Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Statistici:Limbaje de programare/scripting.

Evaluează acest topic

Statistica limbaje  

15 membri au votat

  1. 1. Limbaje Populare {Puteti selecta mai multe}

    • BASIC (QuickBasic, GW-BASIC, Visual Basic)
      6
    • C
      6
    • C++
      9
    • C#
      4
    • Clips
      2
    • Cobol
      2
    • Fortran
      3
    • Haskell
      2
    • Java
      5
    • JavaScript
      5
    • LISP
      2
    • Pascal(sau ObjectPascal folosit de Borland Delphi)
      6
    • Perl
      3
    • PHP
      8
    • Prolog
      2
    • Python
      3
    • XHTML
      4
    • CSS
      5
    • ASP
      3
    • SQL
      7


Postări Recomandate

Aceasta este lista cu cateva limbaje populare.

Voi ce parere aveti?

Care credeti ca este cel mai popular,care il folositi cel mai des,pe care il cunoasteti cel mai bine?

Puteti selecta mai multe limbaje in functie de parerile dvs.!

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand sondajul e facut aiurea ... vad java si javascript dar nu vad ajax ... de altfel vad sql, care e mai mult baza de date decat limbaj de programare ... lipseste iarasi actionscriptul.

 

acuma revenind la preferinte ... m-am cam lasat de programare, dar exista riscul sa pun mana pe php + actionscript + java 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand sondajul e facut aiurea ... vad java si javascript dar nu vad ajax ... de altfel vad sql, care e mai mult baza de date decat limbaj de programare ... lipseste iarasi actionscriptul.

 

acuma revenind la preferinte ... m-am cam lasat de programare, dar exista riscul sa pun mana pe php + actionscript + java 8)

In al doilea rand nu e facut aiurea! Daca nu e ce te intereseaza nu votezi! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand sondajul e facut aiurea ... vad java si javascript dar nu vad ajax ...

AJAX nu este un limbaj de programare, este o tehnologie.

 

... de altfel vad sql, care e mai mult baza de date decat limbaj de programare ... lipseste iarasi actionscriptul.

SQL chiar este un limbaj de programare (denumirea lui provenind de la Structured Query Language)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici ai o lista cu toate limbajele de programare, si daca faci un poll, fa-l ca lumea:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Categorical_l...pting_languages

Nenea....te rog nu mai da indicatii ca nu imi pari in stare! Un chestionar e ceva care tine aproape in totalitate de subiectivitate, iar lista si linkul dat este ceva care stiam de mult.........am selectat limbajele considerate de mine,deci nu sunt obligat sa fac "ca lumea" ci cum vreau eu.......urmarind obiectivele pe care le vreau eu!

 

 

AJAX nu este un limbaj de programare, este o tehnologie.

Multumesc! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AJAX nu este un limbaj de programare, este o tehnologie.

 

 

SQL chiar este un limbaj de programare (denumirea lui provenind de la Structured Query Language)

oke, la ajax imi recunosc greseala, tot ce stiu e din privinta utilizatorului. Dar sql, asa cum este prezentat in link-ul de pe wikipedia, si din experianta proprie e mai degraba un limbaj de manipulare al datelor

 

Nenea....te rog nu mai da indicatii ca nu imi pari in stare! Un chestionar e ceva care tine aproape in totalitate de subiectivitate, iar lista si linkul dat este ceva care stiam de mult.........am selectat limbajele considerate de mine,deci nu sunt obligat sa fac "ca lumea" ci cum vreau eu.......urmarind obiectivele pe care le vreau eu!

 

 

 

Multumesc! :o:

 

nenea, decat sa scoti ochii celor care critica, mai bine rogi un moderator sa modifice topicul ca e pacat de el. De altfel, tot la critici, vad xhtml, dar nu vad xml, care e oleaca mai popular

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nenea, decat sa scoti ochii celor care critica, mai bine rogi un moderator sa modifice topicul ca e pacat de el. De altfel, tot la critici, vad xhtml, dar nu vad xml, care e oleaca mai popular

Man, cum zici tu, dar fiecare e cu ale lui! Am facut asa, voteaza cine vrea si cine accepta cum e! In al doilea rand o alta varianta nu mai poate fi adaugata la aceasta intrebare, incat mai aveam si eu de adaugat! :o:

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×