut surpriza sa fiu dat afara de la servici ... si nu mai aveam nici un ban .. totul cheltuisem la mare. Eram f dezamagit si suparat veneam la ea sa o vad, sa vb cu ea, dar nu stiu, nu am simtit comunicare in perioada aia, chiar mai degraba mi se reprosa ca nu ajut la treburile gospodaresti. Tin sa mentionez ca sta la casa. Intr-o seara ne-am dus la o petrecere cu prieteni comuni, organizata in aer liber. Acolo ma simteam ok cu toate ca eram suparat. Dar prietena mea vorbea numai despre faptul ca nu fac treburi pe la casa la ea, ca nu am chef niciodata si etc... Fiindca eram f dezamagit, m-am enervat f tare si am vb f urat cu ea si trebuie sa recunosc ca si ceilanti au auzit. Miam pierdut si telefonul in seara aia... Deci nu mai vroiam so vad, sa aud de casa ei, de familie, de nimic... Eram intro stare de depresie cumplita...

 

Ea sa suparat f tare si ne-am despartit... Eu am venit cu flori a doua zi, chiar imi parea rau pt ca o iubeam... ea tot nu a vrut ... la insistentele mele pana la urma am convins-o sa ne impacam.... dar ceva nu era ok... probabil ea era inca suparata... si o intelegeam... La 2 saptamani dupa impacare am observat ca cineva ii trimite mesaje pe celular... nu am dat importanta... iar la un moment dat ea mi-a zis ca nu merge si ca vrea sa ne despartim.

Eu am simtit ca mor, nu stiam ce sa zic, ce sa fac... Ea m-a parasit si eu am ramas singur... plangand. Atunci am cautat-o .. incercam s-o fac sa se razgandeasca ... dar nu vroia. Am urmarit-o doar ca sa o vad, dar ea se plimba cu ala pe strada. Am vb cu prieteni, m-au sfatuit sa o las balta , sa uit , dar eu tot nu puteam.. ma gandeam non stop la ea, umblam de nebun ... nu puteam so uit. Au trecut 2 luni si ceva si ma intalnesc cu ea pe strada intamplator. Ma ia deoparte si imi spune ca eu sunt sufletul ei si ca vrea sa se casatoreasca cu mine. Am ramas socat .. nu mai aveam cuvinte... simteam ca imi arde inima de bucurie dar si de durere. M-a invitat tot la ea acasa si m-am dus ... eram prea bucuros. Nu a zis nimic de noi a povestit doar pe unde a fost , ce facut , ce a realizat la facultate. Am stat si am ascultat-o si inima imi fierbea.. Vroiam s-o sarut, s-o simt langa mine, dar mam abtinut... La un moment dat imi spune ca discutia nu are rost si ca s-a inselat in privinta mea si ca nu mai vrea sa ne impacam, sa plec.... mi-a ars sufletu in momentu ala..... si am plecat. A mai trecut o luna in care nu am mai cautat-o, dar dupa luna asta ma cautat ea plangand ca pe mine ma vrea.

 

Am iertat-o si m-am impacat cu ea si mi-a promis ca niciodata nu voi mai suferi asa si ca ma iubeste si pe mine ma vrea. Am crezut-o din tot sufletul si am fost atat de fericit ca e alaturi de mine incat nu a mai contat nimic. Insa eu oarecum am tinut minte ca ma inselat si cum in timpul ala cunoscusem o tipa am mai continuat sa umblu cu ea dupa ce ne-am impacat. Tipa aia nu reprezenta nimic pt mine si practic eram amici mai mult, insa ea a aflat si s-a suparat f tare. Au fost mici certuri, dar eu nu m-am mai vazut cu aia deloc si totul a revenit la normal.Totul a fost super apoi... ne impacam de minune.. pur si simplu zi de zi o sorbeam din ochi.. in timpu asta ne vedeam tot la ea acasa. Apoi, in urmatoru an m-am mutat la camin cu 5 colegi. Ai ei au inceput s-o lase sa vina si la mine in camin. Eram super fericit, o vedeam zi de zi. Nu ramanea noaptea dar ziua eram impreuna si imi era de-ajuns. Ea, cum am zis, era foarte vorbareata si am observat ca ii placea sa discute cu un anumit coleg din camera de la mine. Nu am dat importanta, eram prea fericit ca o vad. Pana intro seara cand am simtit ca ceva e in neregula. Un mesaj a venit pe celularul colegului meu de camera la 3 noaptea. Nu am crezut ca e de la prietena mea avand in vedere ca ea este o fire care adoarme la 10- 11 seara, maxim. Dar totusi am fost curios sa aflu si deoarece toti dormeau, am luat telefonul si m-am uitat. Era un mesaj chiar de la prietena mea, ceva genul ca drumul intre ei e imprejmuit de liane... ceva in genu... Am simtit ca mor. Nu-mi venea a crede. M-am dus a doua zi si i-am zis si a inceput sa planga si a zis ca nu a vrut ... ca de fapt o fost o gluma. Am ramas dezamgit, trist dar totusi am iertat-o si am continuat asa. Prin camera pe la mine na m-ai venit... iar relatia mea cu acel coleg s-a stricat. Dar am trecut peste.

