Sari la conținut
Forum Roportal
micul programator

jocuri in pascal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

as dori sa scriu un joc in pascal...cat de simplu...ma poate ajuta cineva?eu stiu sa lucrez destul de bne cu acest limbaj de programare...astept raspuns...multumesc anticipat ;) :roll:

 

 

Poti incepe cu "Mastermind" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca stie cineva ddaca se pot scrie jocuri in pascal...si daca da cum?un exemplu ceva... :roll:

 

aha multumesc..... ;) altceva?

 

 

tintar, X si O, table

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as dori sa scriu un joc in pascal...cat de simplu...ma poate ajuta cineva?eu stiu sa lucrez destul de bne cu acest limbaj de programare...astept raspuns...multumesc anticipat :flirt: :crazy:

Pascal e un limbaj de programare mai mult academic, pentru predat conceptele programarii.

A fost limbajul meu preferat in liceu (mi-a placut mai mult ca C )

 

Din pacate este un limbaj care nu prea mai are chiar atat de multa sustinere.

 

Sfatul meu este sa inveti python si pygame. Timpul cat iti ia sa inveti limbajul si sa faci ceva interesant in el e mai mic decat timpul care ti-ar lua sa reimplementezi rotile in Pascal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Snake e usor de facut... poti face meniuri in grafica, salvari, scoruri, cu putin cap si zile pierdute il poti face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt informatie....eu deocamdata sunt la sc si asta invat....vreau sa fac ceva in plus:)

 

ceea ce mi-a dat argv este foarte de ajutor dar eu folosesc free pascal...si nush cum trebuie sa scriu tot programu...nuu merge cu copy paste....si de scris e ffff mult....ma puteti ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×