 

 

Apoi a urmat o perioada in care totul a fost aproximativ ok. Mici certuri, dar ok. De multe ori imi mai aminteam ca m-a inselat si spuneam ca nu mai vreau sa fiu cu ea... ne suparam, ne impacam din nou si tot asa. Si a vent vara. Ne-am hotarat sa mergem impreuna intr-o excursie in afara tarii. Am luat bilete am planuit totul, eram destul de happy ca merg cu ea. Dar in timpul acesta a cunoscut un tip din germania pe net si m-ia zis ca e prieten si ca o sa vina aici si sa-l petrecem. Am zis ok, de ce nu?

 

In fine a venit tipul lam dus cu msina prin tot oraul am iesit la suc cluburi .. etc ... noi 2 si el. Eu in timpul acela aveam probleme cu apendicita si nu ma simteam f bine. Am intrebato cand pleaca tipul pt ca nu mai rezistam cu iesiri si nu ma simteam nic bine. Mia zs ca laa daca nu pot sa stau in casa sa ma relaxez si iese ea. Am zis ok. Intro seara am avut o criza de apendicita si iam dat telefon ca eram singur. Ea era in bar cu tipu ala si mia zis ca nu poate veni acu a vin eu pana acolo. Si am venit. Am tat la maa cu prietena mea si cu ala i am incercat a ma prefac ca ma simt ok cu toate ca imi era cam rau. Tin a mentionez ca tipu se cazase in hotelul de langa case prietenei ceea ce ma deranjat deoarece chiar ea la cazat. A doua zi am vazut poze la ea din balcon de la hotel i mam enervat. Ea mia zs ca a fost cu o colega in vizita doar a vada hotelul dar pe mine ma enervat. Am avut o disutie cu ea si neam certat si ziua aia nam mai vorbit. Seara mia parut rau si crezand ca e vina mea ca arasi am vb urat mam dus sa discut cu ea ami cer iertare ina ea nu a putut pt ca trebuia sal conduca la gara pe tipu asta.

 

MAm suparat f tare neam certat dar dupa ce a plecat mia trecut supararea si am uitat. Ea continua sa vb binenteles cu el pe mesenger. Intrun weekend insa ma apucat o criza finala de apendicita si au venit ai mei si mau luat in botosani pt operatie. A fost groaznic am stat 3 saptamani in spital complicatii etc. A venit si ea odata la mine insa aplecat suparat pe motivul ca mama mea sa uitat indiferent la ea. Acum nu stiu cat e de adevarat pt ca mama mea era f suparat ca am avut complicatii si etc. dupa ce am iesit din spital am fost nevoit sa mai stau 2 saptamani acaa in botosani deorece nue ram complet refacut. Ea nu prea mai dadea telefoane s eu am sunato si am reprosat si iam zis ca nu ma vreau sa fiu cu ea.... Dupa 3 zile de la telefonul asta imi era f dor de ea no vazausem de 2 saptamani ... si am inventat un motv acasa sa ma duc sa imi iau masina din iasi i ma introc cu ea. Masina ramasese in iasi. Exact asta am facut mam dus.. insa mam dus pt ea numai so vad. Si am vazuto .... am vb putin in cearta .. ea avea o atitudine schimbata. In fine mam intros inapoi in botosani si am mai stat o aptaman ... noi ne certasem si eram despartiti. Eu nu vroiam asta mai ales ca eram intro perioada naspa insa din partea ei nu avusem nici un semn deci nu stiu.... Am venit in iasi si am trecut pe la ea cica sami iau un rucsac dar eu vroiam so vad. Nu imi pasa de rucsacu ala. Cand am ajuns la ea am avut surpriza sa vad ca tipul din germania era cazat la ea acasa zambea tot... Am avut un soc... mia zis cas doar prieten... eu mam ofticat am intrebato cum poate s afaca asa ceva.... eram f suparat. In momentul ala a discutiei dintre noi ...practic o discutie a mea deoarece se vedea ca ea nare chef.. a intervenit mama ei si a zis ceva genu " nu ai de invatat pt maine?" In momentu ala mam simtit f prost si am plecat. Motivul pt care mam simtit prost a fost ca ai ei ma stiau si nu era necesar practic s ama dea afara dar in fine. A trecut 2 saptamani si a venit iar la mine ca ii pare rau si neam impacat. MA erau 2 aptamani pana la exursia din afara.

 

cu 5 zile inainte a pleam in excursie eu mam enervat ca ea continua a vb pe mesenger cu ala din germania am avut o cearta si iam zis ca nu mai vreau sa merg cu ea nicaieri sami dea banii pe bilet inapoi si gata. Am tat aa 3 zile certati s ea intimpu asta a facut rost de bani si mi ia dat.si ea a rama cu 2 bilete .... fiind si titular. Cu o zi inainte de excursie mam dus so caut ai zic ca imi pare rau si ca vreau amerg cu ea si ca trec peste faza cu tipu din germania... insa am avut surpriza o gasesc la agentie cand schimba biletu de pe numele meu pe numele tipului din germania. Am ramas socat .. am implorato s anu faca ata ,,, am plans nu tiam ce ai zic c aimi pare rau .... insa ea a schimbat sa coborat din masina a trantit usa si a plecat.

 

sau dus ei doi in excursie eu simteam ca mor... am ramas singur in iasi .. parasit si total cu o stare de depresie f mare. Am vb cu amici , am vb cu rude,, iarasi aceasi perioada cum am avut si cu primu... durere, dezamagire.... excursia a tinut 10 zile insa a fost o luna si tot nu auzisem de ea. Orecum ma impaasem cu gandu... simteam furia aia ca aplecat cu altul ina in sufletu meu speram sa vina inapoi... In timpul acesta am cunoscut si o tipa super... era f vorbareatza, total diferita.. imi acorda 100% atentie... mam ataat imediat de ea si ute asa au mai trecut 2 luni... oarecum tipa asta ma facea sa nu ma mai gandesc chiar daca cateodata imi aduceam aminte. Am fost si la mare impreuna un weekend incepusem sa uit... Cand deodata suna telefonul si era prietena mea care plecase cu cel din germania. Imi zce ca a avut un vis si ceva mi e va intampla. Ea nu stia ca sunt cu tipa asta. Eu mam enervat f tare ca a avut tupeul sa imi dea telefon dupa ce mia facut si iam zis ca nu intereseaza si iam inchis. Eram si orgolios oarecum dar in sufletu meu ma bucurasem ca a unat dar imi impusesem sa o uit. Practic nu am tiut care e motvul acelui telefon dar nici nu miam pus intrebarea.

 

Apoi eu am continuat cu tipa cea noua care o cunoscussem , ieseam pe afara , diferite activitati , binenteles lucram in timpul aceta ajunsesem sa am firma mea care mergea f bine si uitasem oarecum de toata durerea. Intre timp fota prietena cea cu tipu din germania ma vazuse prin asi cu noua prietena... si au inceput telefoanele... Mia zis ca numai pe mine ma vrea ... neam intalnit plangea.... pur si simplu cand am vazuto mi a rupt sufletu. Simteam co iubesc dar ma luptam cu orgoliul si durerea prin care trecusem. Eram atat de bulversat incat nu o mai doream pe tipa noua... nu stiam ce sa fac.

 

ma suna incontinuu .. imi spunea ca ii pare rau ca a plecat cu ala ca pe mine ma doreste si acum ia dat seama. Eu o iubeam inca .. de fapt cand am vazuto mia sarit inima. Si mam impacat cu ea. Am avut un sentiment ciudat dupa impacare... Eram bucuros ca unt cu ea dar totusi parca nu ma puteam privi in oglinda ca am acceptat. Nu stiu acum cand ma gandesc era un sentiment ciudat. In timp acest sentiment a inceput sa dipara. S au trecut 2 ani de cand neam impacat.

 

A fost ok relatia... mici reprosuri oarecum atat ea cat si eu dar a fost ok. Si am ajuns la momentul de fata. suntem mutati impreuna de vreo 7 luni... Acum nu stu char daca e mutat pt ca ea ta la mine dar toata ziua merge aaa la ea.

 

In timpul mutarii noastre am observat nicte chestii care ma deranjeaza oarecum. In primul rand suna telefonul zi de zi din partea familiei ei ... cu tot felul de motive... ca sa spart chiuveta ,ca nu s e gaseste o carte... etc... Asa erau si inainte telefoanele insa fiindca ea statea acasa nu prea le auzeam... insa oricum eram deranjat. De fapt de cand stam impreuna ma deranjeaza deoarece nu inteleg de ce suna avand in vedere ca oricum toata ziua sta acasa. seara cand vin si eu de la munca si o vad si stam la un film ceva .. aud telefoane... mi s aparut exagerat.

 

Un al doilea lucru care nu merge bine e viatza sexuala. Ea a fost dintodeauna un pic mai frigida sa zic asa dar in ultimul timp nu mai exista deloc parca placere din partea ei. PRactic asa cam a fost de la inceput si asta oarecum ma convins ca nu a culcat cu tipul din germania. Poate e o prostie ce zic dar asa gandeam.

 

Un al treilea lucru si cel mai important e ca nu simt ca sentimentu e reciproc. Iam zis ei odata si mia zis ca exagerez ca ea ma iubeste insa prin gesturi nu se vede :jester:

 

Acum 4 saptamani a cunoscut prin intermediul unui joc online un tip care tot conversa cu el. Pe mine ma deranjat f tare dar nu iam zis pt ca ar fi zis ca iar unt exagerat. Acum 3 saptamani din cauza ca eram si dezamagit oarecum din lipsa de activitate sexuala si de tipu ala am provocat o cearta fara sa vreau si iam zis sa mearga acasa. Greseala mea oarecum e ca noi am mai avut certuri in principal din cauza telefoanelor si de fiecare data ii ziceam sa mearga acasa apoi cand ne impacam ea venea inapoi dar reprosa ca eu tot o dau afara. Insa de data asta nu a mai venit inapoi .. sia schimbat atitudinea.. si intro eara iam dat telefon ca mie dor de ea si ca o vreau inapoi. Mia zs ca nu poate veni sa vb cu mine ca e plecata in oras cu niste colegi si ca sarbatoreste ceva si sa vin eu daca vreau sa vorbim. Nam vrut sa vin dar am facuto. Cand am ajuns acolo era si tipu ala de pe net care venise in iasi. Practic nam simtit nimic .. ea mia zis ca nare treaba si ca eu is gelos am discutat cat de cat pt ca nu se putea si ea trebuia sa conduca acasa si colegii si pe tipu ala cica... Mia zis sa ma duc home ca imi da un telefon.... Mam dus acaa si asteptam plangand... au trecut 2 ore si iam dat un meaj ceva genu mersi de telefon .... i apoi ma sunat toata adormta. Si mia reprosat tot ce ia venit in minte.

 

Practic de atunci tot suntem certati. Am mai vorbit cu ea am incercat sa rezolv situatia sa vb serios sa ajungem la un punct comun pt ca eu aveam planuri de casatorie cu ea. Insa spre mirarea mea ceea ce am observat e ca ea nu stie ce vrea. Intodeauna mia fost greu sa port o discutie serioasa cu ea. E genul de om care aproba te asculta... discutia devine un fel de monolog tinut de mine. Practic asa au fost toate discutiile noastre de la inceput. Acum insa am incercat so las pe ea s aimi spuna ce nui place... de ce nu vrea aa mai vina inapoi ... si nu am primit nici un raspuns. Tot ce mia zs e ca ea e f atasata de familie si ca uite in cazuri de astea tot familia o ajuta si ca nu vine inapoi un timp si ca aintradevar ei ii place acolo sa stea si ar dori pentru ea un tip mai tocilar asa care sa vina sa se mute cu ea acolo si cu familia. Am ramas foarte dezamgit cand mia zis asta. Eu am crezut ca ea vrea a facem o familie noi 2 mai ales dupa atata timp. MA dezamgit foarte tare si nesigurantza ei. Mia zis ceva genu o sa vedem cum merge din nou relatia in timp ... Dupa dscutia asta mam dus acasa dezamgit am stat si mam gandt si am ajuns la concluzia ca nu voi avea un vitor cu ea. Dupa cateva zile mam intalnit cu ea si iam zis ca e ma bine sa facem o pauza ane dam seama amandoi. Nu vroiam asta si mi se rupea sufletu cand am zis insa consideram ca aa e mai bine. Am rugato sa nu mai dea mesaje pur si simplu s auitam un timp de noi 2.

 

Insa ea a inceput sa dea aceleasi mesaje ca si in perioada cand trebuia a ne impacam. Mam intalnt cu ea din nou ... am ncercat sa rezolv stuatia sa vad daca putem fi impreuna daca ea vrea asta. Am vrut avad si eu un semn ca tine la mine insa nu am discutat decat despre ce a facut ea ce o asteapta in cariera ca ar putea a plece cu teatru in alt oras etc. Am ramas din nou dezamgit... ea ma imbratisa dar nu punea nimic sa simt s eu ca tine la mine.... si ca ii pare rau ca nu ma stam impreuna. Practic nu aam inteles nimc din discuta asta. Am ramas si mai confuz decat eram. Pt mine nu conteaza as amult un meaj cu texte din carti. A f preferat sa vina a vorbim. De exemplu in perioada asta a fost ziua ei. EU iam trimis un mesaj d ela multi ani la 12 noaptea. Mia zis waw esti primu si intodeauna asa ai fost. Apoi na mai zis nimic toata ziua. Seara am intalnito dn greeala intrun local .. ea era cu prietenii la masa de ziua ei. :cheer: Intodeauna am crezut ca ziua cuiva e fericita daca tio petreci cu ce dragi si poate de ata am rama si dezamagit. Mia zis a ma aez la un uc dar nam vrut... chiar nu aveam tarea necesara.

 

Ca o concluze la o aceasta poveste as vrea sa aud si parerile voastre... mie mie forate dor de ea si o iubesc nespus insa cred ca ar fi mai bine pt mine sa o las in urma relatia. De 2 saptamani nu am somn :cheer: chiar nu stiu ce sa fac. Eu am 27 de ani acu ea are 23

 

Tks si astept rapunsuri.

 

p.s. imi cer scuze pt greselile de ortografie... tastatura nu e stralucita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa par cam dura, dar eu cred ca tipa asta se joaca cu tine cum vrea ea. Stie ca tu esti mort dupa ea si ca tu o primesti inapoi orice face. Asa ca isi cauta linistita alti prieteni, se distreaza cu ei si cand ramane singura vine la tine. Categoric nu vrea o relatie serioasa cu tine sau sa se casatoreasca, ci doar pe cineva de rezerva.

 

O femeie care te iubeste, te-ar fi sprijinit cand ai ramas fara slujba, ar fi stat cu tine cand ai fost bolnav - ea in toate situatiile astea grele pt tine te-a lasat sa te descurci cum poti. O casatorie implica sa stai langa partener si in momentele grele, dar se pare ca ea nu e dispusa deloc sa iti fie sprijin. Intr-o relatie primesti si dai, dar ea nu da nimic inapoi.

 

Si apoi si sexul e important intr-o relatie, chiar mult. Si la voi si partea asta scartaie.

 

In concluzie, eu te cred ca o iubesti mult, dar nu merita sa dai tot si sa nu primesti nimic. Mai bine iti cauti pe cineva care sa-ti raspunda la dragostea ta, care sa fie langa tine si sa te implineasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciunul dintre voi nu stie ce vrea. ea cica te iubeste si vrea sa fie cu tine, dar tot discuta cu diversi, iar tu cica vrei sa te casatoresti cu ea, dar la prima cearta o trimiti acasa la ma-sa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate o sa par cam dura, dar eu cred ca tipa asta se joaca cu tine cum vrea ea. Stie ca tu esti mort dupa ea si ca tu o primesti inapoi orice face. Asa ca isi cauta linistita alti prieteni, se distreaza cu ei si cand ramane singura vine la tine. Categoric nu vrea o relatie serioasa cu tine sau sa se casatoreasca, ci doar pe cineva de rezerva.

 

O femeie care te iubeste, te-ar fi sprijinit cand ai ramas fara slujba, ar fi stat cu tine cand ai fost bolnav - ea in toate situatiile astea grele pt tine te-a lasat sa te descurci cum poti. O casatorie implica sa stai langa partener si in momentele grele, dar se pare ca ea nu e dispusa deloc sa iti fie sprijin. Intr-o relatie primesti si dai, dar ea nu da nimic inapoi.

 

Si apoi si sexul e important intr-o relatie, chiar mult. Si la voi si partea asta scartaie.

 

In concluzie, eu te cred ca o iubesti mult, dar nu merita sa dai tot si sa nu primesti nimic. Mai bine iti cauti pe cineva care sa-ti raspunda la dragostea ta, care sa fie langa tine si sa te implineasca.

 

 

dar pe cineva de rezerva timp de 6 ani?

 

tks

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, rezerva timp de 6 ani. A fost tipul din Germania, apoi s-a intors la tine. A fost tipul de la jocul on line, apoi s-a intors la tine. Amintesc si de colegul tau de camera. Tot timpul era se pare in cautarea altcuiva, si cand nu era altcineva, venea la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, rezerva timp de 6 ani. A fost tipul din Germania, apoi s-a intors la tine. A fost tipul de la jocul on line, apoi s-a intors la tine. Amintesc si de colegul tau de camera. Tot timpul era se pare in cautarea altcuiva, si cand nu era altcineva, venea la tine.

 

 

acum cateva zile a fost ziua ei ... eu iam dat un mesaj d ela multi ani la 12 noaptea .. am considerat ca e frumos si chiar asta imi doream... apoi au inceput mesajele de la ea ... ca am fost intodeauna primul la toate etc.... nu iam raspuns am asteptat a doua zi ( practic atunci era ziua ei .. mesajele leam primit chiar atunci cand am dat eu mesajul ) sa vad daca o sa ma invite poate undeva.... pentru ca eu consider ca ziua ta o petreci cu oameni dragi ... insa nu a dat nici un mesaj iar seara am vazut masina ei parcata in fata unui local. De curiozitate am urcat sus si ea era la masa cu niste cunostinte de servici isi serba ziua. MA vede imi zice sa raman la un suc.... nu am ramas pentru ca mi aparut jicnitor pt mine. Apoi dupa 3 ore pe la 1 noaptea... ma suna sa ne vedem a vorbim .... am zis de ce nu ... chiar am vrut sa vad ce va spune... insa discutia sa rezumat la faptul ca ea nu a simtit deloc ziua ei ca toata ziua a munct si mia explicat de fapt ca nu vroia sa iasa dar prietenii respectivi au invitato si nu putea sa refuze ... si ca ar putea a plece din oras ca a gast un post undeva ... si mi sa reprosat ca eu nas veni cu ea ca niciodata nam vrut cu toate ca eu am duso cu masina la multe intervuri prin tara ... si chiar ne faceam planuri ca daca gaseste ceva mai bun ne ducem acolo...

 

 

pur si simplu am ramas fara cuvinte si mam decisis apoi sa nu mai vb cu ea si chiar iam dat un meaj in care iam zis ca nu o voi mai deranja. acum stiu ce crede poate spune in gandu ei ... ehh oricum asta zice asa de fiecare data dar nus cred ca voi vedea in timp.

 

 

tks

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puiule, nu ma pot abtine..dar exista iubiri si..'iubiri'

 

Andraas Dumnezeu ne da sansa sa alegem in viata.

Daca vrei ca viata ta sa fie ca si pana acum, intoatce-te la ea.

Daca vrei mai mult de la viata (Unde e Dumnezeu e iubire si unde e iubire e si PACE) ..eu zic sa strangi din dinti, sa te uiti mai des in oglinda decat in ochii ei si sa lupti sa fii fericit.

 

 

Si nu-i corect din partae ei sa-ti tot mainteasca cuvinte de gen : "tu ai fost primul in toate'..si ce daca?

Daca tu ai fost alturi de ea la greu, trebuie sa-i fi mereu? Ai ceva datorie fata de ea doar pt ca ai iubit-o cu adevarat?

Te joaca..constient sau nu, o face si se cmplace in asta.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce spui tu, asta-i impresia care mi-a lasat-o fata - ca te tine de rezerva, stie ca esti acolo si apeleaza la tine cand nu are pe altcineva sau altceva de facut.

Poate ma insel, poate nu.

Dar ceva e sigur, o fata care te iubeste, te invita la ziua ei (cu altii, sau doar in doi), e langa tine si cand ai probleme de sanatate sau de servici, comunica (ai zis ca discutiile voastre sunt doar monolog din partea ta) si nu sta scandura in pat.

E greu cand o iubesti asa mult, sa judeci la rece, dar eu nu va vad impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×